Raporty i analizy

Restrukturyzacja siatki LOT-u. Kierunki zmian - część 1
18 maja 2020 09:10
Restrukturyzacja siatki LOT-u. Kierunki zmian - część 1 W przypadku ostrego kryzysu rynkowego, jednym z kluczowych elementów planu zaradczego, a czasami wręcz ratunkowego, jest restrukturyzacja siatki połączeń i, bardzo często, wiążące się z nią istotne zmiany we flocie. Jak już powtarzamy do znudzenia obecny kryzys jest wyjątkowy i bez precedensu.
Jak grupa powinna wybierać huby? Problem nie tylko teoretyczny
13 maja 2020 09:00
Jak grupa powinna wybierać huby? Problem nie tylko teoretyczny Jak lotnicze grupy powinny wybierać swoich członków, a głównie ich huby? Czy korzystniej jest, gdy są one skoncentrowane geograficznie, tak, jak w przypadku grupy Lufthansy, czy może to wręcz wada?
Kiedy linie lotnicze powinny rozpocząć swoje operacje?
07 maja 2020 09:01
Kiedy linie lotnicze powinny rozpocząć swoje operacje? Wydawałoby się, że linie lotnicze czekają tylko na zniesienie restrykcji dotyczących podróży lotniczych, ewentualnie ich ograniczenie. Wtedy ruszą do ponownej walki o pasażerów.
I kwartał 2020 r.: Europejskie linie tracą 18 proc. pasażerów
05 maja 2020 09:10
I kwartał 2020 r.: Europejskie linie tracą 18 proc. pasażerów Wyniki przewozowe potwierdzają wielkie załamanie w marcu br., kiedy to największe linie lotnicze w Europie straciły połowę pasażerów. Dane kwartalne nie są o wiele lepsze.
Wielkie CPK dla wielkiego LOT-u. Co dalej?
23 kwietnia 2020 09:00
Wielkie CPK dla wielkiego LOT-u. Co dalej? W drugiej części naszej analizy piszemy o CPK i Locie oraz o pierwszych planach dostosowawczych polskiego przewoźnika.
Projekt CPK niezniszczalny, choć burza wokół nas
22 kwietnia 2020 13:42
Projekt CPK niezniszczalny, choć burza wokół nas Premier Morawiecki w sposób jednoznaczny potwierdził dziś (22.04) to, co można było wywnioskować z działań, zaniechań i oświadczeń jego podwładnych w ostatnich tygodniach.
Raport: Rynek lotniczy po pandemii będzie zupełnie inny
22 kwietnia 2020 09:15
Raport: Rynek lotniczy po pandemii będzie zupełnie inny To jak będzie wyglądał rynek lotniczy po pandemii obarczone jest dziś wieloma niewiadomymi. Jedno jest pewne - powrót do stanu sprzed pandemii zająć może kilkanaście miesięcy, jak nie kilka lat. Podróżowanie jakie znamy, długo nie będzie takie samo jak dotychczas.
Raport: LOT przed pandemią
17 kwietnia 2020 11:00
Raport: LOT przed pandemią Jak wyglądał de facto ostatni normalny rok funkcjonowania polskiego przewoźnika? W tym obszernym raporcie analizujemy wyniki LOT-u za 2019 r., które lepiej pozwolą zrozumieć nową sytuację.
Strategiczne wyzwania przed polskim systemem transportu lotniczego
16 kwietnia 2020 15:37
Strategiczne wyzwania przed polskim systemem transportu lotniczego W całej Europie, w USA, zaczynają się kształtować rządowe plany pomocy finansowej dla linii lotniczych i lotnisk. To dopiero początek. Nie może być inaczej, skoro bardzo daleko nam do opanowania pandemii i jej skutków.
Rynek lotniczy w Polsce po pandemii
06 kwietnia 2020 09:00
Rynek lotniczy w Polsce po pandemii Jak będzie wyglądał rynek lotniczy w Polsce po pandemii koronawirusa? Jak szybko branża stanie na nogi? Czy szybki powrót do tego co było przed pandemią jest możliwy?
Zrewidowane prognozy ruchu lotniczego w Polsce do 2035 r.
03 kwietnia 2020 14:34
Zrewidowane prognozy ruchu lotniczego w Polsce do 2035 r. Ponad 94 mln pasażerów za 15 lat na polskich lotniska zakłada prognoza ruchu lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego z 2017 r. Obecny kryzys zrewidował te założenia.
Wizz Air i Ryanair najlepiej przygotowane na kryzys
23 marca 2020 09:00
Wizz Air i Ryanair najlepiej przygotowane na kryzys Tanie linie Wizz Air i Ryanair dysponują największą płynnością finansową, ta natomiast jest kluczowa do przetrwania w trudnej sytuacji jak obecna. Linie z niedoborami płynnościowymi muszą szukać pieniędzy z różnych źródeł.
Raport: Pandemia koronawirusa uziemia linie lotnicze na całym świecie
17 marca 2020 12:00
Raport: Pandemia koronawirusa uziemia linie lotnicze na całym świecie Linie lotnicze z całego świata wprowadzają liczne cięcia ofertowe w związku z rozpowszechnianiem się pandemii koronawirusa. To najtrudniejszy moment w historii branży lotniczej.
Raport: Europejskie kraje zamknięte pod kwarantanną
16 marca 2020 16:03
Raport: Europejskie kraje zamknięte pod kwarantanną Na ten moment w 11 europejskich krajach wprowadzono znaczne ograniczenia w podróżowaniu i w ruchu międzynarodowym. Do jakich krajów nie mogą obecnie wjechać obcokrajowcy?
Raport: Linie lotnicze ustawią się w kolejce po pomoc publiczną
16 marca 2020 09:00
Raport: Linie lotnicze ustawią się w kolejce po pomoc publiczną Pandemia koronawirusa to zapewne najtrudniejszy moment dla całej branży lotniczej. Przewoźnicy do przetrwania, odbudowy kondycji i dalszego rozwoju będą potrzebowali państwowych środków.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama