Iberia: Strajki przed świętami

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 grudnia 2012 09:10
5 komentarzy
Reklama

Pasażerowie planujący w grudniu podróż hiszpańskimi liniami lotniczymi Iberia powinni przygotować się na utrudnienia. Związki zawodowe reprezentujące 90% pracowników przewoźnika zapowiedziały serię strajków w tygodniu przed świętami.

Strajki zostały zaplanowane pomiędzy dniami 14 a 21 grudnia. Ich powodem jest zapowiedziany niedawno przez koncern IAG, właściciela British Airways i Iberii, plan restrukturyzacyjny. W jego wyniku pracę może stracić aż 4,5 tys. osób.W oświadczeniu związków zawodowych możemy przeczytać, że według nich plan może być krokiem w kierunku likwidacji Iberii. Pracownicy wezwali przewoźnika, by zamiast cięć zaproponował nowy plan skoncentrowany na wzroście, który może uwzględniać pewne elementy redukcji. W tej chwili związki odmawiają negocjacji.

Jedynym związkiem zawodowym, który nie weźmie udziału w strajku, jest związek pilotów SEPLA. Wynika to z tego, że wciąć trwa arbitracja po protestach na początku roku, a zgodnie z zawartym porozumieniem do jej zakończenia piloci nie mogą uczestniczyć w strajkach. 12 dni protestów pilotów na początku 2012 r. kosztowało Iberię ponad 35 mln euro.

Iberia chce wprowadzić plan w życie do 31 stycznia. Jeśli do tego czasu nie uda się wypracować porozumienia ze związkami, możliwe są jeszcze głębsze cięcia i zwolnienia.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2012-12-03 21:36   
mietek - Profil mietek
Zwiazki zawodowe juz dawno przestaly spelniac swoja role. Tworza takie mafie wewnatrz firm i chca tylko lepiej dla siebie...
shorty 2012-12-03 20:48   
shorty - Profil shorty
na pewno sa potrzebne ale nie w takiej formule, ja znam przypadek ze jak mieli pomoc to bali sie pismo do prezea napisac, a corka glownego zwiazkowca w spolce zaleznej doradza w zarzadzie:)
gosc_1e365 2012-12-03 18:14   
gosc_1e365 - Profil gosc_1e365
zwiazki ...to przeklenstwo...jak wiemy...chociaz, w niektorych sytiacjach przydaja sie....kazdy to przyzna
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama