Opinie

02/04/2016 23:50
10 Zalety: Lot CPH-KEF. Bardzo pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o Boeinga 757. Mają je utrzymane w perfekcyjnym stanie, w środku czysto, ładne i wygodne fotele. Przestrzeń na nogi w klasie ekonomicznej spokojnie wystarczająca na dłuższą podróż niż 3h. Bardzo dobrze dobrany repertuar rozrywki pokładowej. Rewelacyjnie działający touch screen (pierwszy raz spotkałem tak idealnie działający). Bardzo miły personel pokładowy.

Wady: praktycznie rzecz biorąc brak, fajnie by było jakby jakiś drobny catering był na pokładzie, ale nie można mieć wszystkiego :) ceny z drugiej strony są rozsądne, więc nie można się tego czepić :)
02/04/2016 23:41
7 Zalety: - ładna architektura terminala 3 - część punktów otwarta 24h (7 Eleven - w łączniku T2 i T3, Burger King w T3) - szybki odbiór bagażu na przylotach - bezproblemowa i kulturalna kontrola bezpieczeństwa - świetna strefa bezcłowa, ogrom sklepów, punktów gastronomicznych itp. - drewniana podłoga ;)

Wady: - kiepska organizacja strefy check-in w T3, duże kolejki i brak za bardzo chęci personelu do ich rozładowania - dość brudno w środku (przez kilka godzin nie widziałem żadnej ekipy sprzątającej) - tłumy ludzi w obu terminalach i na halach odlotów (nie orientuję się, ale chyba CPH jest na granicy przepustowości terminali). - mała ilość kontaktów, ciężko podładować komórkę, czy laptopa Nie mniej jednak ogólna ocena zdecydowanie na plus, jak będę miał możliwość będę wybierał CPH z chęcią.
01/04/2016 10:00
4 Zalety: Na chwilę obecną jedyna zaleta to fakt, że wszystkie budowy i modernizacje, w końcu kiedyś się zakończą i będzie można polecieć w bardziej cywilizowany sposób niż teraz.

Wady: Mam ogromnie mieszane uczucia, co do tego lotniska. Postanowiłem, że za wadę nie uznaję rozbudowy i trwających modernizacji (choć w niektórych miejscach - łącznik pomiędzy halą przylotów, a halą check-in prowizorka jest straszna). Nowa hala przylotów jest szara i smutna, tak jak z zewnątrz budynek ma swój polot i jest ciekawy, tak wchodząc do środka zastaje się zupełne przeciwieństwo. Możliwe, że jeszcze potem będzie to wyglądało inaczej, bo nie wiem szczerze mówiąc, czy przyloty są już całkowicie skończone, czy jeszcze nie. Kolejna sprawa, która mnie wręcz zniesmaczyła to ceny i ja rozumiem, że ceny na lotniskach są wyższe i nie mam z tym nigdy problemu, akceptuję to i korzystam z punktów gastronomicznych i innych na lotniskach Polski, Europy czy Świata. Jednakże to co sprzedawcy (tutaj można tylko i wyłącznie dosadnie powiedzieć) "odwalają" w KRK to jest jakiś absurd, na tyle duży, że przecierałem oczy ze zdumienia, że litrowa woda mineralna może kosztować 14.50 zł. Jeszcze raz podkreślam, rozumiem, że lotnisko, rozumiem, że wyższe ceny, ale Panie i Panowie z KRK, miejcie jakiś umiar... Na hali odlotów, brak jakiegokolwiek baru, żeby sobie przysiąść i czegoś się napić przed lotem (jedynie dwa, wyglądające dość prowizorycznie punkty Cafe Express, czy coś w ten deseń, gdzie można sobie na przykład kupić buteleczkę wina, wziąć plastikowy kieliszek i elegancko na hali odlotów na poczekalni się raczyć bukietem, tegoż pysznego trunku). Stawiam także, że to tylko sytuacja przejściowa, do zakończenia modernizacji. Podsumowując, mój pierwszy wylot z Krakowa, zostawia negatywne wspomnienie, nawet bardzo negatywne. Ale nie skreślam całkowicie KRK, bo w momencie, gdy wszystkie prace wykonawcze dobiegną końca, skorzystam jeszcze raz, żeby móc przez pełny pryzmat ocenić krakowskie lotnisko. Póki co 4/10.
01/04/2016 09:43
10 Zalety: Ostatni raz leciałem Norwegianem w 2008 roku jednym z ich B733, więc opinię o nich miałem dość neutralną. Po ośmiu latach przyszła kolej na kolejną podróż na ich pokładach. I tutaj od razu zaczyna się plus - cena biletu. Musiałem na szybko dostać się do CPH, skąd miałem rezerwację Icelandaira do KEF. Taryfa LowFare+, jeden bagaż w cenie, możliwość wyboru miejsca, drugi rejestrowany dokupiłem i zamknąłem się dużo poniżej 500 PLN. Żadna inna linia nie oferowała tak atrakcyjnej ceny. Sama podróż na ich pokładzie to czysta przyjemność, nowiutki B738 z Sky Interior, który miałem okazję po raz pierwszy widzieć na maszynie typu 737 i zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Samolot czysty, zadbany, fotele wygodne, załoga ma zdecydowanie jedne z najbardziej eleganckich mundurów wśród linii latających w Europie. Samo zachowanie i kultura Cabin Crew także zasługuje na brawa. Free WiFi, bardzo przyjemna sprawa, która powoduje, że podróż zleciała nadzwyczajnie szybko. Ceny na pokładzie standardowe, bez problemu do przełknięcia. Myślałem, że nie dane mi będzie nigdy odbyć idealnego lotu, a w czasie podróży Norwegianem wszystko zagrało jak w szwajcarskim zegarku i było perfekcyjnie.

Wady: - kiepska godzina przylotu do CPH z KRK, nie mniej jednak to niuans
23/10/2010 13:51
8 Zalety: Lot MIR-KTW. Sprawnie podstawione schody, szybki de-boarding, 3 otwarte stanowiska kontroli dokumenty, szybko uwinęły się z ok. 130 pasażerami, krótki czas oczekiwania na bagaże.

Wady: Nie zauważyłem, może ze względu na krótką wizytę :)
23/10/2010 11:03
4 Zalety: Sporo sklepów bezcłowych, ładny widok na pas startowy i płytę lotniska, dość imponująca jak na port regionalny siatka połączeń. Leciałem GDN-WRO z O2, sprawny check in, kontrola bezpieczeństwa i boarding, bo mały samolot.

Wady: Współczuje pasażerom większych samolotów, kolejki do kontroli bezpieczeństwa zajmowały całe drugie piętro, mało przestrzeni przed stanowiskami check in, w momencie jak leciałem (2009) niektóre check-iny nie miały swoich taśm odprowadzających bagaże do bagażowni, tylko trzeba było po zważeniu samemu bagaż przenosić na taśmę znajdująca się kilka metrów dalej. W momencie gdy siedziałem na hali odlotów, w jednym momencie pozmieniali bramki na 3 odloty (2x W6 i mój O2) przez co na hali odlotów powstał ogromny bałagan, kiepsko rozwiązane parkingi.
21/10/2010 22:19
8 Zalety: Duży, przestronny obiekt, z bardzo dobrze rozmieszczonymi informacjami i miłą obsługą.

Wady: Boarding Ryanaira do HHN rozpoczęli 40 minut przed odlotem, zanim samolot wylądował.
14/08/2010 17:16
8 Zalety: Miła obsługa, smaczny catering, punktualność, monitory z nawigacją.

Wady: A319 TS-IMK Kerkenah troszeczkę wysłużony