Czech Airlines polecą do Seulu

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
05 grudnia 2012 19:00
39 komentarzy
Reklama

Po trzyletniej przerwie, linie Czech Airlines (CSA) ponownie zaproponują loty dalekodystansowe samolotem szerokokadłubowym. Wczoraj (4.12) przewoźnik ogłosił nowe połączenie do Seulu, które wystartuje w czerwcu 2013 roku i będzie obsługiwane Airbusem A330-200 dwa razy w tygodniu: we wtorki oraz soboty.
- Analizowaliśmy rynki wschodnie już od początku naszej restrukturyzacji, szukając sposobów, aby rozwijać się właśnie w tym konkretnym kierunku. Wiele wydarzeń potwierdza nasze przekonanie, że przyszłość leży w biznesie połączeń lotniczych do Azji. Sukces rejsów do Abu Zabi (code-share z Etihad Airways) zainspirował nas do rozszerzenia istniejącej umowy współpracy z naszym długoletnim partnerem - linią Korean Air - powiedział Philippe Moreels, prezes Czech Airlines.

Airbus A330-200 we flocie CSA

W czerwcu przyszłego roku we flocie CSA pojawi się pierwszy szerokokadłubowy Airbus A330-200, który zostanie wydzierżawiony na zasadzie leasingu operacyjnego. Samolot będzie operował na rejsach do Seulu, ale jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się przewoźnik rozważa również obsługę części rejsów do Moskwy oraz Jekaterynburga właśnie na A330.Według wstępnych informacji samoloty A330 będzie wyleasingowany od Korean Air i otrzyma pełne malowanie czeskiego przewoźnika. W drugim kwartale 2013 roku CSA rozpocznie szkolenie załóg na nowy typ we flocie.

Nowe połączenia i więcej lotów na innych kierunkach

W sezonie letnim Czech Airlines zaproponują nie tylko rejsy do Seulu. Linia otworzy nowe połączenie do rosyjskiego Permu, a także do Nicei, Monachium, Zurychu i Florencji.

Do wielu obecnie obsługiwanych miast, linia wprowadzi tzw. falę południową dzięki której zwiększy częstotliwość lotów w porównaniu do sezonu letniego 2012. Częściej polecimy do Berlina, Düsseldorfu, Hamburga, Kopenhagi, Mediolanu, Sztokholmu oraz Warszawy. CSA zwiększy również liczbę rejsów do Niżnego Nowogrodu, Rostowa nad Donem oraz Ufy.

Kolejne zmiany będą dotyczyć rejsów do nadbałtyckich miast. Loty do Wilna, Rygi i Tallina pozostaną w ofercie Czech Airlines, ale będą obsługiwane przez linię airBaltic na zasadzie umowy code-share.

W nowym rozkładzie Czech Airlines pojawią się także loty code-share z linią Etihad do Brisbane, Singapuru oraz Nairobi.


Flota oparta tylko na dwóch producentach

W sezonie letnim 2013 flota przewoźnika składać się będzie tylko z samolotów dwóch producentów - Airbusa (A319, A320 i A330) oraz ATR-a (ATR42 i ATR72). W ten sposób linia zakończy jedno ze swoich ostatnich zadań restrukturyzacyjnych - ujednolicenia floty. Z końcem sezonu zimowego ostatnich pięć Boeingów 737-500 zostanie wycofanych ze służby.

- Ten krok można uznać symboliczne zakończenie restrukturyzacji - trzyletniego okres cięcia kosztów i ujednolicenia floty - podsumowuje Moreels.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media, Wojciech Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_279d0 2012-12-12 11:31   
gosc_279d0 - Profil gosc_279d0
Seul, Dubaj i Abu Dhabi z Pragi.. wszedzie wspaniale oblozenie.. Niestety.. Warszawa nie ma sie co rownac z Praga. Ma nieporownywalnie mniejszy potencjal na ruch turystyczny. Zobaczymy jak bedzie z biznesem w EK (42 miejsca w A330). Do Pragi B777 lata zapelniony codziennie w 85-95 proc, w tym takze biznes (srednio 80 proc KAZDEGO DNIA). dane sprawdzone. First na poziomie 50 proc. codziennie (rewelacyjny wynik). Trasa EK do Pragi to prawdziwa zyla zlota, niedlugo pewnie doloza drugi rejs, albo beda latac na A380 za pare lat. Zobaczymy jak bedzie w Warszawie.. Poki co na rejsy EK zarezerwowanych jest po kilka-kilkanaście miejsc.. Oby sie to zmienilo, bo rezygnacja EK bylaby kompromitacja.
usuniety 2012-12-07 17:31   
usuniety - Profil usuniety
madej, najpierw sie zastanow czy ja pisalem o EK w Krakowie i potem sie znow zastanow kto tu trolluje.
gosc_3d2b6 2012-12-07 14:44   
gosc_3d2b6 - Profil gosc_3d2b6
Ale Wenecja to masa turystów, azjaci na kazdym kroku, rusz głowa zanim coś napiszesz
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama