×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy latający Airbus A350 już gotowyDziś (4.12) Airbus zakończył montaż kadłuba i podłączenie systemów w pierwszym egzemplarzu A350 XWB (MSN-001), który posłuży do lotów testowych. Natomiast pierwsza zmontowana maszyna A350 o numerze seryjnym MSN5000 posłuży tylko do testów statycznych.Samolot MSN-001 został przetransportowany z hali montażowej (stacja 40) otwartej niedawno linii montażu końcowego imienia Rogera Beteille w Tuluzie do sąsiadującej stacji 30, gdzie odbywają się testy naziemne. Prace montażowe ukończone na stacji 40 obejmowały podłączenie zasilania w kadłubie i skrzydłach.

Wkrótce rozpoczną się prace na stacji 30, w tym testy systemu hydraulicznego, a następnie uruchomienie systemów elektrycznych i hydraulicznych, które zostaną ukończone przed końcem tego roku. W dalszej kolejności rozpoczną się testy sprawności systemów, które potrwają kilka tygodni.Po opuszczeniu przez A350 stacji 30, samolot zostanie poddany licznym testom produkcyjnym i certyfikacji, pomalowany w barwy producenta oraz wyposażony w silniki Rolls-Royce Trent XWB. Po tych przygotowaniach maszyna odbędzie pierwszy lot techniczny zaplanowany na połowę 2013 roku.

Piotr Bożykgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie