Travel retail

UPS otworzył bazę na gdańskim lotnisku
20 października 2020 10:40
UPS otworzył bazę na gdańskim lotnisku Od poniedziałku do piątku samoloty UPS będą woziły towary i listy na trasie Berlin - Gdańsk - Kolonia i z powrotem. Dzięki temu skróci się podróż przesyłek nadawanych za granicę.
Frankfurt: Koronawirus opóźni otwarcie nowego terminalu
12 października 2020 09:30
Frankfurt: Koronawirus opóźni otwarcie nowego terminalu Budowany obecnie Terminal 3 frankfurckiego portu lotniczego miał zostać oddany do użytku w 2023 r., jednak pierwsi pasażerowie skorzystają z niego ponad dwa lata później. Wcześniej nowa infrastruktura po prostu nie będzie potrzebna.
Lotnisko w Gdańsku z dwoma wygranymi procesami
12 października 2020 08:30
Lotnisko w Gdańsku z dwoma wygranymi procesami Port lotniczy w Gdańsku wygrał dwie sprawy sądowe, w których właściciele nieruchomości domagali się odszkodowania z uwagi na uchwalenie Obszaru Ograniczonego Użytkowania, w których te nieruchomości się znalazły.
Toronto: Ruch lotniczy wstrzymany z powodu... psa
09 października 2020 10:30
Toronto: Ruch lotniczy wstrzymany z powodu... psa Wszystkie starty i lądowania na lotnisku Toronto–Pearson musiały zostać wstrzymane na godzinę z powodu spuszczonego ze smyczy psa „zwiedzającego” teren portu lotniczego.
Bruksela: Kontrola celno-imigracyjna przed wylotami do USA
30 września 2020 08:30
Bruksela: Kontrola celno-imigracyjna przed wylotami do USA W poniedziałek (28.09) strona amerykańska potwierdziła, że brukselskie lotnisko stanie się kolejnym portem, który umożliwi pasażerom przejście odprawy imigracyjnej jeszcze przed wylotem do Stanów Zjednoczonych ("Preclearance"). Podobne rozwiązanie występuje już m. in. w Dublinie.
Łódź chce utworzyć na lotnisku hub logistyczny
22 września 2020 14:54
Łódź chce utworzyć na lotnisku hub logistyczny Władze Łodzi chcą utworzyć na lotnisku hub logistyczny dla Europy Środkowej. - Nie wykluczamy całkowitej zmiany z lotniska pasażerskiego na hub logistyczny - zapowiada prezydent Łodzi.
Gość Pasażera: Mariusz Szpikowski (PPL) - część 2
18 września 2020 09:07
Gość Pasażera: Mariusz Szpikowski (PPL) - część 2 W drugiej części rozmowy z Mariuszem Szpikowskim, prezesem Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" poruszamy m.in. temat stanu spółek lotniskowych w Modlinie i Szczecinie.
Gość Pasażera: Mariusz Szpikowski (PPL) - część 1
17 września 2020 09:00
Gość Pasażera: Mariusz Szpikowski (PPL) - część 1 Z Mariuszem Szpikowskim, prezesem Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" rozmawiamy o sytuacji i perspektywach polskiej branży lotniczej w trakcie niewygasającej pandemii COVID-19.
Lotnisko Chopina stawia na ruch transferowy
16 września 2020 14:00
Lotnisko Chopina stawia na ruch transferowy Pomimo trwającego koronakryzusu jednym z najważniejszym celów Okęcia jest zwiększanie zdolności transferowej, która ma wspierać dalszy rozwój LOT-u.
Aelia uruchomiła sklep internetowy. Zniżki do 20 proc.
15 września 2020 18:49
Aelia uruchomiła sklep internetowy. Zniżki do 20 proc. Sieć Aelia Duty Free uruchomiła swój sklep online. Na pierwszych klientów czeka promocja -20 proc. na wybrane produkty. A wszystkie zamówienia zostaną dostarczone gratis pod wskazany adres.
Berlin-Brandenburg: Start z nowego lotniska może powodować... dolegliwości żołądkowe
11 września 2020 09:20
Berlin-Brandenburg: Start z nowego lotniska może powodować... dolegliwości żołądkowe Nowe berlińskie lotnisko zostanie wkrótce otwarte po ponad 14 latach budowy, jednak nawet wtedy nie przestanie sprawiać kłopotów. Gdy nad lotniskiem wiać będzie wiatr wschodni, tuż po starcie wymagany będzie gwałtowny skręt mogący powodować dolegliwości żołądkowe u części pasażerów.
Lotnisko w Poznaniu otwiera się dla odwiedzających
10 września 2020 08:00
Lotnisko w Poznaniu otwiera się dla odwiedzających Jak poinformowało poznańskie lotnisko na swoim Facebooku, Urząd Lotnictwa Cywilnego zniósł zakaz wejścia do terminalu osób niebędących pasażerami lub pracownikami. Teraz każdy może odprowadzić najbliższych i skorzystać z punktów usługowych. Otwarty został także taras widokowy.
PPL: Gra marszałka Geblewicza szkodzi szczecińskiemu lotnisku
07 września 2020 11:45
PPL: Gra marszałka Geblewicza szkodzi szczecińskiemu lotnisku "Ostatnie poczynania Marszałka Olgierda Geblewicza wydają się dążyć do doprowadzenia do upadłości Portu Lotniczego w Szczecinie, a w konsekwencji do zerwania więzi komunikacyjnej regionu ze stolicą" - czytamy w komunikacie PPL-u.
Radom: PPL podpisał umowę Anna-Bud na kwotę 45 mln zł
07 września 2020 11:13
Radom: PPL podpisał umowę Anna-Bud na kwotę 45 mln zł Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" podpisało dziś kolejną umowę z Firmą Budowlaną "Anna-Bud" Sp. z o.o. na kwotę 45 mln zł.
Przy lotnisku w Zielonej Górze powstanie nowy namiot do triażu
03 września 2020 09:39
Przy lotnisku w Zielonej Górze powstanie nowy namiot do triażu Lotnisko w Babimoście zdecydowało się na dodatkowe udogodnienie dla pasażerów. Postawiony zostanie specjalny namiot do triażu, który szczególnie przydatny będzie w dobie pandemii.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama