Opinie o linii lotniczej Alitalia

james05500 29/09/2014 15:10   
james05500 - Profil james05500
8 Zalety: Lot WAW-FCO-PMO oraz powrót PMO-LIN-WAW. Samolot WAW-FCO już starawy ale dał radę. Samolot z FCO do PMO chyba jakiś zupełnie nowy! Miał nawet rozpylaną taką mgiełkę nawilżającą wraz z fajnym światłem:). Generalnie dobre samoloty A320. Wszystkie z monitorkami w siedzeniach ale nie były włączane. Dużo ludzi narzeka na zagubione bagaże w AZ ale tutaj wszystko pomyślnie! Szczególnie przy krótkich czasach między lotami przesiadkowymi.

Wady: Duże (ponad dwie godziny) opóźnienie samolotu WAW-FCO.
wedyta 11/08/2014 10:06   
wedyta - Profil wedyta
1 Zalety: Firma jest zadłużona, a pracownicy często strajkują. Na lotnisku był też protest włoskich pasażerów, że zepsuto im wakacje, a co mają zrobić pasażerowie z innych krajów?

Wady: Nie polecam. Był tańszy bilet, ale myślałam, że wynika to z dłuższej przerwy w locie. Trzeba jednak wcześniej czytać opinie pasażerów, wiele jest negatywnych. Często strajkują, mają opóźnienia lub giną bagaże. Jak leciałam z Rzymu, wyjątkowo byli punktualnie, ale zginęły 3 z 4 dużych walizek. Leciałam z NY z przesiadką w Rzymie. Na załadowanie walizek mieli ponad 20 godzin. Nie wprowadzili nawet tych walizek do systemu i nie można się dowiedzieć, gdzie są. Nie traktują ludzi poważnie. Schodziłam z synem po schodach z samolotu, syna samego przepuścili, a mnie jakiś pracownik zagrodził nogą przejście i musiałam czekać na następny autobus. Niezbyt przyjemne zachowanie pracowników. W ciągu ostatniego tygodnia zaginęło 70 bagaży w lotach z Włoch do Polski. Odnajdują się na razie pojedyncze.
Piotr 11/12/2013 21:58   
Piotr - Profil Piotr
9 Zalety: Z Krakowa do Rzymu. Weekend we Włoszech za małe pieniądze. Bilety taniej niż w Raynarze i nie trzeba się martwić o drukowanie karty, bagaż etc jak za nie całe 520 zł to super. Nowy samolot, punktualnie, zadaszone schody na Balicach co ważne przy deszczu. Naprawdę polecam. W poczęstunku może szału nie ma ale do winka słodkie ciasteczko jest :)

Wady: Brak
Bartek 04/09/2013 13:39   
Bartek - Profil Bartek
1 Zalety: Brak

Wady: Dzisiaj się pożegnałem z tymi liniami z powodu braku możliwości zapłaty za 4 bilety kartą debetową inteligo mimo, że wcześniej było to możliwe. Był to jedyny możliwy sposób zapłaty w moim przypadku.
Piotr 27/08/2013 21:29   
Piotr - Profil Piotr
10 Zalety: Lot Kraków-Catania. Obydwa rejsy punktualnie - nawet przed czasem. Wszystko sprawnie. Fajna cena. Ważne - rodziny z dziećmi zawsze mają pierwszeństwo - duży plus.

Wady: Brak
PR 05/08/2013 22:36   
PR - Profil PR
7 Zalety: lot WAW-FCO-PMO i z powrotem: bez zastrzeżeń, szkoda, że tylko orzeszki i sok

Wady: nic do jedzenia
Lukasz 25/07/2013 09:40   
Lukasz - Profil Lukasz
10 Zalety: Lot Kraków - Rzym - Kraków. Fajny nowy A320, samolot z systemem rozrywki i osobistymi ekranami w siedzeniach. Program TV włączony w czasie przelotu co jest raczej rzadkie u przewoźników na takich trasach. Miła sprawna obsługa. Co wymagać za takie pieniądze. Poczęstunek i napoje w sam raz. Punktualny przelot. Lądowanie w Rzymie przed czasem. W drodze powrotnej tak samo. Polecam.

Wady: nie mam
Tomasz 31/05/2013 08:42   
Tomasz - Profil Tomasz
8 Zalety: Lot FCO-WAW OK, tylko . Duża pomoc dla rodziny z dziećmi i wózkiem.

Wady: Poczęstunek na pokładzie mógłby być większy. Był problem, żeby podczas odprawy 3 osoby z rodziny siedziały obok siebie (w tym 1 infant)
Oaizle 04/05/2013 23:27   
Oaizle - Profil Oaizle
10 Zalety: Wszystko w jak najlepszym porządku, trochę. Spóźniony ale samolot o czasie wylądował w Wawie. Samolot bardzo dobry.

Wady: Nie a
Alicja z Krainy Czarów 24/04/2013 01:49   
Alicja z Krainy Czarów - Profil Alicja z Krainy Czarów
1 Zalety: Brak

Wady: 22.04.2013r. - FCO-WAW. Opóźnienie startu rzekomo z powodu złych warunków pogodowych. W WAW opady deszczu, to normalna rzecz i samoloty startują. Trzymali nas przez godzinę w płycie FCO w samolocie. Kapitan powiedział, że będzie to tylko 10 minut opóźnienia, a zrobiła się godzina - bez słowa wyjaśnienia. Cabin crew nieuprzejmy, nieprzyjemny, zajęty wyłącznie sobą. Pobieżnie przeprowadzili instrukcję bezpieczeństwa - nikt nie wiedział, o co chodzi, bo te nieuki znają tylko włoski, a po angielsku tylko udają, że mówią. Pół słowa po polsku - ani dzień dobry, ani do widzenia, ani pocałujcie nas w d... . Żeby nadrobić spóźnienie piloci schodzili tuż przed WAW z 6,5 tys m. na podniesionych spojlerach, co powodowało, że samolot po prostu spadał. Zakręty wprost akrobatyczne!!! Koszmar!!! Więcej z nimi nie polecę, bo jeszcze mi życie miłe.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama