Przewodnik - Wiedeń (Austria)

Stolica Austrii leży w północno-wschodniej części kraju, gdzie Dunaj przepływa przez jego północne przedmieścia. Ringstrasse tworzy granice tzw. Wewnętrznego Miasta lub Innenstadt, z jego piękną architekturą, sklepami i hotelami. Atmosfera elegancji i styl końca wieku " fin du siecle", oddziaływują właśnie z tego miejsca, które powinniśmy zwiedzać pieszo.

Budynki Art. Nouveau, takie jak Majolikahaus, wyznaczają bieg ulic do innych dzielnic, podobnie jak Wiedeń wyznaczył ten później kontrowersyjny styl. Austriacka Biblioteka Narodowa na placu Józefa jest niezwykłym przykładem barokowej architektury. Schloss Schonbrunn, siedziba najstarszego zoo na świecie, z parkiem krajobrazowym jest porównywalna ze splendorem pałacu Wersalskiego. Wiele kolekcji dzieł sztuki, np. w Kunsthistrisches Museum zawiera prace Breughela, Durera i Titiana, Akademie der bildenden Kunste ( Hieronymus Bosch) są światowej sławy.

Wiedeń jest idealnym miejscem dla entuzjastów sztuki i muzyki. Wiedeński chór chłopiecy oraz Filharmonia Wiedeńska są znane na całym świecie. Warte wizyty są kolekcje sztuki w Belwedzerze, Kaplicy Hofburg, Burgtheater, Parlamencie, Starym ratuszu i uniwersytecie, podobnie jak katedra św. Szczepana oraz kościoły św. Karola i św. Ruperta. Nie możemy pominąć Braci Augustynów i kościoła Kapucynów z królewską Kryptą Habsburgów. Wiedeń posiada niezwykłą ilość muzeów: Muzeum Historii Naturalnej, Austriackie Muzeum Sztuki Użytkowej, Muzeum XX wieku, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Kunstlerhaus, Muzeum Zegarów oraz Muzeum Technologii. Tutaj znajdują się także miejsca upamiętniające Mozarta, Haydna, Beethovena, Schuberta, Straussa i Freuda.

• Najlepszym sposobem na dojazd do Wiednia samochodem jest jazda autostradą A4. Ta autostrada również łączy się z A2 w kierunku południowym (Graz, Klagenfurth) oraz z A1 w kierunku zachodnim (Linz, Salzburg).

• Dozwolone jest zatrzymywanie się, aby wsiąść lub wysiąść z samochodu oraz wyładować bagaże w specjalnie oznaczonych punktach na rampie przed budynkiem odlotów. Proszę zawsze postępować zgodnie z tą zasadą.

• Pociąg pospieszny dwa razy w ciągu godziny odjeżdża do miasta i potrzebuje tylko 16 minut na przejechanie odległości od lotniska do głównej stacji kolejowej w centrum Wiednia – Wien-Mitte.

• Najbardziej innowacyjne w nowej usłudze jest to, że teraz można przejść przez odprawę na swój rejs zanim wsiądzie się w mieście do pociągu, oraz dokonać rezerwacji i odebrać bilety (jeśli bilety zostały zarezerwowane bezpośrednio w Austrian Airlines). Ta usługa nie jest dostępna w przypadku rejsów do USA.

• Na lotnisko można dojechać rownież autobusem. Tutaj znajduje się do pobrania rozkład jazdy w formacie pdf (wraz z cenami) na usługi autobusowe ze stacji kolejowych Wiedeń Westbahnhof oraz Wiedeń Südbahnhof oraz z Vienna International Center.

• Istnieje rownież tańsza możliwość dojechania do Wiednia ÖBB (Austriackie Koleje Państwowe) ok. 35 min.

Lotniska w okolicy Wiedeń

Okazje do miasta Wiedeń

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy