Opinie o biurze podróży Rainbow Tours

Armin 22/09/2022 16:38   
9 Zalety: Ciekawa oferta i bardzo ciekawe programy, autorskie, nie ociosane i odgapiane od zachodnich biur. Zawsze jakieś ciekawe elementy, a to wizyta na plantacji kawy, a to przejście przez granicę z Birmą, a to przejażdżka rikszą, a to poczęstowanie historią o wietnamskich duchach, a to spontaniczne kosztowanie lokalnych owoców. Rainbow to duże biuro z podejściem małego lokalnego biura pasjonatów. Jeździłem i z takimi i z takimi, więc wiem co mówię.

Wady: brak
Braga 16/09/2022 09:18   
10 Zalety: Prawie co roku lecimy z Rainbow. W tym roku wybraliśmy Egipt. Bardzo dobrze się bawiliśmy. W przyszłym roku pewnie Chorwacja.

Wady: Brak
martamirabell 17/07/2022 15:57   
10 Zalety: Biuro nam zmalowało niezła niespodziankę, gdy się okazało , że będziemy w innym hotelu niż wybraliśmy. Zakwaterowano nas w pięknym i droższym hotelu, gdzie każdy pokój miał widok na morze, nad którym jest hotel, dzieli go tylko droga spacerowa. Dodatkowo w locie powrotnym dostaliśmy po kawie i kanapce, a byliśmy mega głodni, jak żyję nigdy mi nie dostałam coś compimentary. Życzę każdemu takiego szczęścia, w naszym przypadku biuro stanęło na wysokości zadania. Niestety w tym roku nie mamy wakacji z Rainbow, ale na pewno będziemy do nich wracać

Wady: brak
Johnny 17/11/2021 18:23   
1 Zalety: Bardzo nie polecam Rainbow Tours. W styczniu 2021r. zarezerwowaliśmy z żona wycieczkę do Kenii i Tanzanii, która miała być naszą podróżą poślubną. Wpłaciliśmy zaliczkę i podpisaliśmy umowę. Pod koniec października 2021r. dostaliśmy informację, że wyjazd jest odwołany z powodu niewystarczającej liczby chętnych. Kontaktowaliśmy się z nimi kilkukrotnie w sprawie wycieczek zastępczych, jednak nikomu specjalnie nie zależało aby nam pomóc - w końcu zdecydowaliśmy się na tą samą wycieczkę miesiąc później. Biuro zażądało od nas dopłaty ok. 4 tyś zł za zmianę terminu pomimo że to oni odwołali nasz wyjazd! Po długich negocjacjach obniżyli cenę o 700zł, a więc i tak więcej o 3300zł niż pierwotnie. Jako że zależało nam żeby jechać zgodziliśmy się, podpisaliśmy nową umowę i dopłaciliśmy zaliczkę. Po 2 tygodniach (a więc niespełna 2 miesiące przed wyjazdem) dostaliśmy wiadomość, że nowy termin znowu się nie odbędzie ze względu na brak chętnych. Wielokrotnie dzwoniliśmy oraz pisaliśmy maile z przedstawicielami Rainbow, jednak nikt nie wykazywał ŻADNEJ chęci pomocy nam lub zorganizowania wycieczki zastępczej. Jeden raz na infolinii któryś z konsultantów powiedział nawet, że żadna edycja naszej wycieczki nie odbyła się od początku pandemii ze względu na problemy z przekraczeniem granicy między Kenią, a Tanzanią. Mimo to 2 tygodnie wcześniej podpisano z nami umowę na tą wycieczkę oraz cały czas widnieje ona w katalogu.

Wady: Na pytania co mogą nam zaoferować w zamian za odwołany wyjazd usłyszeliśmy: możecie sobie wybrać coś z katalogu. Podczas gdy wiele z tych wycieczek cyklicznie się nie odbywa. W końcu (po około 30 mailach do Rainbow) zaproponowano nam wycieczkę Kenia Classic, jednak uznano że skoro to wyjazd zastępczy to będzie on w tej samej cenie, co Kenia i Tanzania, która nominalnie jest droższa, a co więcej my rezerwowaliśmy wyjazd ponad rok wcześniej. Nikogo to jednak nie obchodziło - stwierdzili, że albo jedziemy na „gorszy” wyjazd w starej cenie, albo możemy sobie zrezygnować. Buta, arogancja i brak poszanowania klienta w Rainbow nie zna granic. Nikogo nie obchodzi fakt, że możemy mieć zaplanowane urlopy w pracy oraz to, że wycieczkę rezerwowaliśmy jako „first minutę”, a przy zmianie rezerwacji (pomimo że była to zmiana z winy RAINBOW!) żądano od nas aktualnych cen, które są dużo wyższe.
Longero 15/10/2021 12:39   
1 Zalety: Byliśmy w 3 osoby (2 dorosłych i dziecko 9 miesięcy), sam pobyt i miejsce zgodnie z opisem, jesteśmy z tego akurat bardzo zadowoleni. (może częste nawet do 24 w nocy przelatujące samoloty przeszkadzały trochę naszemu dziecku w spaniu i drzemkach, ale poza nimi tez były "atrakcja").

Wady: Bardzo duże zastrzeżenia mam do biura - generalnie pod tym względem jednak z gorszych wycieczek na jakich byłem!! 1. Rezydenta ciężko ocenić bo prócz spotkania i przedstawienia wycieczek fakultatywnych nie wiele miałem z nim do czynienia (a jak był potrzebny to nie dało sie do niego dodzwonić ciągle poczta, a nawet łaskawie nie oddzwonił -> dla mnie wielki minus nr 1). Punkt 2. wyjazd powrotny był zorganizowany na 8.00 (w związku z problemami przy wymeldowaniu) byliśmy na punkcie zbiórki 7.58 a autokaru już nie było (nikt nie liczył, nie sprawdzał ile osób ma być zabranych - a był dedykowany bus do naszego hotelu) - i z małym dzieckiem i wózkiem na własny koszt musieliśmy zabrać taxi na lotnisko a Pani z Rainbow powiedział ze zadzwoni do przełożonego ws odzyskania pieniądz za taxi - w efekcie Pani jak obiecała tak NIE przyszła, olała sprawę i jak ją zalazłem na lotnisku okazało się że przełożony powiedział że nie oddadzą pieniędzy i że mieliśmy być wcześniej na zbiórce...(brawo dla tego "geniusza"!!) wg mnie KARY GODNE zachowanie - nigdy nie miałem problemów takich w innych biurach)
Turysta15 12/07/2021 19:41   
1 Zalety: Brak

Wady: Nieuczciwe biuro, lamiace prawo. Zostala mi sprzedana oferta, ktora nie ma zwiazku z rzeczywistoscia - rzekomo 4* hotel w Grecji, ktory na stronie ma piekne wizualizacje, a rzeczywistosc jest zupelnie inna (hotel dopiero uruchomiony w duzo nizszym standardzie, inna architektura i wykonczenie, dookola plac budowy, brak zawartych w ofercie obiektow). Po moich prosbach po kilku dniach otrzymalem zdjecia obiektu , ktore pokazuja zupelnie inny obraz, niz ten z oferty. Biuro sprzedalo usluge w oparciu o nieprawdziwa/zafalszowana oferte, nie jest w stanie wywiazac sie z zobowiazania. Bardzo slaby kontakt i reakcja na moje skargi i reklamacje. Na koniec skandaliczna propozycja obciazenia mnie 95% (!) kosztami za rezygnacje, mimo winy lezacej w 100% po stronie biura - Rainbow sprzedal mi usluge, ktora nie istnieje, z ktorej nie moze sie wywiazac.
tymotejusz 10/02/2021 20:00   
9 Zalety: Piękna objazdówka po Szwajcarii, zrealizowana ze smakiem oraz niedrogo, wziąwszy pod uwagę to, jakie ceny panują w kraju. Szczególne podziękowania dla Pani Justyny. Z pewnością jeszcze nie raz skorzystamy z usług biura Rainbow.

Wady: ~
annuszka 25/01/2021 11:52   
8 Zalety: Daję 8 bo nie mam zwyczaju przesadzać w żadną stronę, na pewno można by się do czegoś przyczepić, ale dla mnie nasz wyjazd z Rainbow do Dominikany to najlepszy wyjazd wakacyjny od kilku lat. Naprawdę mocno się postarali, żeby ten wyjazd był dla nas jak najfajniejszy.

Wady: -
germana 23/12/2020 14:27   
9 Zalety: Praktycznie bez zastrzeżeń, byliśmy w tym roku w Chorwacji oraz wybieramy się na Teneryfę z biurem Rainbow. Żałuję, że zaczęliśmy korzystać z ich usług dopiero teraz, ale moim zdaniem jest to biuro najlepiej radzące sobie w czasie pandemii, dlatego póki co będę się ich trzymać, po zakończeniu pandemii pewnie też.

Wady: Nie mam żadnych zastrzeżeń.
maciejk 13/10/2020 10:58   
10 Zalety: Moje ulubione biuro, bez dwóch zdań, od prau sezonów :) jak dla mnie są niezawodni, a ich programy coraz ciekawsze, realizowane przez cudownych pilotów. Oby tak dalej!

Wady: brak
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama