×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Enter Air: 12. Boeing 737 już w PolsceDziś (7.12) o godzinie 14:36 na katowickim lotnisku wylądował kolejny Boeing 737-800 dla linii Enter Air (SP-ENW). Jest to czwarta maszyna tego typu we flocie przewoźnika. Łącznie flota Enter Air liczy już 12 samolotów: osiem Boeingów 737-400 i cztery B737-800.

Nowy nabytek linii posiada znaki rejestracyjne SP-ENW, a jego numer seryjny to C/N 28073. Swoją służbę rozpoczął w 1999 roku w linii Air Berlin i od nowości jest wyposażony w winglety. Na lotnisku w Katowicach firma Line Tech zamontuje w nim nowe fotele firmy Recaro.- W przyszłym roku planujemy lekką restrukturyzację floty B737-400, której celem jest zapewnienie sobie większej liczby samolotów "back-up'owych". Jednak jeśli chodzi o powiększanie floty to raczej wszystkie następne samoloty będą z rodziny "Next Generation". W niedalekiej przyszłości to właśnie B737 NG będą stanowiły trzon naszej floty - zapowiedział kilka tygodni temu w rozmowie z Pasazer.com Grzegorz Polaniecki, prezes Enter Air.

Plany Enter Air na przyszły rok przewidują pozyskanie od dwóch do czterech kolejnych maszyn typu B737-800, jeśli rynek się utrzyma.

W ostatnich miesiącach przewoźnik zainstalował winglety w dwóch Boeingach 737-800NG (SP-ENZ, SP-ENX) linii Enter Air, które zamontowała, w swoim hangarze w Katowicach, polska firma Line Tech, we współpracy z brytyjskim ASL.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie