×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub22/03/2018 13:16

Dwutygodniowa objazdówka po Indiach

Wszystko było na czas. 
Wyjazd z Rainbow Travel, z Warszawy. 
Hotele, starające sie zachować dawna świetność, podretuszowane, chylące sie ku upadkowi. 
Nie były to 5 gwiazdkowe hotele, jeden w Delhi, mnóstwo razy zgłoszony, z tego co wiem, wręcz żenujący. 
Nazwa ; Hotel Fortuner, mówiąc o nazwie, tak, ma szczęście ze jeszcze istnieje, chyba dzięki Rainbow i ich turystom. Wielokrotnie zgłaszany, brudna pościel w wielu przypadkach, pokoje często bez serwisu, czyli nie posprzątane. Jeden ręcznik, zamiast dwóch. Stoi w okolicy , ze strach wyjsć , nic nie ma w okolicy, wiec jak masz czas wolny, to nie wyjdziesz. 
Wycieczkowe jedzenie, monotonne, codziennie kura curry, w mało innych wersjach, śniadania; to samo wszędzie, ryż ( dobrze zrobiony) , jajka gotowane lub omlet i dodatki, masło, dżem i chleb tostowy , jeśli przyjdziesz na czas. 
Atrakcje turystyczne świetne, reszta , czyli ulica- Indie, poczytaj zanim wyjedziesz, Twoja odpowiedzialność, potem nie narzekaj. Byłam w wielu biednych krajach, czegoś takiego nie widziałam, ale wiem , ze idzie z wyborem i stylem życia w Indiach.
Kompletny brak rozliczenia dodatkowej płatności, $ 225/osobę, było 35 osób w jednym autokarze, pomnożone daje prawie 9000 dolarów. Ciekawe na co poszła taka kasa. Ponoć napiwki, wstępy do turystycznych atrakcji, niektóre były za darmo. Chyba najdroższy wstęp był to Taj Mahal , 1000 rupii, $1=62 rupii. Napiwki sa głodowe, żaden koszt. Za dużo ludzi w autokarze, wyjścia , wchodzenia trwały. Długo, potem byliśmy pospieszni z potrzebami fizjologicznymi, ubikacje limitowane, w stanie trudnym do opisania. 
Lokalni przewodnicy opłacani sa minimalnie, np jedna, pod koniec dostała 700 rupii za dwie godziny, nie wiem jak inni , ale nie spodziewam sie innej zapłaty na godzinę, wiec; NA CO POSZŁO 9000 zielonych?
Jedna wycieczka fakultatywna, pozbierane $ 20/osobę , było 28 osób. Czyli $ 560 ( zielonych) , czysty zarobek dla Rainbow. Dwie świątynie , jedna za darmo, pierwsza chyba z 500 rupii, tak wiec moze sie uzbierało do zapłacenia z $ 25 za wstęp. Ta sama lokalna przewodniczka. Grosze. Grubo nićmi szyte, więcej niż $ 500 zostało dla Rainbow, bo i tak było po drodze do Delhi na wyjazd do Warszawy, a benzyna w Indiach jest bardzo tania. Nie był to za duży koszt, zeby podjechać do jednej świątyni. Wycieczka = finansowa żenada dla Rainbow. Po prostu robia w trąbę konsumenta na żywo, chyba mysla ze nie umiemy liczyć i sie nie znamy. 
Nigdy więcej wycieczki z Rainbow, podobnie było na wycieczce Korsyka i Sardynia. Wyraźne machloje, ciekawe, jakie płaca podatki. 


9832 wyświetlenia


<>

Komentarze


Trafny komentarz
22/03/2018 13:17
Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
<>


(function (i, s, o, g, r, a, m ) { i['GoogleAnalyticsObject'] = r; i[r] = i[r] || function ( ) { (i[r].q = i[r].q || []).push(argumen ts) }, i[r].l = 1 * new Date (); a = s.createElement( o), m = s.getElementsByTagName(o)[ 0]; a.async = 1; a.src = g; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', '//www.google-analytics.com/analytics.js', 'ga' ); ga('create', 'UA-751382-1', 'auto '); ga('send', 'pageview ');