×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Airways już w PolsceDziś (5.12) około godziny 13 na warszawskim lotnisku Chopina wylądował pierwszy rejsowy Airbus A320 linii Qatar Airways z Dohy. Na pokładzie samolotu przyleciało do Warszawy 83 pasażerów, a wśród nich Akbar Al Baker, prezes katarskiej linii lotniczej oraz zagraniczni dziennikarze. Maszyna wystartuje w rejs powrotny QR981 o godzinie 15:35 ze 114 pasażerami. Część oficjalna rozpoczęła się od przemówienia Akbara Al Bakera, prezesa Qatar Airways. Przedstawiciele linii i portu lotniczego wymienili się także okolicznościowymi upominkami. W swym przemówieniu Akbar Al Baker wyraził optymistyczne przekonanie co do korzyści, jakie przyniesie liniom Qatar Airways nowo uruchomione połączenie na trasie Warszawa - Doha. Podkreślał również swoje uznanie dla dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki i społeczeństwa w ostatnich latach.
 
- Wierzę, że na chwilę obecną nie ma w regionie drugiego tak prężnie i dynamicznie rozwijającego się kraju jak Polska. Jesteśmy przekonani, że połączenie z Warszawą przyciągnie wielu pasażerów, tym bardziej, iż Polacy coraz chętniej decydują się na podróże do odległych miejsc w Azji, Afryce i Australii, do których mogą udać się z przesiadką w naszym hubie na lotnisku w Dosze - mówił Al Baker. - Qatar Airways chcą zaoferować mieszkańcom Polski swoją wielokrotnie nagradzaną, pięciogwiazdkową gościnność podczas wspólnej podróży na Bliski Wschód i dalej. Z jednakową przyjemnością zaoferujemy przeloty do Polski pasażerom podróżującym w ramach naszej globalnej siatki połączeń – dodał.
Połączenie do stolicy Kataru będzie obsługiwane cztery razy w tygodniu samolotem Airbus A320 z 12 miejscami w klasie biznes oraz 132 w klasie ekonomicznej. Loty odbywać się będą w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Wylot z Dohy zaplanowano na 9:20, lądowanie w Warszawie o 13:20. Wylot z Warszawy zaś na 15:35, a lądowanie w stolicy Kataru o 22:55.Więcej na temat przewoźnika oraz korzyści jakie mogą wynikać z pojawienia się linii w Polsce można przeczytać w naszych dwóch artykułach "Qatar czyli pięć gwiazdek w Polsce" oraz "Raport: Co da boom na Bliski Wschód?".

Obecnie flota przewoźnika składa się ze 108 samolotów (średnia wieku 4,6 lat): 45 Airbusów z rodziny A320 (A319,A320,A321), 29 maszyn A330 (wersje -200 i -300), czterech A340-600,  27 Boeingów 777 (wersje -200LR oraz -300ER) oraz trzech B787-8 Dreamliner.

Piotr Bożyk
Fot. Dariusz Kłosiński (Lotnisko Chopina)gość_8acc2 - Profil
gość_8acc2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie