Opinie o lotnisku Zielona Góra (IEG)

mk61 19/05/2016 09:22   
mk61 - Profil mk61
9 Zalety: Fajne lotnisko i miła obsługa. Porównując połączenia kolejowe Ex z/do Warszawy (cena i czas), to połączenia lotnicze z IEG do WAW i z WAW do IEG są bardzo korzystne. Dojazd z/do centrum ZG do/z portu lotniczego komunikacją prywatną lepszy czasowo niż w WAW, SSZ, LUZ, KTW i innych zagranicznych - tylko 35 min., i wiem co piszę bo często latam.

Wady: Zbyt mały terminal odlotowy dla odpraw większych samolotów i brak baru i shopu - mógłby być chociaż taki mini oraz słabe skomunikowanie portu lotniczego z Zielona Górą komunikacją publiczną.
usuniety 17/05/2016 21:45   
usuniety - Profil usuniety
2 Zalety: Miła, kameralna atmosfera, życzliwa obsługa.

Wady: Fatalne skomunikowanie lotniska z centrum Zielonej Góry. Jeżeli ktoś jest z tego miasta i ma własny transport samochodowy to nie ma problemu. Ale jeśli nie, to po wylądowaniu samolotu około godz. 19.30 trzeba czekać godzinę na jakiś lokalny PKS, który później dojeżdża na kilka peryferyjnych przystanków w Zielonej Górze. Ewentualnie pracownik lotniska wiezie pasażera osobowym samochodem (to trochę dziwne) do Sulechowa i tam trzeba zlokalizować budkę z kurczakami w okolicach dworca i łapać PKS/busa, (kosmos!), przy czym pracownik lotniska tego nie wie tylko trzeba rozpytywać ludzi i kierowców PKS na dworcu. Jeżeli władze miasta i regionu chcą, żeby to lotnisko miało jakikolwiek sens, to na pasażerów tego jedynego lotu MUSI czekać bus do samego centrum Zielonej Góry. Ja już więcej nie polecę.
grzegorz101rzeszow 09/12/2015 18:41   
grzegorz101rzeszow - Profil grzegorz101rzeszow
1 Zalety: Brak. Dosyć że nie ma lotów do Zielonej Góry jest stosunkowo daleko i drogi nie są najlepsze. (takie lotnisko z dala od miast)

Wady: Bardzo malutkie to lotnisko i co najgorsze nie ma tam chyba lotów. Byłem w Zielonej Górze i jak najszybciej chciałem dostać się do Rzeszowa bo nie chciałem tracić 10 - 12 godzin jazdy PKP. Jak się okazało były loty do Warszawy - i stamtąd maiłbym lot do Rzeszowa ale niestety loty z Zielonej Góry do Warszawy zawieszono. Te lotnisko powinno się zamknąć podobnie jak w Radomiu (dwa di zamknięcia bo nie ma tam dokąd lecieć). W końcu musiałem pojechać do Rzeszowa ... PKP :( - Tu akurat był bezpośredni pociąg Zielona G.-Rzeszów
milo2 16/06/2015 19:17   
milo2 - Profil milo2
1 Zalety: Nie ma

Wady: Nie wiem, jak tak wysoko można oceniać to lotnisko. Nie ma wcale nic, jakieś połączenie małe z Warszawą. Raz stąd leciałem (nie narzekam na SprintAir, tylko na lotnisko), teraz wolę jechać do Wrocławia 120km niż z tego syfu. Nie widzę tu przyszłości, najlepiej to zamknąć.
kapcie 29/11/2014 17:55   
kapcie - Profil kapcie
1 Zalety: Przykro mi, ale nie dostrzegłem.

Wady: Zasadniczą wadą jest wybudowanie tego lotniska i zmarnowanie na to dużych pieniędzy. Nie mieści się ono w żadnym Babimoście, tylko w Nowym Kramsku, a dokładniej w polu, za siatką. Żeby wjechać w ogrodzone pole z małym budyneczkiem, trzeba się najpierw najeździć wokół Babimostu i Nowego Kramska, bo oczywiście nikt nie ustawił tablic, kierujących to tego dumnie się zwącego "Portu Lotniczego". Wstyd, żenada i komedia, a nie lotnisko. Nikt (kto jest zdrowy na umyśle i nie jest politykiem) nie poleci stamtąd do Warszawy.
Ania 10/07/2014 08:58   
Ania - Profil Ania
10 Zalety: Małe ale bardzo sympatyczne lotnisko szyte na miarę! Tak powinno się budować lotniska w małych miasteczkach jak np Lublin lub Bydgoszcz

Wady: Co prawda przynosi starty ale dziesięciokrotnie mniejsze niż np Lublin lub Łódź
gosc 26/09/2013 00:43   
gosc - Profil gosc
1 Zalety: brak

Wady: porazka polskiego lotnictwa zero rozwoju
usuniety 07/09/2013 21:09   
usuniety - Profil usuniety
4 Zalety: Obsługa

Wady: Totalny brak rozwoju,2 połączenia, mały terminal, czułem się jak na PKP w jakiejś wsi.Zróbcie większy terminal i skuście low-costy i czartery
rafiq 21/08/2013 10:10   
rafiq - Profil rafiq
10 Zalety: Malutki terminal, lecąc z i do WAW czułem się jak na pasażer VIP w terminalu GA :) Przesympatyczna i sprawna obsługa, autobus do miasta pod terminalem, błyskawiczny odbiór bagażu, przeurocze karty pokładowe wypisywane ręcznie ! Byłem zachwycony !

Wady: brak automatu z napojami po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa :(
jadu 20/08/2013 00:03   
jadu - Profil jadu
10 Zalety: szyki odbiór bagażu (nie ma co się dziwić), bus do centrum czekał już przed lotniskiem

Wady: nie widzę
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama