×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kalendarz lotów został ukryty przez użytkownika.

15/03/2018 16:00

[13.03.18] TAT


Poranek. Po starcie z pasa 31R mocny zakręt w prawo, kierując się w stronę granicy węgiersko rumuńskiej. Piękna pogoda. Jeszcze szybki rzut oka na Budapeszt z góry i lecimy do Cluj Napoca. Wznosimy się na początku na 4 km.  Dostajemy po chwili wektory zamiast skrótu (DCT), z powodu aktywnej strefy militarnej nad Węgrami. Kontroler po 15 minutach lotu ponownie daje nam powrót na trasę i przerzuca Nas pod FIR rumuński. Szybko osiągamy wysokość przelotową... mamy raptem 3 tony ładunku...

Nasze loty na trasie Budapeszt - Clucj Napoca odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku. Rano start z Budapesztu i wieczorem powrót. Moja firma dostała tę trasę na 2 miesiące z powodu usterki samolotu z konkurecnyjnej firmy, która operowała na tej samej trasie. Plusem lotów było to, że odbywały się w dzień i to chyba jedyny plus z tych lotów. Codziennie rano w Budapeszcie czekaliśmy na załadunek, który zawsze był opóźniony. Było to uzależnione od innego samolotu, który przylatywał z Lipska z większym ładunkiem. Część ładunku szła na Nasz pokład, a część zabierał inny samolot i leciał do Timisoary. Problem pojawiał się wtedy, gdy samolot z Lipska przylatywał opóźniony... a że był opóźniony prawie zawsze, to zamiast wystartować o 9:00LT (czas lokalny), startowaliśmy minimum z 1h opóźnieniem.


...po 14 minutach osiągamy wysokość przelotową i można nacieszyć się słońcem, który przedostaje się przez szyby w kokpicie i od razu robi się przyjemniej.... oczywiście tylko na chwilę, bo zaraz jest już za gorąco i zasuwam rolety, które odbijają światło.
Po 1h lotu rozpoczynamy zniżanie do lądowania. Kiedy 1 raz lądowałem na tym lotnisku, wydawało mi się, że ruch tam będzie znikomy. Myliłem się. Na lotnisku aż roi się od fioletowo-białych samolotów. Tam jest baza. I nie tylko tej frimy, bo również innych rumuńskich charterów. Podejście w Kluż jest albo od strony miasta albo od drugiej strony na pas 25. Jest to główne podejście. Oczywiście ciekawsze podejście do strony miasta - podczas podejścia widać całe miasto jak na dłoni. Udało mi się tam raz podejść i wylądować.
229 wyświetleń


Komentarze


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

(function (i, s, o, g, r, a, m ) { i['GoogleAnalyticsObject'] = r; i[r] = i[r] || function ( ) { (i[r].q = i[r].q || []).push(argumen ts) }, i[r].l = 1 * new Date (); a = s.createElement( o), m = s.getElementsByTagName(o)[ 0]; a.async = 1; a.src = g; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', '//www.google-analytics.com/analytics.js', 'ga' ); ga('create', 'UA-751382-1', 'auto '); ga('send', 'pageview ');