Brak lotów

Opinie

01/12/2014 17:56
3 Zalety: Z usług biura korzystaliśmy 4-krotnie. Pierwszy wyjazd w 2010 do Tunezji - bez zarzutu: przeloty, pobyt, opieka rezydenta, wszystko zgodnie z ofertą. Drugi rok 2013 w Turcji hotel Asteria Elita 5* świetny, polecony przez pracownika biura Itaki, usługi hotelowe na najwyższym poziomie. Przelot do Antalyi opóźniony o 6 godzin, jako rekompensatę otrzymaliśmy bon o wartości 200 zł do wykorzystania przy kolejnym wyjeździe. Niewiele, ale zawsze coś. Kolejny pobyt w styczniu 2014 w Egipcie Taba hotel Sofitel - rewelacyjny, świetna rezydentka, przelot bez zastrzeżeń. I na tym koniec zalet.

Wady: Ostatni wyjazd do Turcji, hotel Pegasos World polecany przez biuro jako 5 gwiazdkowy (faktycznie 4*- kategoryzacja zawyżona przez hotel żeby skusić klienta), poniżej standardów: ciemne mroczne pokoje, niemalże bez oświetlenia. Do przykrycia służyły wyłącznie prześcieradła, co w październiku nawet w Turcji nie jest dobrym rozwiązaniem, pokój nie sprzątany, kosze nie opróżnione, restauracja to raczej stołówka, ogólnie brudno. Ale najgorsze to przeloty: planowany wylot z Katowic dnia 04.10 o godz.15 został ok. godz.12 przesunięty przez biuro na dzień następny 05.10 na godz.5.35 (lakoniczne info sms). Na stronie biura oferta cały czas aktywna jako obowiązująca w terminie 05.10 do 11.10.2014, czyli ze zmienioną datą rozpoczęcia. Strata 1 doby hotelowej to nie wszystko albowiem powrót również zmieniono z godz.20 dnia 11.10 na 10 rano tegoż dnia, co spowodowało konieczność wyjazdu z hotelu przed śniadaniem. Jako rekompensatę Itaka, po odliczeniu kosztów przelotu (choć wykupujemy usługę turystyczną jako całość), zaproponowała nam zwrot 1/7 pobytu, czyli 175 zł na 2 osoby. Żenada.... W odpowiedzi na pismo reklamacyjne napisano m.in. że biuro nie ponosi odpowiedzialności za przelot (choć sprzedają usługę łącznie), standard hotelu, organizację wycieczek na miejscu (to jestem w stanie zrozumieć),... oni tylko sprzedają usługę turystyczną. Sprawa trafiła do Rzecznika Praw Konsumentów, a Itaka straciła kolejnych klientów.
01/12/2014 17:30
7 Zalety: Korzystaliśmy z oferty wycieczki objazdowej do Włoch na przełomie maja i czerwca 2013. Bez zarzutu autokar i organizacja przejazdu (Katowice), choć wiem, że osoby z dalszych zakątków kraju były poirytowane przesiadkami. Wycieczka dobrze zorganizowana, kompetentne przewodniczki - Florencja, Rzym, Padwa.

Wady: Stanowczo do poprawki hotele na trasie przejazdu, a szczególnie śniadania. Biuro przy rezerwacji hotelu powinno zadbać o odpowiednie wyżywienie dla swoich klientów - poziom świadczonych usług hotelowych świadczy zarówno o organizatorze (biuro podróży), jak i hotelarzu. W jednym z hoteli przy śniadaniu brakowało nawet pieczywa, właściciel hotelu spokojnie popijał poranna kawę przy niewielkim stoliczku drwiąco uśmiechając się na widok gości oczekujących na chleb czy filiżankę kawy. Totalna porażka i brak dbałości o Klienta.