Opinie

11/11/2014 20:37
5 Zalety: Żeby ocena była miarodajna ocena powinna być osobna dla terminalu 1 z którego operuje LOT i Staralliance i terminalu 2 z którego operuje Air France. Terminal 1 to realizacji SF z lat 70-tych. Architektura przytłaczai pozbawiona jest zupełnie funkcjonalności. Długimi korytarzami przedostajemy się do spodków w których oczekuje się na samolot. Tak małej powierzchni poczekalni nie spotkałem jeszcze na żadnym lotnisku. Dla tej części lotniska ocena 2. Terminal 2 nie pozbawiony jest również niepotrzebnej fantazji ale jest bardziej funkcjonalny. Strefy oczekiwania większe, sklepów też więcej. Dla tej części lotniska ocena 6. Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum. Jakkolwiek w czasie szczytu RER jest strasznie zatłoczone. Za dobry transport +1.

Wady: Jak wyżej. 6 + 2 / 2 =4. +1 daje łączną ocenę 5
28/09/2014 14:22
7 Zalety: Miałem możliwość porównać LO i AF - lecąc WAW-CDG AF (13 letni A319), a CDG-WAW LO (17 letni B737) . Umożliwia to bezpośrednie porównanie produktu na tej samej trasie. Personel pokładowy kompetentny, komunikaty bardzo wyraźnie wypowiadane zarówno po polsku jak i po angielsku w LO; po francusku i po angielsku w AF, mało nagranych komunikatów po polsku w AF, stewardesy bardziej zadbane w LO (nieznacznie LO>AF). Kapitan LO odezwał się raz i coś sobie mruczał niewyraźnie pod nosem, natomiast kapitan AF przed startem wyszedł i przywitał się z pasażerami (LO>LO. Niezapomniane słowa w LO do pasażera który myślał że kawa wliczona jest w cenę biletu – „na pocieszenie mogę zaproponować panu szklankę wody”. Ponieważ lot był powrotny oczywiście nie było ani kanapek ani sałatek ani ciepłych dań. Gdy kupowałem bilet cena AF była niższa niż LO. Po locie AF przesyła maila z prośbą o opinię o locie. Coś takiego powinno być też w LO.

Wady: AF dostaje od razu 2 gwiazdki mniej za strajk – oczywiście pracownicy mają prawo strajkować ale zarząd ma obowiązek zrobić wszystko by nie trwał on dwa tygodnie. Jednak pomimo chaosu z odwoływaniem części lotów można było dodzwonić się na infolinię gdzie kompetentnie udzielano informacji i zmieniano rezerwację. LO dopiero po 2 tygodniach zareagował zwiększeniem samolotów E95 na B737. LO – klimatyzacja w B737 podczas postoju i oczekiwania na spóźnionych pasażerów niewydolna. Koszmarny T1 na CDG z którego operuje LO (jakkolwiek 2F nieznacznie lepszy). Podsumowując – za porównywalną a nawet nieznacznie niższą cenę AF oferuje produkt nieznacznie lepszy niż LO. Łączna ocena AF 9 - 2 za strajk = 7
04/09/2014 21:25
9 Zalety: Lot WAW-BCN-WAW (2xE95 SP-LNE). Wyjątkowo miły i dobrze prezentujący się personel (średnia wieku jak na LOT wyjątkowo niska). Piloci w obie strony udzielali wyczerpujących informacji o locie. Ceny cateringu niższe niż w barach na Okęciu, bardzo szeroki wybór dobrej herbaty. Loty planowo. 4x rękaw. Na prawdę nie ma do czego się przyczepić - choć jedną gwiazdkę odejmuję mimo wszystko za płatny catering.

Wady: Tortilla z warzywami była głównie wypełniona ziemniakami ale to też przecież warzywo. Kłopoty z wydaniem pieniędzy.
09/02/2014 14:42
10 Zalety: 3x w styczniu i lutym trasa WAW-FRA-WAW. W porównaniu z tym co oferuje LOT za taką samą cenę ... przepaść na korzyść LH. Nawet gdy to był ponad 20-letni A320 - to w lepszym stanie niż kilkuletnie już embraery. Poczęstunek oczywiście w cenie i bez problemu dodatkowe kanapki, napoje. Obsługa bardzo miła i uczynna. We FRA gate w najlepszej części lotniska. Mam wrażenie że LH robi wszystko by zdyskredytować LO na tej trasie. A ostatni lot miesięcznym A320 z sharkletami super!

Wady: Zachowanie niektórych Polaków....
24/11/2013 13:07
8 Zalety: Duży przestronny terminal odlotów, wyodrębniony food court, dobry sklep z węgierskim winami

Wady: Dosyć daleko od centrum miasta, zwłaszcza gdy hotel położony jest nieznacznie po drugiej stronie centrum Wysokie ceny w sklepach, podane w Euro (może poza winami patrz wyżej). System jak na angielskich lotniskach - gate podawany bardzo późno by wszyscy siedzieli w środku terminala i buszowali po sklepach i food court