Opinie o lotnisku Warszawa-Modlin (WMI)

esb 10/11/2014 09:04   
esb - Profil esb
1 Zalety: Ciekawa siatka połączeń.

Wady: Pierwszy raz korzystałem z lotniska Modlin, z czystej ciekawości. Położenie kiepskie. Dojazd taki sobie, transport zbiorowy z lotniska - taki sobie. Do Warszawy spory wybór przewoźników, ale godziny odjazdów średnio zsynchronizowane z przylotami samolotów. Jeśli chodzi o dojazd do Nowego Dworu Mazowieckiego - kursuje prywatny bus, z przystanku dość daleko od terminalu, ostatni kurs po 19. Można dojść spacerem w 20 minut, ale jak to w Polsce bywa - wzdłuż drogi nie ma ani chodnika dla pieszych, ani nawet pobocza, ani oświetlenia ulicznego. Więc atrakcje po zmierzchu niezłe. Sam terminal według mnie beznadziejnie zaprojektowany - bardzo mało miejsca w hali odlotów po kontroli bezpieczeństwa, mało siedzeń i żadnych gniazdek elektrycznych (jedno w toalecie, a sama toaleta nie na taką liczbę osób jaka może oczekiwać na samolot lub dwa). Po przylocie - spacer wzdłuż całego terminalu na zewnątrz. Zimą współczuję pasażerom. Obsługa - część osób uprzejma i rzeczowa, ale część sprawia wrażenie osób z przerostem ambicji, a możliwość kontrolowania innych smyra ich ego. Mam wrażenie, że cały Modlin/Nowy Dwór Mazowiecki zamieszkują ludzie, którzy są bardzo zdziwieni gdy ktoś powie "dzień dobry" i najczęściej odpowiadają milczeniem.
robert7 09/11/2014 21:30   
robert7 - Profil robert7
1 Zalety: Niby tanio, ale doliczając czas i koszt dojazdu, to już tak tanio nie jest.

Wady: Ostatnio zdarzyło mi się przylecieć na to "lotnisko". Myślałem, że jest jakaś awaria i wylądowaliśmy na polu - tak ciemno było wszędzie. Co z tego, że bilety są tanie skoro zaraz po przylocie dopada tłum zmuszający do zapłaty 100-120zł za taxi do Wawy? Przylot był o 23:00. Jeden publiczny przewoźnik już nie jeździł a drugi odjechał o... 23:01. Moje specjalne podziękowanie dla autora takiego rozkładu jazdy - po co autobus ma wozić pasażerów, pusty mniej paliwa zużyje. Jest duża promocja Modlina, więc spróbowałem, ale jednak nie. Sorry, wyrzucam Modlin z listy lotnisk w mojej wyszukiwarce.
gm717 28/09/2014 20:25   
gm717 - Profil gm717
3 Zalety: Ciekawa siatka połączeń, dobra komunikacja z centrum Warszawy.

Wady: Obsługa, obsługa i jeszcze raz obsługa - pierwszy raz się spotkałem z 15 pytaniami i sprawdzaniem rodzaju butów przy kontroli bezpieczeństwa. Pań stojący przy taśmie traktuje ludzi jak przygłupów. "Laptop jest ?", "Proszę buty pokazac", "Płyny są?" - problem w tym, że wszystko było już prawie skanowane. Zamiast usprawniac obsługę, defacto ją opóźnia. Kolejna sprawa - beznadziejnie zaprojektowane wyjścia. W poczekalni pomieści się może 100 osób, przy pełnym locie(190 osób) to trochę mało. Kolejka do gejtu blokuje połowę hali odlotów. Ktoś kto projektował tam gejty musiał miec słabą wyobraźnię. Jakoś słabe wrażenia po pierwszym locie z Modlina. Nie kusi mnie, żeby tam wracac.
chrisko 20/08/2014 15:55   
chrisko - Profil chrisko
9 Zalety: Leciałem dwa razy, widać, że poprawia się infrastruktura, jest co zjeść gdzie posiedzieć. Wszystko idzie szybko. Nie da się zgubić w przeciwieństwie do innych lotnisk. Może jestem bezkonfliktowy ale w przeciwieństwie do innych tu piszacych problemu z obsługą nie miałem.

Wady: Dla mieszkającego na południu Warszaw siłą rzeczy jest dalej, niż Okecie. Po przylocie trochę się czeka na Modlinbus.
gromaniecki 17/08/2014 20:27   
gromaniecki - Profil gromaniecki
5 Zalety: Lotnisko pachnie nowością.

Wady: Kontrola bezpieczeństwa. Słaba siatka połączeń. Słaba komunikacja z Okęciem.
Aldonka 10/08/2014 00:08   
Aldonka - Profil Aldonka
1 Zalety: Niby lotnisko beznadziejne i mierne no ale w miarę - jak na prowincję - ciekawa siatka połączeń

Wady: z modlina leciałam raz- 10 dni temu i nigdy więcej..chamstwo chamstwo i jeszcze raz chamstwo...ludzi jak bydło traktują..samolot jeszcze nie przyleciał a oni już odprawiają i ci wszyscy biedni ludzie muszą stać w nagrzanym tunelu i czekać ponad pol godziny zanim wejdą do samolotu..o celnikach nie wspomnę ...totalny brak kultury ...nigdy więcej z Modlina...jeśli chodzi o stolice to tylko Okęcie
EPlotnik 06/08/2014 18:31   
EPlotnik - Profil EPlotnik
9 Zalety: Tanie loty. Dobra komunikacja. Niezła infrastruktura. Miła obsługa.

Wady: Póki co nie dostrzegam.
MagdalenaBojarska 06/08/2014 15:27   
MagdalenaBojarska - Profil MagdalenaBojarska
10 Zalety: Lotnisko położone jedynie 37 km od Warszawy, wygodny bezpośredni dojazd ModlinBusem ok. 40 min. lub Kolejami Mazowieckimi (+shuttle bus), ok. 45 min. Najtańszy przewoźnik w Polsce oferuje prawie 30 połączeń w sezonie. Lotnisko szybkie w obsłudze.

Wady: Brak
Katarzyna 06/08/2014 11:36   
Katarzyna - Profil Katarzyna
1 Zalety: Leciałam raz z Modlina- mam nadzieję, że pierwszy i ostatni! Zalety mają dużą siatkę połączeń FR, no i koniec zalet

Wady: Daleko z centrum Warszawy, fatalny dojazd, wspominana w opiniach arogancja pracowników, terminal to ciasny barak. Za Modlin dziękuję - pewnie utrzymywany za gigantyczne państwowe (nasze) pieniądze. Wolę Okęcie, Lublinek, Pyrzowice
Jacek Kawa 24/07/2014 16:20   
Jacek Kawa - Profil Jacek Kawa
1 Zalety: Nie zauważyłem zalet

Wady: Po przejściu od samolotu do kontroli paszportowej wszyscy pasażerowie cali mokrzy bo akurat padał ulewny deszcz. Kontrola paszportowa: dwóch kaprali sprawdza paszporty bardzo dokładnie i po kilka razy. 200 zmokniętych pasażerów czeka najpierw cierpliwie po czym zaczynają się pojawiać krzyki i przekleństwa. kolejka ledwo się przesuwa. Po godzinie kolej na naszą rodzinę. Kontrola paszportów, podnoszenie dzieci żeby pan mógł zobaczyć, jeszcze raz oglądanie paszportów, coś tam wpisuje do komputera, i znowu ogląda paszporty. Mija jakieś 10 minut i możemy iść. 5-cio letnia córka na pożegnanie dostaje bramką prosto w twarz. Płacz i krew z nosa. Jakiś grubas z napisem security zapytany po co tu stoi zamiast dbać o bespieczeństwo pasażerów odpowiada że bramki to nie jego sprawa. Nerwy i ponad godzina czasu zmarnowana. Mam nadzieję że lotnisko szybko zbankrutuje.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama