Brak lotów

Vuelingiem z Cardiff do Nicei

28/07/2018 13:48
Witam wszystkich. Oto pierwsza wakacyjna już podróż tego roku. Do Nicei udałem się Vuelingiem z przesiadką w Barcelonie.

Linia: Vueling
Klasa: Economy
Data: 28/06/18
Samolot: Airbus A320 EC-LQZ
Wiek Samolotu: 15 lat
Nr Lotu: VY7223
Długość Lotu: 2 godziny 5 minut
Dystans: 744 mili
Klasa: Economy

Cardiff jest małym portem regionalnym. Obsłużył 1.4 mln pasażerów w 2017. Poza charterami i połączeniami sezonowymi lata stąd także KLM do Amsterdamu, Qatar Airways do Dohy i FlyBe, który posiada dość rozbudowaną siatkę po Europie, w którejniestety brak połączeń do Polski. 
Na lotnisku jest dużo symboli Walii, jednym z nich jest smok, który stoi tuż przed kontrolą bezpieczeństwa.
Mój lot to VY7223, który ma code share z Iberią (IB5813).
Na lotnisku jest kilka lokali gastronomicznych, które oferują kuchnię włoską i brytyjską, a także Costa i Starbucks. Ja natomist kupuję wrapa w WHS Smith, który jest siecią lotniskowych i nie tylko sklepów. Potem udaję się do wyjścia gdzie zebrała się duże ilość podróżnych. Do samolotu udaję się po płycie i schodach. Przy wejściu czeka kolejna kolejka.
Po wejściu wita mnie załoga. Sytuacja wydaje się trochę chaotyczna. Kilka osób przeciska się wąskim korytarzem w kierunku tylnych toalet, blokując pasażerów idących na miejsca. Po kilku minutach wszyscy trafiają na miejsca i wylatujemy. Samolot bardzo obłożony i nie widać wolnych miejsc.
Leg room jest stosunkowo mały.  29 cali pitch w A320 i 30 cali w A319 z którego jest poniższe zdjęcie.
W trakcie lotu był oferowany płatny serwis, a ja zamówiłem jedynie wodę. Podróż przebiegła bez dalszych zakłóceń i wkrótce wylądowaliśmy w Barcelonie.
Na lotnisku w Barcelonie przeszedłem kontrolę bezpieczeństwa i udałem się na drugi lot do Nicei.

Linia: Vueling
Klasa: Economy
Data: 28/06/18
Samolot: Airbus A319 EC-MIQ
Wiek Samolotu: 11 lat
Nr Lotu: VY1517
Długość Lotu: godzina 20 minut
Dystans: 309 mili
Klasa: Economy

Pierwotnie lot do Nicei miał odbyć się Airbusem A320, jednak z powodu niskiego obłożenia podstawiony został A319, który i tak miał sporo wolnych miejsc. Mniejsza ilość osób wpłynęła na poprawę komfortu podróży i po szybkim przelocie nad Morzem Śródziemnym byliśmy nad Lazurowym Wybrzeżem.
Mam mieszane odczucie co do przewoźnika, ponieważ pierwszy lot był bardzo niekomfortowy, a drugi pozostawił bardzo dobre wrażenie. Myślę że było to częściowo spowodowane faktem iż na pierwszym odcinku leciały głównie członkinie bride's due, które przybyły pijane, a do Nicei leciały osoby, które nie zakłócały podróży.

Komentarze

Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy