Infrastruktura

Miasta z kilkoma lotniskami są lepszymi hubami Miasta z kilkoma lotniskami są lepszymi hubami
30 maja 2017 08:00
Miasta, w których funkcjonuje więcej niż jedno lotnisko, są częściej wybierane przez przewoźników jako centra przesiadkowe. Pod względem rozwoju ruchu bardziej opłacalne jest posiadanie kilku portów lotniczych niż jednego dużego.
Rząd zapowiada Centralny Port Komunikacyjny w 10 lat Rząd zapowiada Centralny Port Komunikacyjny w 10 lat
11 maja 2017 14:20
Centralny Port Komunikacyjny, czyli nowe lotnisko dla Polski wraz z towarzyszącą infrastrukturą kolejową i drogową, może powstać w 10 lat - zapowiedział rządowy pełnomocnik ds. tej inwestycji.
Rząd nie wesprze budowy lotniska na Podlasiu Rząd nie wesprze budowy lotniska na Podlasiu
30 marca 2017 08:30
Rząd odmówił marszałkowi województwa podlaskiego wsparcia dla budowy lotniska regionalnego, tłumacząc się brakiem pieniędzy - informuje portal Rynek Infrastruktury.
Gdzie może powstać CPL? Gdzie może powstać CPL?
21 marca 2017 07:00
Choć Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zadecydował już o budowie Centralnego Portu Lotniczego, wciąż nie wiadomo, gdzie dokładnie będzie się on znajdował. W grę wchodzi sześć lokalizacji między Warszawą a Łodzią.
Trump spotkał się z amerykańską branżą lotniczą Trump spotkał się z amerykańską branżą lotniczą
20 lutego 2017 07:40
Postawienie pilota na czele Federalnej Agencji Lotnictwa przyspieszy modernizację infrastruktury lotniczej w Stanach - uważa prezydent Donald Trump. Na podwyżkę opłat pasażerskich się nie zgadza, bo... "zagraniczne rządy oszukują Amerykę".
Austriacki sąd zablokował rozbudowę lotniska w Wiedniu Austriacki sąd zablokował rozbudowę lotniska w Wiedniu
16 lutego 2017 10:30
Stołeczny port lotniczy Schwechat nie może zostać rozbudowany, bo wpłynęłoby to na wzrost poziomu emisji dwutlenku węgla. Władze lotniskowej spółki zamierzają odwoływać się od decyzji sądu.
Referendum ws. podlaskiego lotniska nieważne Referendum ws. podlaskiego lotniska nieważne
16 stycznia 2017 09:00
W wojewódzkim referendum dotyczącym budowy lotniska w Podlaskiem większość głosujących opowiedziała się na tak. Jednak frekwencja nie przekroczy 30 proc. wymaganych do tego, by referendum było ważne.
Lotniska regionalne planują wielkie inwestycje Lotniska regionalne planują wielkie inwestycje
14 grudnia 2016 07:10
Porty lotnicze poza Warszawą chcą wydać do 2025 r. 2,28 mld zł na inwestycje - wynika z deklaracji zebranych przez Związek Regionalnych Portów Lotniczych. Najwięcej zainwestują Wrocław i... Radom.
Adeas zaprojektuje terminale w Hongkongu oraz w Shenzhen Adeas zaprojektuje terminale w Hongkongu oraz w Shenzhen
25 listopada 2016 06:02
Biuro architektoniczne Adeas wygrało dwa międzynarodowe konkursy architektoniczne na projekt budynków dla pasażerów na lotniskach w Hongkongu oraz w Shenzhen.
Kraków planuje drugie lotnisko Kraków planuje drugie lotnisko
24 października 2016 13:57
Istnieje szansa, że Kraków, podobnie jak Warszawa, będzie miał dwa lotniska. Pierwszy krok w tym kierunku został wykonany - lotnisko w podkrakowskim Pobiedniku Wielkim uzyskało certyfikat ULC lotniska publicznego o ograniczonej certyfikacji.
Suwałki będą miały lotnisko? Suwałki będą miały lotnisko?
14 października 2016 13:27
Władze Suwałk planują budowę lotniska, dzięki któremu poprawi się skomunikowanie miasta z resztą kraju.
PAŻP wybuduje kampus z nową siedzibą PAŻP wybuduje kampus z nową siedzibą
14 października 2016 09:00
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej stworzy nową siedzibę oraz kampus. Dwuetapowy konkurs na opracowanie koncepcji inwestycji został ogłoszony na stronie internetowej Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich.
PAŻP zbuduje nowe radary PAŻP zbuduje nowe radary
03 października 2016 17:49
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej rozpisała przetargi na budowę i uruchomienie czterech ośrodków radiolokacyjnych typu MSSR Mode S. Powstaną one w Mściwujach (powiat kolneński), Dąbrowicy (tarnobrzeski), Skotnikach (szczecinecki) i Stobiernej (rzeszowski).
Będzie więcej lotów do Albanii Będzie więcej lotów do Albanii
08 września 2016 15:23
Rząd Albanii planuje znieść moratorium na loty na inne porty lotnicze niż lotnisko w Tiranie. Poprzez tę decyzję chce wpłynąć na rozwój turystyki w bardziej odległych od stolicy i biedniejszych regionach, jak również zmniejszyć koszty podróży lotniczych.
Australijskie lotniska tworzą strefy dla Ubera Australijskie lotniska tworzą strefy dla Ubera
06 września 2016 11:06
Port lotniczy w Brisbane w Australii pójdzie w ślady lotnisk w Canberze oraz Sydney i udostępni specjalną strefę odbioru pasażerów dla kierowców Ubera. Kierowcy zapłacą mniej niż taksówkarze, ale za to strefa będzie dalej od terminala.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama