Opinie o linii lotniczej KLM

VojtekZ 20/04/2016 11:03   
VojtekZ - Profil VojtekZ
6 Zalety: Dobre jedzenie. Czyste samoloty. Miła obsługa

Wady: Może samoloty są czyste, ale stare. Tragiczny system multimedialny. Przeciętny komfort lotu. Klima działa bardzo mocno bez możliwośći zmiany siły. Lot Amsterdam - Bangkok. Samolot B777-300
Groentje 30/03/2016 15:23   
Groentje - Profil Groentje
9 Zalety: + bardzo przyjazny cabincrew + powoli odnawiana flota

Wady: - niestety cena w stosunku do produktu - stare Boeingi 747 oraz tragiczny system ICE
usuniety 22/03/2016 15:37   
usuniety - Profil usuniety
7 Zalety: Bardzo rozbudowana siatka połączeń zarówno po Europie jak i (zwłaszcza) dalekodystansowych. Na pokładzie - niezłej jakości serwis (zwłaszcza posiłki). W samolotach czysto.

Wady: Serwis - w ograniczonym zakresie (dotyczy zwłaszcza napojów). Obsługa bywa bardzo arogancka.
whizzkid 31/01/2016 12:38   
whizzkid - Profil whizzkid
8 Zalety: Lot MAN-AMS-HKG-AMS-MAN w World Business Class. Kazdy lot opozniony o ok godzine czasu, aczkolwiek nie mialem z tym wiekszych problemow gdyz wraz z malzonka relaksowalismy sie w business lounge. Lot AMS-HKG-AMS wykonany Boeingiem 744Combi. Pieknie odnowiona klasa biznes, bardzo wygodne fotele rozkladane do pozycji lezacej. Dosc dobrze rozbudowany system rozrywki z najnowszymi hitami Hollywood i nie tylko. KLM mogloby jeszcze zmienic kubly na bagaze i odnowic toalety bo w kontrascie do nowiutkich foteli, wyglada to bardzo marnie. Jedzenie dosc dobre, ale ma szalu w porownaniu z takim Singapore Airlines.

Wady: - opoznienia - dosc stare samoloty
kidloco 30/12/2015 22:43   
kidloco - Profil kidloco
7 Zalety: Gdzie diabeł nie może, tam KLM pośle. Siatka połączeń najlepsza na świecie i najwygodniejsze do przesiadania się wielkie lotnisko w Europie (i chyba na świecie też) - uwielbiam przesiadki w AMS, szybko i sprawnie.

Wady: KLM to taki globalny PKS - wszędzie doleci, ale bajerów nie ma co oczekiwać. Dopóki w 772 mają 9 a nie 10 miejsc w rzędzie, jak w 773, jest spoko.
seba224 25/12/2015 17:20   
seba224 - Profil seba224
6 Zalety: Leciałem KLM na trasach WAW-AMS-KUL-CGK i DPS-SIN-AMS-WAW we wrześniu 2015. Ogólnie ocena pozytywna. - profesjonalna, doświadczona i miła załoga - dość dobry catering i wybór alkoholi (w tym dobre wino, 3 ciepłe posiłki na trasie AMS-KUL-CGK) - brak opóźnień i sprawny transfer

Wady: - stary, niewygodny samolot (Boeing 737) na trasie europejskiej - dość ciasno w Boeingach 777 - zgubiony bagaż w AMS w drodze powrotnej, na szczęście dotarł na drugi dzień - niedobry posiłek na trasie europejskiej (kanapka)
DominikW 05/11/2015 12:10   
DominikW - Profil DominikW
6 Zalety: Zupełnie przeciętna linia, niewyróżniająca się niczym szczególnym (poza charakterystycznym malowaniem) na tle konkurencji. Z racji zmiany miejsca pracy KLM stał się moją podstawową linią lotniczą od mniej więcej pól roku w zasadzie tylko dla tego, że ma bardo dużą siatkę połączeń bezpośrednich z Amsterdamu. Ogólnie obsługa bardzo poprawna, samoloty niemłode (podobnie jak stewardessy ;), lecz czyste i sprawne(samoloty, załogi nie sprawdzałem). Dobrze działający dość bogaty system rozrywki. Dobrze wyszkoleni piloci, start i lądowanie zazwyczaj bez szczególnych ekscesów. Załoga mówi wyśmienicie po angielsku. Duży plus za FlyingBlue Petroleum - duże ułatwienie dla ludzi z szeroko pojętej branży oil&gas, szczególnie dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze wyrobić sobie statusu. Dostęp do Priority line przy check-in kontroli bezpieczeństwa, czy też boardingucprzy lotach do celu oznaczonego jako petrol destination. Dodatkowo jeśli leci się z przesiadką w AMS lub CDG można skorzystać z saloniku za darmo (niestety nie dotyczy rejsów rozpoczynanych na tych lotniskach). Lotnisko w AMS bardzo przyjemne. Dość duży plus za to, że przy ostatnich dwóch lotach z Amsterdamu dostałem darmowy upgrade do klasy eco premium. Na plus odznacza się róznież bardzo przyjazna aplikacja mobilna, szczególnie łatwość odprawy za jej pomocą.

Wady: Mimo że jest to linia nie odstająca ogólnie od europejskiej konkurencji, jednak znajdzie się kilka wad, po pierwsze paskudne jedzenie na lotach długodystansowych. Jeśli mogę, to staram się zjeść coś na lotnisku przed lotem. Program lojalnościowy pozostawia bardzo dużo do życzenia, za ostatni lot z YYC do AMS dostałem nieco ponad 1000 mil. Na minus oceniam także ich politykę cenową, absurdalnie wysokie ceny lotów do KRK sprawiają, że nie leciałem jeszcze tymi liniami prywatnie. Taniej z Amsterdamu można polecieć do CUR niż go Krakowa - bilet AMS-KRK jest około dwa razy droższy od najdroższej opcji LOTu.
masaj 25/09/2015 08:56   
masaj - Profil masaj
8 Zalety: Punktualnosc

Wady: Zdezelowany samolot
masaj 25/09/2015 08:56   
masaj - Profil masaj
7 Zalety: Punktualnosc

Wady: Zdezelowany samolot
drprado2000 02/07/2015 01:48   
drprado2000 - Profil drprado2000
6 Zalety: Częste dobre ceny, dobre godziny odlotów i przylotów

Wady: Latałem KLM-em kilka razy WAW-AMS-CAN oraz WAW-AMS-HKG, samoloty często stare i brudne (szczególnie HKG 747), notoryczne opóźnienia, raz przesiadka do innego po awarii 747. WAW-AMS bardzo stare (a przynajmniej tak wyglądające - dzięki pokrowcom jak w latach 80 w PKSie) samoloty.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama