Opinie o lotnisku Kraków (KRK)

michaelpjl 24/10/2015 13:20   
michaelpjl - Profil michaelpjl
8 Zalety: Z portu lotniczego Kraków Balice miałem przyjemność lecieć raz (jeszcze przed jego remontem). Lotnisko położone jest kilka kilometrów od Krakowa, przy autostradzie A4. Dojazd na lotnisko jest komfortowy, zarówno samochodem, jak i pociągiem (kilka tygodni temu została oddana do użytku przedłużona linia kolejowa , dzięki której pociąg podjeżdża pod sam terminal). Przy lotnisku znajduje się piętrowy parking samochodowy. W okolicy lotniska znajdują się także tańsze, prywatne parkingi. Port lotniczy Kraków Balice jest to największy regionalny port w naszym kraju, który nieustannie się rozwija. Ten rok jest dla niego wyjątkowo ponieważ do portu powrócili tacy przewoźnicy jak Swiss, British Airways. Połączenia otworzył także holenderski KL, natomiast Finnair zostawił na sezon zimowy połączenia do Helsinek. Ostatnio usłyszeliśmy o otwarciu połączenia przez SAS. Dzięki temu siatka połączeń tego portu jest nieporównywalnie większa do Wrocławia, Poznania czy nawet Gdańska gdzie z tradycyjnych przewoźników operuje jedynie LH, SK oraz LO (w Gdańsku jeszcze AB i AY). W roku w który leciałem z Balic (2013) port odstawał standardem budynku od Wrocławia czy Gdańska, które był remontowane przed Euro 2012, jednak obecnie (po remoncie) wydaje się, że tych problemów już nie ma.

Wady: Duże problemy podczas remontu lotniska, w szczególności dla pasażerów, którzy odbywali loty krajowe. Bardzo uboga strefa bezcłowa.
robzrad 09/10/2015 16:36   
robzrad - Profil robzrad
10 Zalety: Ładne architektonicznie, dużo połączeń, blisko, dobry dojazd transportem zbiorowym

Wady: -
usuniety 28/09/2015 09:30   
usuniety - Profil usuniety
1 Zalety: Zadnych

Wady: bałagan, niekompetencja pracowników wręcz niektórzy chamscy i niemili (!), organizacja -poniżej krytyki: np. osoby niepełnosprawne - brak pomocy przy przemieszczaniu, nie działające windy - uniemożliwiają w wielu przypadkach dostanie się do określonych miejsc! "Port lotniczy i linie lotnicze mają obowiązek udzielania osobom niepełnosprawnym bezpłatnej pomocy oraz zapewnienia im odpowiednich udogodnień na podstawie przepisów unijnych (rozporządzenie WE 1107 z dn. 5 lipca 2006)". - to martwy przepis nie funkcjonujący na tym lotnisku! - czegoś takiego to lotnisko nie posiada! A przynajmniej nie funkcjonowało w dniu 25.09.2015 r.
luki52899 21/08/2015 16:42   
luki52899 - Profil luki52899
10 Zalety: Obsługa uśmiechnięta, chętna do pomocy , bardzo dobra organizacja mimo przebudowy portu, dobry pomysł z kartą krakow loyalty - dużo zniżek, smaczne jedzenie, szubka odprawa i nawet miła kontrola graniczna, czytając opinie spodziewałem się czegoś o wiele gorszego,

Wady: remont, ale jak się skończy będzie o niebo lepiej :)
feiji 05/08/2015 19:45   
feiji - Profil feiji
7 Zalety: Mimo dużej budowy lot KRK-WAW był bardzo łatwy. Oddawanie bagażu poszło szybko ;) Drogi do gateów wyraźnie oznaczone, ochroniarze security check wcale nie byli tacy źli jak słyszałem ;)

Wady: Definitywnie remont jest największą wadą, ale kiedy otworzą nową część terminala lotnisko stanie się o wiele lepsze ;) Dojazd autobusem na lotnisko jest jednak dość uciążliwy. Autobus cały czas staje i jazda bardzo się dłuży, czekam na otwarcie kolei na lotnisko.
anton1978 09/07/2015 08:54   
anton1978 - Profil anton1978
1 Zalety: bardzo duże ambicje

Wady: dużo czasu traci się na odprawę, odbiór bagażu, a dojazd to tragedia, ceny z Tatr, obsługa niechętna i mało sympatyczna.
tpo 06/07/2015 15:26   
tpo - Profil tpo
1 Zalety: Czasem cos przyleci i czasem cos odleci (raczej rzadko)

Wady: Cale lotnisko jest jedna wielka wada. Poczawszy od parkingow dlugoterminowych do ktorych dojscie jest przez dziure w plocie albo przez row i kaministe wykroty, a skonczywszy na mikroskopijnych poczekalniach przy wyjsciach. Latam czesto i prawie zawsze brakuje miejsca do siedzenia. Goraco i duszno. Toalety smierdzace. Calosc przypomina stare dworce kolejowe z czasow PRL. Wczoraj czekalem ponad 2 godziny na opozniony samolot siedzac jak wiekszosc ludzi na ziemi. Nie bylo miejsc do siedzenia. Nie mozna otworzyc okien, bo jest klimatyzacja, ktora jednak nie dziala, bo jest zbyt duzo ludzi. Nie mozna opuscic obiektu, bo jest sie poza odprawa paszportowa. Gratulacje za wspaniale zarzadzanie!
nugata81 12/04/2015 19:05   
nugata81 - Profil nugata81
2 Zalety: Nie widzę

Wady: Zepsute, nieświeże powietrze--albo nie działa klimatyzacja, albo coś z nią jest nie tak. I z systemem wentylacji w ogóle. Naprawdę okropny zaduch. Brzydki zapach w toaletach. Brak dojazdu komunikacją miejską-kolejki. Nie wiem, czy jeździ autobus, pewnie JAKIŚ GDZIEŚ tak, ale autobusem z bagażami podróżuje się niewygodnie (trzęsie, niestabilnie).
usuniety 04/04/2015 21:15   
usuniety - Profil usuniety
1 Zalety: Nie ma.

Wady: Beznadziejne lotnisko, okropny dojazd, oferta gastronomiczna ponizej krytyki. Lata swietlne od poziomu lotnisk typu Gdansk czy Wroclaw.
jolanta 04/04/2015 00:18   
jolanta - Profil jolanta
4 Zalety: Należy zdecydowanie pochwalić za dużą ilość połączeń oraz przewoźników. Tutaj się jednak kończy.

Wady: Obsługa i kontrola jest wyciągnięta z PRL-u! Jakby mogli wsadziliby łapska w majty i paluch w pewno miejsce.. nie znają niestety słowa dzień dobry czy do widzenia, ludzkie odruchy są im obce, zwierzęce także, bo zwierzęta zachowują się w sposób znacznie bardziej kulturalny.. i wydaje mi się, że nikt tam nie sprząta.. od wieków :(
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama