Opinie

06/03/2016 13:28
3 Zalety: Moze beda, na razie jeszcze za bardzo ich nie widac. Moze poza jedna - jest znowu dojazd pociągiem, choć to taka połowiczna zaleta jesli pociągi na drugie lotnisko w Polsce jeżdżą co pól godziny.

Wady: Rozumiem, ze lotnisko jest w fazie przebudowy i to sprzyja bałaganowi, ale znalezienie stanowisk odprawy po przyjeździe pociągiem graniczy z cudem. Co prawda po wyjściu z pociagu jest wskazówka "odloty", ale kończy sie to na korytarzu łącznika, pozniej juz nigdzie nie ma ani słowa na temat tego jak dojsc do check-inu. Totalna porażka to salonik biznesowy. Dojście do niego jest niczym do średniowiecznych lochów- labirynt korytarzy, ktore wyglądają na zaplecze techniczne, a nie na dojście do miejsca Elite. Sam salonik jest chyba tylko nieznacznie większy od starego, tandetne meble, brak wypoczynkowych foteli, nie mowiac juz o beznadziejnej ofercie cateringowej. Niestety, drugie lotnisko w kraju bardzo rozczarowuje. Jesli dodamy do tego arogancję SOL przy odprawie bezpieczeństwa to bedzie chyba komplet uzasadnienia niskiej oceny.
10/02/2016 13:39
4 Zalety: Nowe i całkiem ładne lotnisko. Plusem sa rękawy do samolotów, choć rzadko używane. Przyzwoite ceny gastronomii.

Wady: Terminal tak naprawde nie jest duży, wiec bywa ciasnawo. Salonik executive lounge mógłby byc nieci większy - mniejszy Poznan poświęca na to wiecej miejsca. No i oferta saloniku jest raczej kiepska, brak jakiegoś ciepłego posiłku w porze lunchu. W godzinach, w których zbiegają sie odloty SK i LH bywa ciasno i bardzo głośno (zwłaszcza Skandynawowie). Na pewno minusem jest tez brak szybkiej komunikacji z miastem, przedzieranie sie przez miasto bez względu na to czy autobusem czy taksówka zajmuje sporo czasu.
28/01/2016 09:31
3 Zalety: Na pewno zaletą jest nieduża odległość od centrum miasta, choć w godzinach szczytu dojazd trwa niemiłosiernie długo. Lotnisko przeszło modernizację jest zatem całkiem ok. pod względem infrastruktury.

Wady: Minusem jest koncepcja parterowego terminala, przez to lotnisko jest bardzo rozległe, a stanowiska odprawy daleko od kontroli bezpieczeństwa, co jak na nieduży w sumie ruch w POZ jest irytujące. Parkowanie na tym lotnisku to jest jakiś absurd, złe oznakowanie parkingów i dojazdów, pogrodzone przejazdy, tak że chcąc wyjechać trzeba czasami objechać pół prakingu, wreszcie idiotyczny sposób zamontowania automatów do opłacania parkingu - jakiś kretyn postawił automaty przy... bramkach wyjazdowych. Normą są zatem kolejki do szlabanów, bo często wygląda to tak, że auto podjeżdża pod szlaban i dopiero wtedy kierowca idzie zapłacić za parking blokując wyjazd innym. Automat przy wyjściu z terminala jest chyba tylko jeden i to tak schowany, że mało kto wie gdzie stoi. Wreszcie pomimo tego, że ruch na lotnisku nie jest duży i odległości od samolotów niewielkie, na bagaże czeka się tam długo. Salonik biznesowy kiepsko zaopatrzony, poza orzeszkami i słodyczami na ogół nie ma na co liczyć jeśli chodzi o coś do jedzenia.
26/01/2016 00:52
3 Zalety: To, ze jest gdzie wyładować?...

Wady: Stary budynek, strefa przylotów sprawia wrazenie jakiegoś magazynu. Dosc mozolny dojazd do miasta - najpierw ok. 20 minut jazdy autobusem, często dosc zdezelowanym i bez klimatyzacji, ktory jedzie po koszmarnych wertepach przedwojennej ulicy dojazdowej, a następnie kolejne 20 minut w starym zdezelowanym, przeraźliwie głośnym metrze. W lecie jest to koszmar. Minusem jest tez dosc niesympatyczna obsługa zarówno lotniskowa, jak i w sklepach i knajpach, ale to akurat typowe dla Węgier, ze klient to zło konieczne.
26/01/2016 00:48
9 Zalety: Na krótkich lotach jest to po prostu szwajcarska solidność, ale na dalekich trasach jest to znakomity serwis, ze wspaniała klasa biznes i pierwsza, obsługa z najwyższej polki.

Wady: Hmmm, chyba trudno znalezc. Moze flota dużych samolotów mogła by sie troche odświeżyć... :)
26/01/2016 00:42
6 Zalety: Odbudowanie połączeń z Polski do Berlina. Bezpłatne napoje w dużym wyborze, mozliwosc wyboru słodkiej lub słonej przekąski. Sympatycznym akcentem sa czekoladowe serduszka po wyładowaniu na rejsach niemieckich. W miarę przyzwoita punktualność.

Wady: Sporo starych samolotów, częste problemy z rezerwacja (płatna) miejsc w samolocie.
11/10/2015 21:54
3 Zalety: Dość atrakcyjne ceny biletów i całkiem przyzwoita sieć połączeń dzięki dogodnym godzinom lotów.

Wady: Sporo starych i kiepskich samolotów (np. Avro), serwis pokładowy jak w LCC (mowa o taryfach eco z wyjątkiem eco+ i C), serwis obsługi klienta kiepski, w przypadku problemów pasażer dopiero na lotnisku dowiaduje się np., że lot został odwołany, pomimo, że czasu na wysłanie emaili lub smsów było bardzo dużo, pomimo godzinnego czasu na przesiadkę na stosunkowo niezbyt wielkim lotnisku przesiadkowym, nierzadko zdarza się, że bagaż zostaje w BRU.