Kalendarz lotów został ukryty przez użytkownika

Opinie

10/06/2011 13:41
8 Zalety: Miła obsługa, ciepły catering nawet na krótkich lotach, wygodne samoloty, szczególnie A330, szybki boarding, dobra siatka połączeń.

Wady: System wydawania kart pokładowych mógłby być bardziej zintegrowany z Cathay Pacyfic, czasami kłopoty z naliczaniem mil za przelot - wtedy trzeba się o mile upominać.
02/12/2010 00:32
3 Zalety: Szybki transport bagażu.

Wady: Terminal 2A to jakiś koszmar... Przyloty odbywają się w czymś, co przypomina piwnicę. Brak czytelnej informacji na którym stanowisku pojawi się bagaż. Hala odlotów mała i zatłoczona, 30 minutowa kolejka do kontroli bezpieczeństwa. Strefa wolnocłowa to dwa sklepy na krzyż, mało miejsc, w których można usiąść w oczekiwaniu na lot, bramki są bardzo blisko siebie co potęguje wrażenie tłoku. Business Lounge jest też ciasna, za firankami, gdzieś w pobliżu toalet. W tej chwili lotnisko nie spełnia wymagań Schoengen, więc po przylocie do portu docelowego konieczność przechodzenia ponownej kontroli paszportowej.
22/09/2010 15:51
7 Zalety: AMS-WAW-AMS Wygodne lotnisko w Amsterdamie, doskonały system online check-in, przed podróżą informacja o statusie lotu przez SMS, możliwość samodzielnego wydrukowania karty pokładowej w automacie oraz automaty do lagguage drop-in czyli wcale nie trzeba czekać w kolejce do odprawy! Punktualni, personel pokładowy uprzejmy, komunikatywni piloci, w przeciwieństwie do LOT po zakończeniu lotu wychodzą z kokpitu i osobiście żegnają pasażerów. B 737-700 na trasie do Polski są rewelacyjne, bardzo ciche i mają wizualny system informacji o trasie przelotu! Czasopismo pokładowe KLM Holland Herald jest bardzo ciekawe w przeciwieństwie do czasopism pokładowych większości linii lotniczych, które stanowią zlepek reklam i artykułów promocyjnych wątpliwej jakości. Dobry system premiowy FlyingBlue.

Wady: Do niedawna trasę do Warszawy obsługiwały stare B737-400 które jak na współczesne standardy nie były zbyt wygodne, czasami niezbyt wyraźnie oznaczone jest, które połączenia obsługiwane są przez KLM Cityhopper - w lotach obsługiwanych przez tego przewoźnika nie można zrobić zakupów i boarding nie odbywa się przez rękaw, poza tym Cityhopper używa ciasnych samolotów np. Embraer lub Fokker.
17/08/2010 00:39
7 Zalety: Loty na trasie AMS - WAW. Dobre godziny lotow, mila obsluga personelu pokladowego, choc czasem przydaloby sie wiecej usmiechu. Samoloty Embraer mimo niewielkich rozmiarow sa calkiem wygodne. Punktualnosc.

Wady: Podczas pierwszego porannego lotu z Amsterdamu do Warszawy serwowane byly crossainty "7-days" przywiezione poprzedniego dnia z Polski, ktore mozna kupic w kazdym sklepie. Przy osiagnieciu wysokosci przelotowej opakowania tych crossaintow byly napeczniale jak balony - niezbyt profesjonalne wrazenie, szczegolnie iz inne linie lotnicze staraja sie bardziej, na przyklad Lufthansa w porannych lotach zamawia catering od lokalnych dostawcow. W innych liniach lotniczych (Lufthansa, KLM) po zakonczeniu lotu piloci wychodza z kokpitu i zegnaja pasazerow, w PLL LOT nie przypominam sobie takiej sytuacji, zwykle piloci sa zamknieci w kokpicie - niby drobiazg, ale zawsze mile pozegnanie pozostawia lepsze wrazenie.