Opinie

08/12/2011 17:13
4 Zalety: Przelot Warszawa-Ovda-Warszawa generalnie przeciętny. Na plus zaliczyć należy dość łagodne lądowanie na obu lotniskach. FA niczym specjalnym się nie wyróżniali ani na plus ani na minus.

Wady: Linia zmieniła godziny wylotu na 2 dni przed podróżą. Informacja od biura podróży tylko mailem. Wielkie zaskoczenie, że nie jestem zadowolony ze zmiany. Sam przelot wysłużonym 737-300. Na pokładzie bródno, gabka wyłazi z foteli. Generalnie bardzo przeciętnie.
04/10/2011 10:33
8 Zalety: Połączenie Warszawa-Katowice-Warszawa. Jeden odcinek wykonywany ATR 72 drugi ATR 42. Bez opóźnień, obsługa ok. wykonywali swoją pracę, bez fajerwerków. Przeloty bardzo spokojne (co przy tak małych maszynach wcale nie jest takie proste). Wbrew powszechnej opinii o ATR na pokładzie wcale nie było strasznie głośno. Produkt pokładowy bardzo prosty, jak to na krajówkach.

Wady: Nie mam zastrzeżeń.
28/06/2011 17:57
6 Zalety: Dość blisko samego Trapani, skomunikowane autostradą, którą można też komfortowo dojechać także do Palermo. Samo lotnisko dość małe ale wydajne, kolejka tworzyła się przed security, ale to dlatego, że właśnie tam stała Pani z wagą i weryfikowała wagę bagażu podręcznego. Ceny jak na tak małe lotnisko przystępne (w porównaniu z Bergamo). Boarding ma postać "sprintu" po płycie.

Wady: Mało punktów usługowych w airside, mało miejsc siedzących, boarding na piechotę po płycie lotniska. Linią dominującą na lotnisku jest Ryanair skutkiem czego robią co chcą z pasażerami - szczegółowe kontrole wagi bagażu podręcznego to cecha charakterystyczna lotnisk zdominowanych przez tą linię.
28/04/2011 15:48
9 Zalety: Godna polecenia linia lotnicza. Na pokładzie czysto, załoga uśmiechnięta i pomocna. Nawet na bardzo krótkim locie Dubaj - Maskat poczestunek (muffin + kawa / herbata). Wygodne fotele, dodatkow poduszeczka. Podczas lotu z głośników leciała przyjemna, łagodna muzyka. Prowadzą bardzo rozsądną politykę cenową oferując dość wysoki standart za rozsądną cenę.

Wady: W Maskacie na lotnisku nie ma rękawów, więc klimat półwyspu arabskiego wita nas już na pierwszym schodku po wyjściu z samolotu :) Na ok. 2 tygodnie przed lotem otrzymałem mailem informację, że mój lot odbędzie się 30 min wcześniej. Niby nic ale biorąc pod uwagę godzinę wylotu 06:25 - byłoby to zawsze pół godziny więcej snu, po czym na lotnisku okazało się, że lot jednak jest o starej godzinie.
28/04/2011 15:34
7 Zalety: Przyzwoita linia. Lot o czasie, na pokładzie czysto (pomimo, że to lot wieczorny), załoga uśmiechnięta i pomocna. Nie przypominam sobie innej linii, w której CC byłoby tak serdecznie nastawione do pasażerów. Generalnie wszystko ok.

Wady: W Dubaju korzystają z terminala 2, który delikatnie mówiąc jest mało zachęcający. To właśnie z tego terminala odprawiani są pasażerowie udający się do tak urokliwych miejsc jak Kabul, Mogadiszu czy Bagdad. Czas przejazdu do T1 to ok. 20 min + 30 min. oczekiwania na bus. Nie jest to więc wygodne miejsce na przesiadki. Cena biletu jest tylko nieznacznie niższa niż w tradycyjnych liniach i to też nie zawsze. Sporadycznie mają promocje, które też nie rzucają na kolana.
19/04/2011 15:19
5 Zalety: Lotnisko ok, niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jest dość czysto, jest wystarczająca ilość miejsc siedzących (przynajmniej w przy gate'ach). Obsługa ani jakoś nadzwyczaj sympatyczna ani "czepliwa". Poprostu wykonywali swoją pracę. W częsci transferowej jest nawet miejsce do zabaw dla dzieci.

Wady: Jest drogo, nawet bardzo drogo (butelka wody 2 LVL lub 4 EUR). Co chwila komunikaty w 3 językach wzywające do gate'ów, więc nie ma opcji, żeby w ciszy i spokoju poczekać na swój lot.
12/04/2011 13:31
4 Zalety: Wiele możliwości przesiadek. Czysto.

Wady: Masakrycznie dużo ludzi, biegających, chodzących, śpiewających albo śpiących gdzie popadnie. Ogromne odległości (bus z terminala 2 do terminala 1 jedzie 20 min.), zresztą wewnątrz terminala też pokonuje się spore odległości (plus, że osoby starsze mogą skorzystać z darmowego melexa, który podwozi do wyznaczonych punktów). Obsługa jest straszna, nikt nic nie wie i tak naprawde każdy ma to gdzieś. Dowiadywałem się o koszt wizy tranzytowej przed przylotem, poinformowano mnie, że to 165DHS, po przylocie okazało się, że to 185DHS + fee agencji pośredniczącej - 75 USD! Ale o tym, już nikt mnie przed przylotem nie informował. Inna agencja pośrednicząca (10 kroków dalej) pobiera fee w wysokości 170 EUR! Jest to opłata za to że Pani wypełni papierki i zaniesie do imigrations officer do podpisu. Oczywiście jak udaliśmy się bezpośrednio do imigrations officera to ten nic nie wiedział, samemu papierków wypełnic też nie można, czeski film.
11/04/2011 16:53
8 Zalety: Stosunkowo małe lotnisko jednak zaskakująco wygodne jak na blisko wschodnie standarty. Czytelnie oznaczone, dość czyste. Niezbyt zatłoczone, zatem niewielkie kolejki po wizę czy do check-in. OmanAir oferuje dość ciekawą siatkę po azji w rozsądnych cenach.

Wady: Brak rękawów. Brak komunikacji miejskiej z/na lotnisko. Busy zatrzymują się ok 500 m. od terminala przy autostradzie
04/04/2011 17:32
6 Zalety: Lot z Warszawy przez Rygę do Dubaju oraz powrotny. Wszystkie 4 loty o czasie, obsługa ok, poprostu wykonywali swoją pracę, niczym szczególnym się nie wyróżniając. Transfer w Rydze bez problemów. Samoloty w miarę czyste. W Boeingu 757-200 na odcinku Ryga-Dubaj-Ryga całkiem sporo miejsca na nogi, dodatkowo kocyk dla pasażerów (niestety nie dla wszystkich wystarczyło kocyków na locie powrotnym).

Wady: Fokker 100 na odcinku Warszawa-Ryga-Warszawa mocno wysłużony, nie budził zaufania. Pasażerowie pozostawiają wiele do życzenia (mam świadomość, że na to akurat linie mają znikomy wpływ), jeden z pasażerów uparł się, że będzie miał walizkę równo nad swoją głową więc moją walizkę zdjął i postawił w przejściu, nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Płatny in-flight-entertainment i posiłek na 6h locie do Dubaju, ceny wysokie. W pełni rozumiem na krótkich trasach Europejskich, można 2h wytrzymać bez jedzenia i rozrywki, ale 6h jednak się dłuży i liczyłem na trochę lepszy standart.
17/10/2010 18:45
6 Zalety: Położone blisko Faro (ok. 6km.), dosyć czyste, jest gdzie usiąść i co zjeść lub zrobić małe zakupy.

Wady: Autobus dowożący z lotniska objeżdża wszystkie okoliczne wiochy po drodze i nie kursuje w nocy.