Raporty i analizy

CPK rządowym remedium na problemy polskiej kolei
27 lipca 2018 10:00
CPK rządowym remedium na problemy polskiej kolei

- Zatwierdzenie nowych linii to przełomowa decyzja dla rozwoju sieci kolejowej w Polsce - mówi Mikołaj Wild. Rządowy pełnomocnik ds. CPK przekonuje, że wpłynie to pozytywnie na wszystkie sektory branży kolejowej. W raporcie przyglądamy się szczegółom projektu.

Raport: LOT rośnie na lotach do Stanów Zjednoczonych
20 lipca 2018 09:30
Raport: LOT rośnie na lotach do Stanów Zjednoczonych Od ponad czterech dekad LOT łączy Polskę ze Stanami Zjednoczonymi. Połączenia te w ostatnich latach notują trzycyfrowe wzrosty liczby pasażerów.
Raport: Opóźnienia w PLL LOT
12 lipca 2018 13:00
Raport: Opóźnienia w PLL LOT Od początku wakacji LOT boryka się z dużymi opóźnieniami. Tylko 1 lipca br. o ponad 60 min. po planowanym czasie wystartowało blisko 50 rejsów. Na niektórych trasach samolot nie wystartował o czasie od tygodnia.
Boeing coraz bliżej ogłoszenia programu 797?
03 lipca 2018 09:00
Boeing coraz bliżej ogłoszenia programu 797? Możliwe, że już niedługo nastąpi formalne ogłoszenie programu samolotów środka ryku (NMA) Boeinga. 27 czerwca br. minął termin zgłaszania przez producentów silników propozycji jednostek napędowych, pojawiają się także pierwsi potencjalni klienci programu.
Raport: Jaka przyszłość czeka program C-Series?
21 czerwca 2018 09:15
Raport: Jaka przyszłość czeka program C-Series? Airbus planuje szybko zakończyć proces przejęcia 50,01 proc. udziałów w Bombardier C Series Aircraft Limited Partnership (CSALP). Zgodnie z planami C-Series stałby się programem Airbusa już od 1 lipca.
Jak to się robi nad Bosforem, czyli jakich błędów unikać nad Pisią
29 maja 2018 09:30
Jak to się robi nad Bosforem, czyli jakich błędów unikać nad Pisią Wiceminister Wild, jako wzór i inspirację dla projektu CPK, przywołuje lotnisko Changi w Singapurze. Zamiast szukać tak daleko, lepiej przyjrzeć się bliższej i największej inwestycji lotniskowej na starym kontynencie.
To koniec lotniczej hossy. Drożejąca ropa i dolar zwiastują kryzys
23 maja 2018 10:24
To koniec lotniczej hossy. Drożejąca ropa i dolar zwiastują kryzys Szybko rosnące ceny paliwa lotniczego oraz umacniający się dolar stanowią zapowiedź kłopotów dla wielu linii lotniczych na świecie, w tym także dla PLL LOT. Jeśli obecne trendy się utrzymają, branża lotnicza musi przygotować się na trudne czasy.
Analiza: Wojna dwóch światów w PLL LOT
11 maja 2018 11:35
Analiza: Wojna dwóch światów w PLL LOT Postanowienie sądu wstrzymało w ostatniej chwili strajk pracowników LOT-u. Jednak spór, który zaszedł tak daleko nie wróży dobrze relacjom w firmie. Tym bardziej, że antagoniści zdają się żyć w dwóch innych światach.
Analiza: PPL pr-owo rozgrywa udziałowców Modlina
30 kwietnia 2018 11:28
Analiza: PPL pr-owo rozgrywa udziałowców Modlina Proponując zmianę zasady jednomyślnego głosowania w spółce zarządzającej lotniskiem w Modlinie, PPL stawia samorządowych udziałowców wobec decyzji biznesowo niemożliwej do zaakceptowania, ale pr-owo trudnej do odrzucenia.
Raport: Nordica i LOT - nordycka symbioza
13 kwietnia 2018 10:00
Raport: Nordica i LOT - nordycka symbioza Półtora roku temu Polskie Linie Lotnicze LOT przejęły 49 proc. udziałów w spółce Regional Jet, która dysponuje flotą odrzutowców regionalnych wykorzystywanych przez linię lotniczą Nordica. Przez ten krótki czas, współpraca przyniosła już pierwsze efekty.
Analiza: Radom za wszelką cenę
10 kwietnia 2018 11:33
Analiza: Radom za wszelką cenę Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" jest coraz bliżej przejęcia portu lotniczego w Radomiu. Decyzja o inwestycji w port lotniczy miała być poparta raportem firmy ARUP. Jednak prezentacja dokumentu zamiast rozwiać wątpliwości, rodzi coraz to nowe pytania.
Lotnisko Chopina wykorzysta przepustowość do 2020 roku
05 kwietnia 2018 15:20
Lotnisko Chopina wykorzysta przepustowość do 2020 roku Przepustowość Lotniska Chopina jest na wyczerpaniu. Pomimo planów jego zamknięcia po uruchomieniu CPK, Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" planuje jego rozbudowę, choć i ona nie zaspokoi zapotrzebowania w najbliższych latach.
Raport: Problemy z nowymi silnikami dotykają branżę
30 marca 2018 11:21
Raport: Problemy z nowymi silnikami dotykają branżę Trzej najwięksi producenci silników odrzutowych zmagają się z problemami technicznymi nękającymi produkowane przez nich jednostki napędowe. Sytuacja ta odbija się na liniach lotniczych, w tym także na Polskich Liniach Lotniczych LOT.
Wielki Brat patrzy. Biometryczny boarding
29 marca 2018 10:00
Wielki Brat patrzy. Biometryczny boarding

Biometryczna rewolucja trwa. Nowa technologia przynosi zdumiewające rezultaty, znacząco skracając czas wejścia na pokład. Sceptycy obawiają się o bezpieczeństwo danych i zawodność urządzeń. Czy nowa metoda stanie się światowym standardem?

Raport: Co nowego w sezonie letnim?
27 marca 2018 12:11
Raport: Co nowego w sezonie letnim? W życie wchodzi właśnie letni rozkład lotów. Jakie nowe kierunki uruchomią z polskich lotnisk przewoźnicy? Z najważniejszych nowości: z Rzeszowa polecimy do USA, z Krakowa do Dubaju a z Warszawy do Singapuru.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama