Opinie o linii lotniczej LOT

Michał Spławski 03/10/2005 20:53   
5 Zalety: Plusem jest to, że jest to polski przewoźnik. Niewątpliwą zaletą jest więc możliwość przeczytania polskiej prasy na pokładzie, smaczny posiłek, czy też obsługa po polsku.

Wady: Zdecydowana większość bezpośrednich wylotów tylko z Warszawy, co przy rosnącej konkurencji ze strony chociażby Lufthansy oferującej krótkie czasy przesiadek staje się niezbyt ciekawą ofertą dla mieszkańców innych regionów. Bałagan organizacyjny, jeszcze ani razu nie wyleciałem bez problemów - uszkodzony system komputerowy, przydzielanie miejsc w różnych częściach samolotu dla osób lecących razem, zagubiony bagaż (nie zmieścił się do samolotu), bilety na rezerwację grupową wydrukowane na różne godziny odlotów - to tylko niektóre z przygód fundowanych przez LOT. Nie rozumiem dlaczego nie są rozwijane lotniska regionalne, na których obecnie już rządzą linie niskokosztowe. Niestety ale konkurencja wygrywa prawie w każdej dziedzinie.
maxx 02/10/2005 22:38   
5 Zalety: Latają ;) Jedyne połączenie GDN-WAW i to czasami co pół godziny. GDN-WAW da się zrobić za 180 zł, czyli porównywalnie do Intercity. Historyczny polski przewoźnik. Bezpłatne gazety na pokładzie ;)

Wady: Częste spóźnienia. Niepotrzebne zhubowanie przez WAW - ŻADNYCH połączeń między portami regionalnymi! Często fatalna flota -stare wysłużone turbośmigłowe ATRy. Nieprzyjemna obsługa. Stewardessy w wieku podobnym do samolotów. Częste chamstwo pracowników odprawy lotniskowej - ostatnio w WAW zostałem wyśmiany, że mam bilet internetowy (z lot.com....), innym razem stwierdzono z sarkazmem, że przyleciałem nierejsowym samolotem (rejsowa AirEuropa) itd. Nędzny catering na pokładzie, też porównywalny do 'poczęstunku' w Intercity. Częsty brak rzetelnej informacji w śledzeniu lotu na lot.com, podczas gdy ta sama informacja jest widoczna w amadeusie. Baaardzo wysokie ceny. Odwoływanie lotów. Wysoka opłata za wystawienie biletu wirtualnego - większa, niż haracz tanich linii za płatność kartą. Niepotrzebne oddawanie pola Lufthansie. Żenująca reklama TV. Nieczytelna strona internetowa, bardzo mała czcionka i zły dobór kolorów. Brak możliwości wysłania faktury VAT za bilety pocztą, trzeba odbierać osobiście na lotnisku. Utrzymywanie wirtualnych połączeń autobusowych Koszalin-Szczecin.
pit. 02/10/2005 20:54   
5 Zalety: Obsługa raczej miła.

Wady: Słabe jedzenie, na trasach krajowych wysłużone ATR-y. Pierwszy lot LOTem (to było do Włoch) skończył się na pasie startowym - awarią maszyny (nowego embraera). Wysokie ceny biletów - niczym nie uzasadnione.
Andrzej Mik 02/10/2005 20:24   
5 Zalety: Plus to chyba tylko najlepszy personel , niczym innym nie zachwycają.

Wady: Wysoka cena, odwołanie rejsów regionalnych.
Elżbieta Rudzińska 02/10/2005 12:53   
5 Zalety: Dobry catering (przy wylotach z Poznania).

Wady: Opóźnienia. Zbyt mało sympatyczna obsługa. Ciasne samoloty ATR.
magdalena karlikowska 02/10/2005 00:32   
5 Zalety: Jeśli zarezerwojesz wystarczająco wcześnie, ceny biletów tanie. Dużo połączeń.

Wady: Jedzenie okropne - zwykla kanapka.
chris 02/10/2005 00:28   
5 Zalety: Miła choć nie zawsze kompetentna załoga, czyste zadbane samoloty, możliwość podróżowania w ramach sieci połączeń Star Alliance, a także zebrania punktów w Miles&More, dobry magazyn pokładowy Kaleidoscope.

Wady: Bardzo wysokie ceny biletów, niektóre samoloty mocno wysłużone, inne nie przystają do obługiwanych nimi tras, fatalna obsługa lotów krajowych (notoryczne ich odwoływanie, terminal krajowy Okęcie woła o pomste do nieba), w przypadku starszej części załogi pokładowej często problemy w porozumiewaniu się z pasażerami w j. angielskim, wyposażenie samolotów oraz poziom bussiness class odstaje od innych przewoźników w sojuszu Star Alliance.
fanatyk 01/10/2005 14:39   
5 Zalety: Dbałość o bezpieczeństwo, czysto na pokładzie, punktualność, świetni piloci, dosyć rozsądne ceny, eleganckie malowanie samolotów. Ogólnie rzecz biorąc pozytywnie oceniam PLL LOT i polecam.

Wady: Słaby catering, beznadziejna klasa biznes, stewardessy powinny być uprzejmiejsze.
lysy81 01/10/2005 08:29   
5 Zalety: Bardzo dobrzy piloci, nowoczesna flota, miła atmosfera na pokładzie, porządek w samolotach , rozwijanie siatki połączeń.

Wady: Wysokie ceny, niepunktualność, skromne wyposażenie samolotów długodystansowych.
Sebastian Nadwodny 01/10/2005 02:49   
5 Zalety: Piękne, klasyczne malowanie, siatka polaczeń, jest narodowym przewoźnikiem, w miare nowe samoloty.

Wady: Cena, cena i jeszcze raz cena. Na niektórych trasach poziom obslugi bywa wrecz żenujący, koncentracja połaczeń w hubie w Warszawie, linia zapomina o tym, ze istnieja inne porty lotnicze w Polsce takie jak Rzeszów czy Poznań.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy