Opinie o linii lotniczej Alitalia

Michał Cegliński 20/02/2010 21:31   
Michał Cegliński - Profil Michał Cegliński
5 Zalety: -

Wady: Pozwolę sobie jeszcze opisać lot Warszawa-Rzym-Palermo, ku przestrodze tych którzy chcą tą linią lecieć. Zarezerwowałem wylot na 17:30 i po miesiącu nikogo nie informując zmienili godzinę na 12:50, co oznaczało że zmarnowałem 100 pln na bilet kolejowy i musiałem kupić nowy. Samolot wyleciał spóźniony ok. 14, żadnej informacji o powodzie spóźnienia. Lot do Rzymu był fatalny, w połowie lotu zaczeło tak rzucać że żołądek podchodził do gardła ale pilot "zapomniał" o poleceniu zapięcia pasów. Lądowanie tragiczne. Następnie w Rzymie czekałem na lot do Palermo, staliśmy przy bramce, odlot miał być o 18 i przez godzinę staliśmy nie wiedząc dlaczego nas nie wpuszczają, coś tam powiedzieli po włosku a następnie wybełkotali po angielsku ale nie dało się tego zrozumieć. Po godzinie wpuszczono nas do samolotu w którym znowu czekaliśmy godzinę, ponownie nikt nie wyjaśnił dlaczego. W końcu samolot odleciał a lądowanie w Palermo było najgorszym w moim życiu - trzy podejścia. W samolocie ok. 180 osób, wszyscy krzyczeli, piszczeli, żegnali się. Samolot lądował w ekstremalnym crosswindzie. Na lotnisku miałem być odebrany przez znajomą z Palermo której tam nie było, bo nie mogła uwierzyć że w taką pogodę (ulewny deszcz i wiatr co najmniej 100km/h) pozwolono wylądować samolotowi (żadna inna linia nie lądowała tego dnia). W związku z tym poczekałem sobie kolejną godzinę na jej przyjazd. W drodze powrotnej loty również fatalne plus zgubiony bagaż. Leciałem kilkadziesiąt razy ale takiego koszmaru jak w Alitalii nie przeżyłem nigdy w życiu.
Michał Cegliński 20/02/2010 20:41   
Michał Cegliński - Profil Michał Cegliński
1 Zalety: Ta linia nie ma żadnych atutów.

Wady: Najgorsza linia jaką leciałem. Samoloty są koszmarne, stare wraki, brudne, obdarte siedzenia, poczęstunek to precelki. Obsługa w samolocie fatalna. Leciałem 4 razy, 3 razy zgubili mi bagaż (!), 4 na 4 loty były opóźnione i to dużo, piloci nie mają pojęcia o lataniu. Do tego potrafią zmienić godzinę odlotu na tydzień przed nim i nikogo o tym nie poinformować.
Tomek Wegrzanowski 18/02/2010 18:40   
Tomek Wegrzanowski - Profil Tomek Wegrzanowski
7 Zalety: Lecialem w Brukselii do Rzymu w é strony za 100 Euro, czyste samoloty z zielonymi siedzeniami, punktualnie

Wady: poczestunek czyli baczuszka biszkoptow lub krakersow
Małgorzata H 17/02/2010 23:33   
Małgorzata H - Profil Małgorzata H
1 Zalety: brak

Wady: afera z biletami
Anna P. 17/02/2010 17:39   
Anna P. - Profil Anna P.
1 Zalety: brak

Wady: Sprzedają atrakcyjne cenowo bilety, człowiek organizuje pobyt, a za kilka dni przychodzi informacja, że bilet został anulowany, bo niska cena jest wynikiem błędu. Oszuści!
Marcin Cendrzak 17/02/2010 16:15   
Marcin Cendrzak - Profil Marcin Cendrzak
1 Zalety: BRAK

Wady: Oferuja bilet w korzystnej cenie a pozniej anuluja rezerwacje tlumaczac sie bledem systemu.
Maciej Stolarczyk 17/02/2010 15:54   
Maciej Stolarczyk - Profil Maciej Stolarczyk
1 Zalety: brak

Wady: Kłamcy. Sprzedają tanie bilety a potem żądają dopłaty i nie wywiązują się z obietnic.
marqoos_pl 05/10/2009 23:28   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
7 Zalety: Loty Alitalią: LHR-FCO-PMO-FCO-LHR * atrakcyjne ceny * ciekawe kierunki * czyste, nowe samoloty (niestety tylko niektóre) * podawany najlepszy na świecie sok z czerwonych pomarańczy

Wady: * bardzo "marny" poczęstunek na pokładzie * niektóre samoloty wystrojone "gustowną" zgniłą zielenią * bardzo podejrzanie wyglądające mocowania taśmą klejącą * nawet bagaż podręczny może zaginąć, hehe
tomek mirak 05/10/2009 15:24   
tomek mirak - Profil tomek mirak
1 Zalety: brak

Wady: Niemila obsluga, brudne siedzenia i............zagubiony bagaz w Rzymie !!!!!!!! Kur........mac
bagi 29/09/2009 22:25   
bagi - Profil bagi
4 Zalety: Lot LHR-FCO-PMO-FCO-LHR. Cena

Wady: Stare, brzydkie samoloty, gdzie wszechobecna taśma klejąca łata stare fotele z obrzydliwymi pokrowcami w kolorze starej wytartej zieleni. Biedny poczęstunek serwowany z fochem. Każdy lot opóźniony. LOT przy nich to WYPAS!!!
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama