×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub28/07/2018 13:48

Vuelingiem z Cardiff do Nicei

Witam wszystkich. Oto pierwsza wakacyjna już podróż tego roku. Do Nicei udałem się Vuelingiem z przesiadką w Barcelonie.

Linia: Vueling
Klasa: Economy
Data: 28/06/18
Samolot: Airbus A320 EC-LQZ
Wiek Samolotu: 15 lat
Nr Lotu: VY7223
Długość Lotu: 2 godziny 5 minut
Dystans: 744 mili
Klasa: Economy

Cardiff jest małym portem regionalnym. Obsłużył 1.4 mln pasażerów w 2017. Poza charterami i połączeniami sezonowymi lata stąd także KLM do Amsterdamu, Qatar Airways do Dohy i FlyBe, który posiada dość rozbudowaną siatkę po Europie, w którejniestety brak połączeń do Polski. 
Na lotnisku jest dużo symboli Walii, jednym z nich jest smok, który stoi tuż przed kontrolą bezpieczeństwa.
Mój lot to VY7223, który ma code share z Iberią (IB5813).
Na lotnisku jest kilka lokali gastronomicznych, które oferują kuchnię włoską i brytyjską, a także Costa i Starbucks. Ja natomist kupuję wrapa w WHS Smith, który jest siecią lotniskowych i nie tylko sklepów. Potem udaję się do wyjścia gdzie zebrała się duże ilość podróżnych. Do samolotu udaję się po płycie i schodach. Przy wejściu czeka kolejna kolejka.
Po wejściu wita mnie załoga. Sytuacja wydaje się trochę chaotyczna. Kilka osób przeciska się wąskim korytarzem w kierunku tylnych toalet, blokując pasażerów idących na miejsca. Po kilku minutach wszyscy trafiają na miejsca i wylatujemy. Samolot bardzo obłożony i nie widać wolnych miejsc.
Leg room jest stosunkowo mały.  29 cali pitch w A320 i 30 cali w A319 z którego jest poniższe zdjęcie.
W trakcie lotu był oferowany płatny serwis, a ja zamówiłem jedynie wodę. Podróż przebiegła bez dalszych zakłóceń i wkrótce wylądowaliśmy w Barcelonie.
Na lotnisku w Barcelonie przeszedłem kontrolę bezpieczeństwa i udałem się na drugi lot do Nicei.

Linia: Vueling
Klasa: Economy
Data: 28/06/18
Samolot: Airbus A319 EC-MIQ
Wiek Samolotu: 11 lat
Nr Lotu: VY1517
Długość Lotu: godzina 20 minut
Dystans: 309 mili
Klasa: Economy

Pierwotnie lot do Nicei miał odbyć się Airbusem A320, jednak z powodu niskiego obłożenia podstawiony został A319, który i tak miał sporo wolnych miejsc. Mniejsza ilość osób wpłynęła na poprawę komfortu podróży i po szybkim przelocie nad Morzem Śródziemnym byliśmy nad Lazurowym Wybrzeżem.
Mam mieszane odczucie co do przewoźnika, ponieważ pierwszy lot był bardzo niekomfortowy, a drugi pozostawił bardzo dobre wrażenie. Myślę że było to częściowo spowodowane faktem iż na pierwszym odcinku leciały głównie członkinie bride's due, które przybyły pijane, a do Nicei leciały osoby, które nie zakłócały podróży.

6427 wyświetleń


<>

Komentarze


Vueling mocno rozwinął siatkę do regionalnych portów w UK oferując loty z mniejszych lotnisk jak Southampton czy Cardiff. Poza tym w mojej ocenie linia przeciętna.
30/07/2018 05:26
Lecialem nimi raz z Londynu do Rzymu. Fakt ze nie pamietam praktycznie nic z tej podrozy swiadczy o tym, ze jest to jedna z wielu tanich linii, o ktorych zapomina sie natychmiast po wyjsciu z samolotu. Robia co nich nalezy - przewoza sie z punktu A do punktu B i tyle serwisu ;-)
06/08/2018 17:14
Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
<>


(function (i, s, o, g, r, a, m ) { i['GoogleAnalyticsObject'] = r; i[r] = i[r] || function ( ) { (i[r].q = i[r].q || []).push(argumen ts) }, i[r].l = 1 * new Date (); a = s.createElement( o), m = s.getElementsByTagName(o)[ 0]; a.async = 1; a.src = g; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', '//www.google-analytics.com/analytics.js', 'ga' ); ga('create', 'UA-751382-1', 'auto '); ga('send', 'pageview ');