Opinie

07/04/2009 12:26
8 Zalety: Ala daj sobie spokoj. Linie takie jak Wizz ocenia się w porównaniu do innych LCC - wiadomo, że nie mają porównania do takich nawet LH czy LO. Linia jest bez wątpienia przyjazna, samoloty zadbane i czyste, a załoga przynajmniej stara się byc mila. Od LCC więcej wymagac nie mozna - obecnie punktualnosc od linii zalezy w niewielkim stopniu - linie ocenic mozna jeydnie na podstawie tego co robi w przypadku opoznien - a tutaj z Wizzem doswiadczylem akurat pozytywnych reakcji.

Wady: Numerowane miejsca podnioslyby komfort przelotu (głównie boardingu) - wiele LCC do tego wraca - radzę Wizzowi to samo.
26/03/2009 12:17
7 Zalety: Nowe, zadbane samoloty. Wyjątkowo miła i przyjazna obsługa. Niskie ceny. Filmy lub seriale nawet na krótkich trasach (słuchawki płatne - ale to LCC). Stosunkowo tanie jedzenie na pokładzie.

Wady: Jak na razie skromna siatka połaczeń - linia praktycznie nieobecna w naszej częsci Europy (leciałem na trasie BCN-BIO)
26/03/2009 12:14
2 Zalety: Olbrzymi siatka połaczeń i przystępne ceny (nie tylko dla lotów do/z i wewnątrz stanów, ale i z europy do ameryki środkowej). Chyba jeden z lepszych programów lojalnościowych w OneWorld (choc i tak ten sojusz wyraźnie odbiega z jakościa programów od konkurencji).

Wady: Wyjątkowo wysłużona flota. Praktycznie brak jakiejkolwiek obsługi na lotach lokalnych i krótkich międzynarodowych (płatna). W starych maszynach jest wyjątkowo ciasno (leciałem 752 na MIA-SFO - oparcie fotela praktycznie się nie odchylało)
26/03/2009 12:10
3 Zalety: Ogromna siatka połaczeń. Bardzo ciekawy system rozrywki, setki godzin muzyki, ponad 50 filmów do wyboru - choc rozmiar ekranów nie pozwala się nimi cieszyc w pełni.

Wady: Niestety przynajmniej na tasie TXL-LHR-MIA/SFO-LHR-TXL trafiłem na nieciekawe jedzenie, już Iberia ma lepsze na longhaulach. Dużym minusem BA jest wyjątkowo słaby program lojalnościowy - praktycznie nie ma sensu zbierac z nimi mil jeśli ktoś nie lata czesto w businessie na dalekich trasach. Mam również duże zastrzeżenia co do nowego terminalu T5 na LHR - ma poważne blędy projektowe, brakuje miejca na kolejkę do kontroli podręcznego przez co czas na przesiadkę wydłuża się o nowet 45minut, panuje totalny haos przy przydzielaniu gatów, czasem numer podawany jest na 10-15m przed boardingiem, co jest nie tyle upierdliwe, co niepoważne.
14/11/2008 15:43
4 Zalety: No i jestem po kolejnych lotach IB, tym razem TXL-MAD-CCS-MAD-TXL. Dużym atutem linii jest stosunkowo nowy terminal T4 w Madrycie - jest całkiem dobrze zaprojektowany i przyjazny, dzięki czemu jak na razie nie trafia się nigdzie na duże kolejki. Linia zainwestowała w nową klasę business na longhaulach (ale tylko ją widziałem). Żarcie na długich lotach nie jest złe. Jeśli zapisze się do ich programu to jest możliwośc zaklepania miejsc - również tych przy wyjściach awaryjnych - co przy dalekich lotach jest dużym atutem. Jak na razie ciągle mają najlepszą siatkę połaczeń do Ameryki Południowej.

Wady: Na lotach europejskich, nawet tych 3h brak nawet darmowej wody. Program rozrywki na dalekich lotach jest reliktem - filmy z małych ogólnych ekranów i to w fatalnej jakości. Załoga ma poważne problemy z angielskim.
03/03/2008 16:29
1 Zalety: Mam za sobą pierwszy lot w businessie z LO. Trasa POZ-FRA-POZ. Lot operowany przez EuroLOT. Przez ostatnie lata załogi EuroLotu całkowicie biły na głowe uprzejmością i serdecznością nie tylko inne linie ale i (głównie) swoją firme matke. Niestety widzę, że coś się zmieniło.

Wady: Jest fatalnie. Podczas moich ostatnich 2 lotów, pomimo iż w businessie czułem się wręcz ignorowany (bywałem wcześniej lepiej obsługiwany w ekonomicznej). Posiłek był beznadziejny. Na 3x krótszym locie z Swissem dostałem lepsze jedzenie. Po za tym stan maszyn pozostawia wiele do życzenia, mam wrażenie, że nikt nie dba o wnętrza, wszystko jest coraz bardziej zdewastowane, a pamiętam jeszcze 3lata temu, że źle było tylko z ATR72, natomiast w ATR45 było całkiem przyjemnie - to już nieaktualne. Dziury w siedzeniach, urwane stoliki, totalny syf to już standard. Przez większą część lotu załoga zabawiała się głośno krzycząc i plotkując na tyle samolotu. Totalna porażka
03/03/2008 16:20
4 Zalety: Po doświadczeniach w ekonomicznej, mam za sobą pierwszy krótki lot z LH w business na trasie ZRH-FRA. Niestety atuty to tylko solidność i punktualność.

Wady: Swiss na tej samej trasie spisał się dużo lepiej, milsza załoga, bardziej zainteresowana klientami (po prostu biegali by zdążyć), lepszy posiłek. LH po za nieco większym posiłkiem nie dała nic ponad to co daje w ekonomicznej.
03/03/2008 16:16
9 Zalety: Właśnie leciałem z nimi ZRH-DAR-ZRH, FRA-ZRH w businessie. Atuty to: solidność, rewelacyjna znajomość języków przez załogę, bardzo wysoka jakość obsługi i pyszne jedzenie w businessie

Wady: Siedzenia w przedziałach business w A332 są starego typu i choć czyściutkie i zadbane to jednak linia powinna już dawno je wymienić, a w zamian planuja wymienić wszystkie A332 na A333 tyle, że za kilka lat. Marzena - nikt nie kupuje już biletów na lotnisku, nikt Ci nie zabraniał sprawdzić czy jest rezerwacja i bilet.
20/12/2007 20:13
6 Zalety: Swietna siatka polaczen. Port w MUC. No i uwagi: agnieszka - lufthansa nie lata do punta cana ewa - lufthansa nie lata do kenii prawdopodobnie lecialyscie Condorem, linią charterwą ktorej włascicielem chyba ciagle jest LH (z zamiarem sprzedazy). Jacek W - w MUC nie ma zadnego problemu z przesiadka 20minutową. Prawdopodobnie nie zauwazyles ze czekal na Ciebie bus, albo po prostu sie grzebales.

Wady: Slaby produkt w ekonomicznej, ale juz do konca 2008 w wiekszosci maszyn bedzie PTV. Nie podobaja mi sie wnetrza szerokokadlubowych maszyn w przedzialach ekonomicznych.
26/03/2007 16:14
5 Zalety: Janie Matusiaku, pisz prawde. Proponuje sprawdzić dane lini na temat floty. Samoloty są relatywnie młode i bynajmniej od konkurencji nie odbiegają. Flota regionalna i europejska jest wyjątkowo dobra. Ilość miejsca na nogi w Lufthansie jest niemal identyczna jak w wszystkich innych 3 i 4 gwiazdkowych liniach. W klasie ekonomicznej ta sama jak w 5 gwiazdkowych: Singapore i Cathay. Rozumiem, że Twoja opinia wynika z braku porównania z innymi przewoźnikami.

Wady: Owszem LH ma wady i to sporo, jednak zupełnie nie takie o których pisze Pan Jan Matusiak.