Umowa Wizz Aira z Liverpoolem

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 grudnia 2012 13:50
4 komentarze
Reklama

Wizz Air podpisał umowę o dalszej współpracy z lotniskiem im. Johna Lennona w Liverpoolu. Kontrakt, który będzie ważny przez 5 lat, przewiduje co najmniej utrzymanie obecnej siatki połączeń węgierskiej linii z tego portu lotniczego.

- Dzięki temu odnowionemu partnerstwu oczekujemy, że liczba naszych pasażerów w Liverpoolu będzie dalej rosła - powiedział Daniel de Carvalho, dyrektor ds. komunikacji Wizz Aira.

Siatka połączeń Wizz Aira z Liverpoolu obejmuje dwa lotniska w Polsce (Modlin i Gdańsk) oraz Wilno. Z końcem sezonu letniego 27 października zawieszone zostało połączenie z Katowic. Od 2004 r., kiedy Wizz Air rozpoczął loty do tego portowego miasta w północno-zachodniej Anglii, linia przewiozła już na trasach do i z Liverpoolu 1,3 mln pasażerów.- Blisko współpracowaliśmy z Wizz Airem odkąd linia rozpoczęła loty do Wielkiej Brytanii i byliśmy zachwyceni z jej osiągnięć od momentu nawiązania współpracy z lotniskiem w Liverpoolu. Nasz model biznesowy jest skoncentrowany na dostarczaniu liniom lotniczym najwyższego poziomu wydajności operacyjnej, najniższych kosztów operacyjnych, doskonałej obsługi pasażerów, równocześnie zapewniając dostęp do jednego z najgęściej zamieszkanych obszarów w Zjednoczonym Królestwie poza Londynem - skomentował Chris Harcombe, menedżer ds. rozwoju lotnictwa lotniska w Liverpoolu.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_6ae0e 2012-12-04 00:21   
gosc_6ae0e - Profil gosc_6ae0e
Wizzair specjalnie zawiesił na okres zimowy tę trasę z KTW żeby nie było jej w umowie - taka jest moja teoria spiskowa że Wizzair próbuje straszyć KTW (i wychodzi im to: patrz -11% w Listopadzie) po przez zamykanie i ograniczanie tras bo kierunki UK to samograjki, LF ~80-90% to norma. Ciekawe tylko w jakim celu
gosc_8a6e0 2012-12-03 22:23   
gosc_8a6e0 - Profil gosc_8a6e0
KTW są tego ofiarą. Ciekawe stwierdzenie:) Rzeczywiście jak Wizz może tak traktować KTW po tym jak wiele dobrego dla nich zrobili:) No ludzie dajcie żyć takiej bajki to jeszcze nie słyszałem. Dzięki Wizz KTW stały sie trzecim portem w kraju. Wizz rozruszał ten port a teraz wieszacie na nim psy. Załosne
mietek 2012-12-03 21:39   
mietek - Profil mietek
W6 wyraznie odpuszcza PL, a KTW sa tego ofiara.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama