Raporty i analizy

Linie, które zbankrutowały w ubiegłym roku
20 stycznia 2020 09:00
Linie, które zbankrutowały w ubiegłym roku Ubiegły rok był niezwykle wymagający dla linii lotniczych na całym świecie. Przewoźnicy musieli zmagać się z trudniejszymi warunkami rynkowymi i spowolnieniem gospodarczym, co doprowadziło do kolejnych bankructw w branży.
Analiza: Struktura oferowania tras long-haulowych w Europie
17 stycznia 2020 09:00
Analiza: Struktura oferowania tras long-haulowych w Europie W przypadku przewoźników sieciowych o strategii rozwoju linii i ich sile rynkowej, w ogromnym stopniu, decyduje oferowanie na trasach dalekiego zasięgu. Ma ono również ogromne znaczenie dla pozycji konkurencyjnej lotnisk pełniących role hubów.
Analiza: Ubiegły rok na polskim rynku
14 stycznia 2020 09:00
Analiza: Ubiegły rok na polskim rynku W ubiegłym roku na polskim rynku miało miejsce wiele ważnych wydarzeń. Wśród nich naturalnie wysokie miejsce zajmuje polski LOT, ekspansja tanich linii i problemy stołecznych lotnisk.
Analiza: Seul, czyli azjatycki sukces LOT-u
07 stycznia 2020 09:00
Analiza: Seul, czyli azjatycki sukces LOT-u 344 tys. pasażerów i ponad 13 tys. ton cargo przewiózł LOT o do początku uruchomienia połączeń do Seulu. Po sześciu sezonach operacji ocena kierunku koreańskiego jest jednoznaczna.
Analiza: Osłabienie koniunktury uderza w zyski europejskich linii (cz. 2)
02 stycznia 2020 09:00
Analiza: Osłabienie koniunktury uderza w zyski europejskich linii (cz. 2) Boom popytowy na europejskim rynku zaczyna się wyraźnie kończyć, choć jeszcze za wcześnie, aby mówić tu o kryzysie. Gdy ten jednak nadejdzie, to jako pierwsze najbardziej odczują go małe i średnie linie.
Analiza: Osłabienie koniunktury uderza w zyski europejskich linii (cz. 1)
31 grudnia 2019 09:01
Analiza: Osłabienie koniunktury uderza w zyski europejskich linii (cz. 1) Wyniki finansowe zdecydowanej większości największych europejskich linii lotniczych potwierdzają, że po okresie wyjątkowo dobrej koniunktury rynkowej mamy do czynienia z jej istotnym osłabieniem.
Analiza: Arabska moda na lowcosty
30 grudnia 2019 09:00
Analiza: Arabska moda na lowcosty Decyzja Wizz Aira o stworzeniu nowej spółki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to duże wydarzenie w historii przewoźnika. Wywodząca się z Węgier linia nie będzie jednak jedynym lowcostem, który zamierza walczyć o Emiraty.
IATA: Spowolnienie w październiku
12 grudnia 2019 09:00
IATA: Spowolnienie w październiku Stowarzyszenia IATA opublikowało dane ruchu pasażerskiego z całego świata za październik 2019 r. Wartości wskaźników wciąż rosły, choć coraz bardziej widoczne są objawy spowolnienia.
Analiza: Ukraiński eksodus cz. 1
11 grudnia 2019 09:00
Analiza: Ukraiński eksodus cz. 1 Masowa fala migracyjna z Ukrainy do Polski, która rozpoczęła się w 2014 r., wywarła duży wpływ na rynek lotniczy między tymi krajami. Od czterech lat liczba foteli rośnie o średnio 60 proc. rocznie, a w 2019 r. przekroczyła już 2 mln.
Raport: Londyn City sukcesem LOT-u. Poza Budapesztem
09 grudnia 2019 09:00
Raport: Londyn City sukcesem LOT-u. Poza Budapesztem W styczniu br. LOT wystartował z nowym połączeniem z Warszawy do Londynu-City. W kolejnych miesiąca do finansowego centrum brytyjskiej stolicy poleciał także z Budapesztu i Wilna. Po blisko roku od inauguracji tras widać, które rozwijają się najlepiej.
Raport: Braki slotowe na Lotnisku Chopina sprzyjają LOT-owi i uderzają m.in. w czartery
06 grudnia 2019 09:00
Raport: Braki slotowe na Lotnisku Chopina sprzyjają LOT-owi i uderzają m.in. w czartery W nadchodzącym sezonie letnim 2020 r. na Lotnisku Chopina pojawi się dużo mniej połączeń czarterowych. Popyt na sloty ze strony wszystkich przewoźników pozostaje na tyle silny, że przekracza dostępną przepustowość, co paradoksalnie może sprzyjać LOT-owi.
Analiza: Wyraźne objawy spowolnienia w drugiej połowie 2019 roku
28 listopada 2019 09:30
Analiza: Wyraźne objawy spowolnienia w drugiej połowie 2019 roku Ekonomiści i politycy europejscy coraz częściej mówią nie tylko o trwającym spowolnieniu gospodarczo-ekonomicznym, ale i o groźbie kryzysu. Jak zawsze bardzo wcześnie i wrażliwie reaguje na to popyt na przewozy lotnicze. Wyraźne objawy spowolnienia pojawiły się w drugiej połowie br.
Raport punktualności w październiku
26 listopada 2019 08:30
Raport punktualności w październiku W październiku br. wszystkie polskie lotniska poza Okęciem i Zieloną Górą poprawiły swoją punktualność. Jednocześnie porty we Wrocławiu, Modlinie, Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi i Szymanach zanotowały mniejszą liczbę startów.
Analiza: Europa Śr.-Wsch. nie jest pustynią czekającą na podbój - część II
22 listopada 2019 09:15
Analiza: Europa Śr.-Wsch. nie jest pustynią czekającą na podbój - część II Bałkany i Ukraina to rynki, które dopiero wkraczają w fazę wzrostu i przyciągania nowych przewoźników. W przypadku tego drugiego państwa, dzięki geografii LOT dysponuje przewagą w ruchu tranzytowym.
Analiza: Europa Śr.-Wsch. nie jest pustynią czekającą na podbój - część I
20 listopada 2019 09:15
Analiza: Europa Śr.-Wsch. nie jest pustynią czekającą na podbój - część I Geografia odgrywa kluczowe znaczenie w tworzeniu oferty przesiadkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki niej LOT jest istotnym graczem w walce o ruch tranzytowy w krajach nadbałtyckich. W dużo słabszej pozycji polski przewoźnik jest na pozostałych rynkach regionu.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama