Opinie

09/03/2019 18:40
4 Zalety: Ciężko znaleźć cokolwiek wyróżniającego się na plus, może to że kolejki do immigration nie są przesadnie długie...

Wady: Stare, brudne, ciasne lotnisko. Niewiele sklepów i restauracji jak na tak duży port lotniczy. Niezbyt uprzejma obsługa. Straszliwie długie kolejki do security check (ostatnio spędziłem godzinę). W porównaniu z większością dużych lotnisk na jakich byłem wyróżnia się na minus.
09/03/2019 18:35
3 Zalety: 3 gwiazdki datylko dla tego, że biorąc pod uwagę wielkośc Freeport fakt istnienia i funkcjonowania lotniska jest osiągnięciem samym w sobie.

Wady: Bardziej dworzec autobusowy niż lotnisko. W terminalu jest kilka sklepów, wszystkie zamknięte po 16, stanowiska wypożyczalni samochodów, maleńka poczekalnia oraz 2 bankomaty które nie koniecznie uznają europejskie karty (Lepiej wypłacić USD przed przylotem). Jest niby darmowa sieć wifi, ale internet nie działa.
12/12/2017 04:39
9 Zalety: Bardo przyjemne wizualnie lotnisko, zarówno z zewnątrz jak i z wnętrza. Kładka łącząca lotnisko z parkingiem i hotelem (chyba jeszcze w konstrukcji) także in plus. Dobry dojazd. Szybka kontrola bezpieczeństwa Bardzo bogata i gęsta siatka połączeń (połączenia do dużej ilości Hubów po kilka razy dziennie). Obsługa przyjazma i pomocna. Dobra organizacja pomomo utrudnień związanych z pracami remontowymi. Jak na tą ilość obsługiwanych pasażerów, lotnisko jest bardzo zwarte (wszędzie jest blisko) a jednocześnie nie czuć ciasnoty - jeszcze nie zdarzyło mi się nie mieć gdzie usiąść.

Wady: Włodarze nie przewidzieli, że możliwości rozwoju dane przez rozbudowę lotniska zostaną skonsumowane w przeciągu 3 lat. Choć ciężko dynamiczny rozwój uznać za wadę... Przydała by się większa konkurencja jeśli chodzi o katering. Brak miejsc siedących w hali oczekiwania na bagaże - z racji, że z samolotu/autobusu wchodzi się wprost do hali odbioru bagażu, co nie jest wadą, gdyż nie trzeba iść tam kilometrami jak w wielkich HUBach. Jednak czas oczekiwania na bagaż przy karuzeli jest z tego powodu relatywnie dłuższy, dlatego przydało by się więcej miejsc siedzących przy karuzelach bagażowych.
05/11/2015 12:10
6 Zalety: Zupełnie przeciętna linia, niewyróżniająca się niczym szczególnym (poza charakterystycznym malowaniem) na tle konkurencji. Z racji zmiany miejsca pracy KLM stał się moją podstawową linią lotniczą od mniej więcej pól roku w zasadzie tylko dla tego, że ma bardo dużą siatkę połączeń bezpośrednich z Amsterdamu. Ogólnie obsługa bardzo poprawna, samoloty niemłode (podobnie jak stewardessy ;), lecz czyste i sprawne(samoloty, załogi nie sprawdzałem). Dobrze działający dość bogaty system rozrywki. Dobrze wyszkoleni piloci, start i lądowanie zazwyczaj bez szczególnych ekscesów. Załoga mówi wyśmienicie po angielsku. Duży plus za FlyingBlue Petroleum - duże ułatwienie dla ludzi z szeroko pojętej branży oil&gas, szczególnie dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze wyrobić sobie statusu. Dostęp do Priority line przy check-in kontroli bezpieczeństwa, czy też boardingucprzy lotach do celu oznaczonego jako petrol destination. Dodatkowo jeśli leci się z przesiadką w AMS lub CDG można skorzystać z saloniku za darmo (niestety nie dotyczy rejsów rozpoczynanych na tych lotniskach). Lotnisko w AMS bardzo przyjemne. Dość duży plus za to, że przy ostatnich dwóch lotach z Amsterdamu dostałem darmowy upgrade do klasy eco premium. Na plus odznacza się róznież bardzo przyjazna aplikacja mobilna, szczególnie łatwość odprawy za jej pomocą.

Wady: Mimo że jest to linia nie odstająca ogólnie od europejskiej konkurencji, jednak znajdzie się kilka wad, po pierwsze paskudne jedzenie na lotach długodystansowych. Jeśli mogę, to staram się zjeść coś na lotnisku przed lotem. Program lojalnościowy pozostawia bardzo dużo do życzenia, za ostatni lot z YYC do AMS dostałem nieco ponad 1000 mil. Na minus oceniam także ich politykę cenową, absurdalnie wysokie ceny lotów do KRK sprawiają, że nie leciałem jeszcze tymi liniami prywatnie. Taniej z Amsterdamu można polecieć do CUR niż go Krakowa - bilet AMS-KRK jest około dwa razy droższy od najdroższej opcji LOTu.