Opinie

28/07/2010 21:21
10 Zalety: WAW-CPH na początku lipca. Bardzo przyjemny lot. O czasie, miła i kompetentna załoga, czysto na pokładzie. Odbyłem kilka lotów w zeszłym roku do Frankfurtu, teraz Kopenhaga i muszę przyznać, że latanie LOTem sprawia przyjemność. Może mam szczęście ale nie mam o co przyczepić się do tej linii, nawet cenny mają naprawdę dobre.

Wady: Brak.
28/07/2010 21:16
8 Zalety: Loty z Kopenhagi do Reykjaviku 9.07 oraz z Reykjaviku do Warszawy 26.07 z nieznacznymi opóźnieniami (ok. 20 min), ale spokojne i przyjemne. Miła, uśmiechnięta i kompetentna załoga. Na pokładzie czysto. Po starcie można skorzystać z poduszki i kocyka, co nie jest standardem w liniach nisko kosztowych. Bagaż w cenie, co też jest rzadko spotykane w tym segmencie. Ceny na pokładzie w porównaniu z cenami na wyspie są korzystne. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne.

Wady: Dość wysokie ceny, porównywalne z Icelandair i SAS. Oba loty realizowane przez Boing 737-300 z bardzo ciasno ustawionymi fotelami, podobno w innych ich maszynach jest więcej miejsca na nogi.
21/02/2010 12:48
7 Zalety: Blisko centrum. Lotnisko jest dobrze oznakowane. Dużo miejsc siedzących, także w strefie duty-free. W porównaniu z innymi polskimi lotniskami duży wybór kawiarenek, restauracji i sklepów, z cenami adekwatnymi do miejsca (miejsca przez gdzie przewija się dużo turystów zawsze są drogie). Ceny w strefie duty-free przystępne dopiero gdy leci się na kierunkach poza UE. Uważam, że lotnisko nie odbiega standardem od większości europejskich portów średniej wielkości. Spośród wszystkich moich startów i lądowań (ok. 20) w WAW, nie spotkałem się z niesympatyczną obsługą.

Wady: Brak połączenia kolejowego z centrum, co znacznie wydłuża podróż z/do lotniska, w szczególności w godzinach szczytu. Jeżeli samolot lądując podstawiany jest pod rękaw w T1 lub busik z samolotu podjeżdża pod T1 bagaż odbiera się w T2, dlaczego zatem nie wysadzić pasażerów od razu pod T2? Rozumiem oczekiwania niektórych podróżnych, ale porównywanie budowy T2 w WAW do T5 LHR to jak porównywanie Poloneza do Mercedesa, to różne kategorie. Natomiast sprawdzanie kart pokładowych przy zakupach na lotnisku jest normalną procedurą na wszystkich lotniskach oferujących loty zarówno do UE jak i poza UE.
20/02/2010 17:47
7 Zalety: Dość duże lotnisko, bardzo czyste, świetnie oznakowane. Świetny port przesiadkowy, ciekawa oferta lotów do Azji. Sporo miejsc siedzących, port nie jest przesadnie przeludniony. Sympatyczna obsługa naziemna. Bardzo dobry punkt informacji turystycznej na lotnisku.

Wady: Dojazd z lotniska do centrum Helsinek tylko busem, brak połączenia kolejowego. Przejazd trwa ok. godzinę.
11/08/2009 12:26
7 Zalety: cena, loty z Warszawy. Przyjemny, spokojny lot. Polska obsluga. Czysto na pokladzie.

Wady: WAW-NYO opoznienie 1h, NYO-WAW opoznienie 15 min, które na szczescie zostalo nadrobione w powietrzu. Innych minusów nie zauważyłem.
11/08/2009 12:03
9 Zalety: Lot WAW-FRA-WAW. Wszystko ok, loty o czasie, wybór prasy super, catering bez rewelacji ale wszak to tylko klasa ekenomiczna (kanapeczka i napój), wybór alkoholi bardzo dobry. Miejsca wygodne, samolot czysty. Obsługa zarówno naziemna jak i w powietrzu bardzo sympatyczna i w pełni profesjonalna.

Wady: drobne problemy ze stroną internetową przy zakładaniu rezerwacji.