×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Czech Airlines polecą do Seulu


Po trzyletniej przerwie, linie Czech Airlines (CSA) ponownie zaproponują loty dalekodystansowe samolotem szerokokadłubowym. Wczoraj (4.12) przewoźnik ogłosił nowe połączenie do Seulu, które wystartuje w czerwcu 2013 roku i będzie obsługiwane Airbusem A330-200 dwa razy w tygodniu: we wtorki oraz soboty.
- Analizowaliśmy rynki wschodnie już od początku naszej restrukturyzacji, szukając sposobów, aby rozwijać się właśnie w tym konkretnym kierunku. Wiele wydarzeń potwierdza nasze przekonanie, że przyszłość leży w biznesie połączeń lotniczych do Azji. Sukces rejsów do Abu Zabi (code-share z Etihad Airways) zainspirował nas do rozszerzenia istniejącej umowy współpracy z naszym długoletnim partnerem - linią Korean Air - powiedział Philippe Moreels, prezes Czech Airlines.

Airbus A330-200 we flocie CSA

W czerwcu przyszłego roku we flocie CSA pojawi się pierwszy szerokokadłubowy Airbus A330-200, który zostanie wydzierżawiony na zasadzie leasingu operacyjnego. Samolot będzie operował na rejsach do Seulu, ale jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się przewoźnik rozważa również obsługę części rejsów do Moskwy oraz Jekaterynburga właśnie na A330.Według wstępnych informacji samoloty A330 będzie wyleasingowany od Korean Air i otrzyma pełne malowanie czeskiego przewoźnika. W drugim kwartale 2013 roku CSA rozpocznie szkolenie załóg na nowy typ we flocie.

Nowe połączenia i więcej lotów na innych kierunkach

W sezonie letnim Czech Airlines zaproponują nie tylko rejsy do Seulu. Linia otworzy nowe połączenie do rosyjskiego Permu, a także do Nicei, Monachium, Zurychu i Florencji.

Do wielu obecnie obsługiwanych miast, linia wprowadzi tzw. falę południową dzięki której zwiększy częstotliwość lotów w porównaniu do sezonu letniego 2012. Częściej polecimy do Berlina, Düsseldorfu, Hamburga, Kopenhagi, Mediolanu, Sztokholmu oraz Warszawy. CSA zwiększy również liczbę rejsów do Niżnego Nowogrodu, Rostowa nad Donem oraz Ufy.

Kolejne zmiany będą dotyczyć rejsów do nadbałtyckich miast. Loty do Wilna, Rygi i Tallina pozostaną w ofercie Czech Airlines, ale będą obsługiwane przez linię airBaltic na zasadzie umowy code-share.

W nowym rozkładzie Czech Airlines pojawią się także loty code-share z linią Etihad do Brisbane, Singapuru oraz Nairobi.


Flota oparta tylko na dwóch producentach

W sezonie letnim 2013 flota przewoźnika składać się będzie tylko z samolotów dwóch producentów - Airbusa (A319, A320 i A330) oraz ATR-a (ATR42 i ATR72). W ten sposób linia zakończy jedno ze swoich ostatnich zadań restrukturyzacyjnych - ujednolicenia floty. Z końcem sezonu zimowego ostatnich pięć Boeingów 737-500 zostanie wycofanych ze służby.

- Ten krok można uznać symboliczne zakończenie restrukturyzacji - trzyletniego okres cięcia kosztów i ujednolicenia floty - podsumowuje Moreels.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media, Wojciech Bożykgość_f5aec - Profil
gość_f5aec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie