Transport alternatywny

PKP Intercity przewozi coraz więcej pasażerów PKP Intercity przewozi coraz więcej pasażerów
03 listopada 2015 10:23
Atrakcyjne promocje, nowy tabor, krótsze czasy przejazdów sprawiły, że pasażerowie coraz częściej wybierają podróż pociągiem. Mimo to wciąż najpopularniejszy jest samochód, transport lotniczy znajduje się na trzecim miejscu.
Lux Express: Nowa trasa Warszawa - Rzeszów - Jasło Lux Express: Nowa trasa Warszawa - Rzeszów - Jasło
26 października 2015 07:34
Już 25 października br. wydłużona została trasa Warszawa - Rzeszów do Jasła. Dzięki temu Lux Express połączy raz dziennie te trzy miasta. Do obsługi kursów podstawiane są komfortowe autokary DAF Irizar, a ceny maksymalne to 15 zł z Rzeszowa do Jasła i 59 zł - na całej trasie.
PKP Intercity: Więcej Pendolino, szybsze przejazdy PKP Intercity: Więcej Pendolino, szybsze przejazdy
01 października 2015 07:38
Spółka PKP Intercity zaprezentowała założenia nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie w połowie grudnia. Poprawi się oferta w całym kraju: składy Pendolino dojadą do większej liczby miast, a czasy przejazdu na większości tras ulegną skróceniu.
Newag wyprodukuje wagony metra dla Sofii Newag wyprodukuje wagony metra dla Sofii
30 września 2015 13:13
Konsorcjum Simetro, w skład którego wchodzi polski Newag oraz dwie spółki z koncernu Siemens, wygrało przetarg na dostawę nowych składów  i systemu kontroli ruchu dla metra w Sofii. Do stolicy Bułgarii trafią pociągi Inspiro, znane z warszawskiego metra.
Nowości w PolskimBusie: "Gold" dla wymagających. Nowe trasy Nowości w PolskimBusie:
15 września 2015 14:51
PolskiBus przedstawił plany kolejnych inwestycji. Dzięki zakupowi nowych autokarów otwarta zostanie nowa oferta "Gold", skierowana do bardziej wymagających klientów. Ponadto, ogłoszono uruchomienie 8 nowych tras krajowych i rozszerzenie kursów P8 do Rygi i Tallinna.
PolskiBus: Nowe ceny na linii P1 PolskiBus: Nowe ceny na linii P1
11 września 2015 15:19
PolskiBus wprowadził nową formułę cenową na trasie P1 z Warszawy do Gdańska (i z powrotem). Dzięki rezerwacjom dokonanym odpowiednio wcześniej, podróżni zapłacą stałą cenę za bilety. Kampania nosi tytuł "9-tkowy Nokaut Cenowy".
Wrześniowa korekta rozkładów jazdy na kolei Wrześniowa korekta rozkładów jazdy na kolei
28 sierpnia 2015 14:40
Z dniem 1 września, wchodzi kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów. Ze względu na liczne prace inwestycyjne i remontowe należy spodziewać się szczególnie dużych zmian w Małopolsce, gdzie modernizacjia linii Kraków - Rzeszów - Granica Państwa wchodzi w fazę krytyczną.
Lux Express: Dodatkowy kurs Warszawa-Kraków-Budapeszt Lux Express: Dodatkowy kurs Warszawa-Kraków-Budapeszt
24 sierpnia 2015 15:38
Z uwagi na rosnącą popularność trasy Warszawa - Kraków - Budapeszt, Lux Express doda kolejny kurs. Jego obsługa rozpocznie się 1 września br.
Pomorska Kolej Metropolitalna: Dzień Otwarty i Inauguracja Pomorska Kolej Metropolitalna: Dzień Otwarty i Inauguracja
21 sierpnia 2015 16:05
Na dwa dni przed rozpoczęciem regularnych przewozów pasażerskich, Pomorska Kolej Metropolitalna zaprasza na Inaugurację i Dzień Otwarty. Impreza odbędzie się 30 sierpnia br. w godz. 12 - 19. Organizatorzy spodziewają się sporej frekwencji.
Przewozy Regionalne zamykają połączenia komercyjne Przewozy Regionalne zamykają połączenia komercyjne
18 sierpnia 2015 11:27
Od 1 września br. Przewozy Regionalne rezygnują z połączeń komercyjnych, tj. takich, które uruchamiane były na własne ryzyko biznesowe przewoźnika. W tej kategorii mieszczą się pociągi krajowe interREGIO, międzynarodowe REGIOekspresy oraz - głównie sezonowe - interREGIObusy.
PolskiBus: P24 zostaje do końca września PolskiBus: P24 zostaje do końca września
15 sierpnia 2015 12:40
PolskiBus.com zdecydował się wydłużyć do końca września funkcjonowanie sezonowej linii P24 z Gdańska do Berlina przez Toruń i Poznań. Pierwotnie przewoźnik planował obsługę trasy tylko do 17 sierpnia br.
Distribusion wprowadza pierwszy GDS dla międzymiastowych autokarów Distribusion wprowadza pierwszy GDS dla międzymiastowych autokarów
12 sierpnia 2015 14:23
Turystyczny startup technologiczny z Niemiec łączy przewoźników autokarowych z kanałami sprzedaży na całym świecie.
PolskiBus: Z Lublina do Krakowa przez Kielce PolskiBus: Z Lublina do Krakowa przez Kielce
04 sierpnia 2015 10:44
Już 12 sierpnia br. PolskiBus.com rozpocznie kursy na nowej trasie P20 z Lublina przez Kielce do Krakowa. W każdą stronę będzie można podróżować cztery razy dziennie. Bilety na nowe połączenia są od wczoraj (3.8) w sprzedaży.
PolskiBus: Zawieszono pozwolenie na kursy Warszawa-Lublin-Rzeszów PolskiBus: Zawieszono pozwolenie na kursy Warszawa-Lublin-Rzeszów
02 sierpnia 2015 11:03
PolskiBus.com poinformował o zaprzestaniu od 3 sierpnia br. kursów na trasie Warszawa - Lublin - Rzeszów. To efekt zawieszenia zezwolenia na wykonywanie przewozów między miastami.
Nowa sezonowa trasa PolskiegoBusa Nowa sezonowa trasa PolskiegoBusa
28 lipca 2015 11:09
W okresie od 31 lipca do 17 sierpnia br. PolskiBus wprowadza do swojej oferty nową trasę z Gdańska przez Toruń i Poznań do Berlina. Autobusy będą jeździły na niej dwa razy dziennie. Połączenie to może stać się całoroczne w zależności od zainteresowania pasażerów.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama