Infrastruktura

Lotnisko w Gliwicach już niedługo zostanie otwarte Lotnisko w Gliwicach już niedługo zostanie otwarte
04 października 2019 09:00
Na początku 2020 r. ma zostać otwarte modernizowane lotnisko w Gliwicach. Port dotąd obsługiwał głównie samoloty sportowe, ale dzięki rozbudowie będzie mógł przyjąć także małe samoloty biznesowe i towarowe.
W Czechach wkrótce zostanie otwarte nowe lotnisko W Czechach wkrótce zostanie otwarte nowe lotnisko
29 sierpnia 2019 08:53
Lotnisko w Czeskich Budziejowicach zostanie otwarte dla ruchu komercyjnego w 2021 r. Obecnie korzystają z niego tylko niewielkie samoloty General Aviation, zaś po rozbudowie port liczy na przyciągnięcie przewoźników niskokosztowych.
Pekin-Daxing zostanie otwarty pod koniec września Pekin-Daxing zostanie otwarty pod koniec września
29 lipca 2019 08:16
Nowy port lotniczy Daxing w Pekinie przeprowadził w piątek (19.07) pierwszą kompleksową próbę. Według CCTV, chińskich mediów państwowych, lotnisko ma rozpocząć działalność 30 września br.
Litwini chcą zbudować "mały CPK" Litwini chcą zbudować
16 lipca 2019 08:33
Litwini rozważają budowę nowego lotniska zlokalizowanego pomiędzy Wilnem a Kownem. Powodem jest rosnący ruch lotniczy w tym kraju.
Nepal zatwierdził plany budowy mega-lotniska. Protestują ekolodzy Nepal zatwierdził plany budowy mega-lotniska. Protestują ekolodzy
24 czerwca 2019 08:30
Na przełomie maja i czerwca nepalski rząd zatwierdził plany budowy mega-lotniska. Powstanie ono 175 km od Katmandu - w miejscowości Nijgadh (dystrykt Bara). Ekolodzy protestują, bo projekt spowoduje wycięcie 2,4 mln drzew w środku tropikalnej dżungli.
Raport: Polskie lotniska przed ważnymi decyzjami Raport: Polskie lotniska przed ważnymi decyzjami
29 maja 2019 09:00
W najbliższych dwóch dekadach będą ważyć się losy portów lotniczych w Polsce. Nie wszystkie mogą myśleć o swojej przyszłości w różowych barwach.
Amazon wybuduje własne lotnisko w USA Amazon wybuduje własne lotnisko w USA
16 maja 2019 09:15
Amerykański gigant handlu przez Internet, Amazon, podjął decyzję o budowie za blisko 1,5 mld dolarów lotniska cargo, które pozwoli skrócić czas dostawy przesyłek. Jego prezes, Jeff Bezos, jest pewien, że pozwoli ono szybciej doręczać paczki.
Prezes PAŻP: Polska w centrum przepływu ruchu lotniczego za 5 lat Prezes PAŻP: Polska w centrum przepływu ruchu lotniczego za 5 lat
16 maja 2019 08:33
Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski przewiduje, że w ciągu najbliższych pięciu lat Polska znajdzie się w centrum europejskiego ruchu lotniczego.
Fraport otworzył centrum szkoleniowe w Lublanie Fraport otworzył centrum szkoleniowe w Lublanie
11 marca 2019 13:30
6 marca br. otwarto centrum szkoleniowe Fraport Aviation Academy w Lublanie. To najnowszy ośrodek, w którym prowadzone będą kursy w zakresie gaszenia pożarów, ratownictwa, zarządzania kryzysowego i obsługi naziemnej.
PGZ kupiło Zakłady Napędów Lotniczych w Rzeszowie PGZ kupiło Zakłady Napędów Lotniczych w Rzeszowie
04 marca 2019 13:00
Przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz Pratt & Whitney Rzeszów S.A. osiągnęli porozumienie w pozostałych kluczowych kwestiach, które mają doprowadzić do podpisania przedwstępnej umowy sprzedaży Zakładów Napędów Lotniczych w Rzeszowie.
Największy port lotniczy świata - chińskie Daxing w końcowej fazie budowy Największy port lotniczy świata - chińskie Daxing w końcowej fazie budowy
29 stycznia 2019 09:55
Chiny, które planują do 2022 roku stać się największym rynkiem przewozów lotniczych na świecie, odbierając ten tytuł Stanom Zjednoczonym, otrzymają niebawem największy port lotniczy świata. Pekińskie lotnisko Daxing ma zostać otwarte we wrześniu tego roku.
Chopin Airport Development to teraz Polski Holding Hotelowy Chopin Airport Development to teraz Polski Holding Hotelowy
25 stycznia 2019 09:50
W tym tygodniu spółka Chopin Airport Development oficjalnie została przekształcona w Polski Holding Hotelowy, który ma według premiera Morawieckiego odbudować wartość obiektów należących do Skarbu Państwa.
Lotnisko w Kielcach nie powstanie Lotnisko w Kielcach nie powstanie
31 grudnia 2018 08:07
Władze Kielc podjęły decyzję o zaniechaniu inwestycji w budowę lotniska pasażerskiego. Być może powstanie mały port cargo, ale to także jest mało prawdopodobne.
Zaczęto rozbudowę lotniska w Gliwicach Zaczęto rozbudowę lotniska w Gliwicach
15 listopada 2018 11:00
W Gliwicach rozpoczęła się rozbudowa istniejącego lotniska. Po jej zakończeniu dotychczas sportowy port będzie mógł przyjmować większe samoloty.
Chiny zbudują lotnisko na Antarktydzie Chiny zbudują lotnisko na Antarktydzie
30 października 2018 09:20
Chiny zapowiedziały, że w listopadzie br. rozpoczną budowę pierwszego lotniska na Antarktydzie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama