Brak lotów

Opinie

10/11/2014 09:13
9 Zalety: Ładny, przestronny i dobre zaprojektowany terminal. Duża przestrzeń w hali odlotów, dużo miejsc siedzących dla oczekujących na lot. wzdłuż przeszklonej ściany z widokiem na płytę lotniska ustawione miękkie fotele i leżanki. Dla każdych czterech siedzeń jedno gniazdko elektryczne. Sprawna kontrola bezpieczeństwa, choć bardzo szczegółowa w porównaniu np. z Gdańskiem.

Wady: Pierwszy raz korzystałem z tego lotniska i nie zdążyłem zauważyć jakichś wad. Jedynym zgrzytem był "kulturalny inaczej" kierowca autobusu miejskiego, no ale to już nie wina lotniska.
10/11/2014 09:04
1 Zalety: Ciekawa siatka połączeń.

Wady: Pierwszy raz korzystałem z lotniska Modlin, z czystej ciekawości. Położenie kiepskie. Dojazd taki sobie, transport zbiorowy z lotniska - taki sobie. Do Warszawy spory wybór przewoźników, ale godziny odjazdów średnio zsynchronizowane z przylotami samolotów. Jeśli chodzi o dojazd do Nowego Dworu Mazowieckiego - kursuje prywatny bus, z przystanku dość daleko od terminalu, ostatni kurs po 19. Można dojść spacerem w 20 minut, ale jak to w Polsce bywa - wzdłuż drogi nie ma ani chodnika dla pieszych, ani nawet pobocza, ani oświetlenia ulicznego. Więc atrakcje po zmierzchu niezłe. Sam terminal według mnie beznadziejnie zaprojektowany - bardzo mało miejsca w hali odlotów po kontroli bezpieczeństwa, mało siedzeń i żadnych gniazdek elektrycznych (jedno w toalecie, a sama toaleta nie na taką liczbę osób jaka może oczekiwać na samolot lub dwa). Po przylocie - spacer wzdłuż całego terminalu na zewnątrz. Zimą współczuję pasażerom. Obsługa - część osób uprzejma i rzeczowa, ale część sprawia wrażenie osób z przerostem ambicji, a możliwość kontrolowania innych smyra ich ego. Mam wrażenie, że cały Modlin/Nowy Dwór Mazowiecki zamieszkują ludzie, którzy są bardzo zdziwieni gdy ktoś powie "dzień dobry" i najczęściej odpowiadają milczeniem.