×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Iberia: Strajki przed świętami
Pasażerowie planujący w grudniu podróż hiszpańskimi liniami lotniczymi Iberia powinni przygotować się na utrudnienia. Związki zawodowe reprezentujące 90% pracowników przewoźnika zapowiedziały serię strajków w tygodniu przed świętami.

Strajki zostały zaplanowane pomiędzy dniami 14 a 21 grudnia. Ich powodem jest zapowiedziany niedawno przez koncern IAG, właściciela British Airways i Iberii, plan restrukturyzacyjny. W jego wyniku pracę może stracić aż 4,5 tys. osób.W oświadczeniu związków zawodowych możemy przeczytać, że według nich plan może być krokiem w kierunku likwidacji Iberii. Pracownicy wezwali przewoźnika, by zamiast cięć zaproponował nowy plan skoncentrowany na wzroście, który może uwzględniać pewne elementy redukcji. W tej chwili związki odmawiają negocjacji.

Jedynym związkiem zawodowym, który nie weźmie udziału w strajku, jest związek pilotów SEPLA. Wynika to z tego, że wciąć trwa arbitracja po protestach na początku roku, a zgodnie z zawartym porozumieniem do jej zakończenia piloci nie mogą uczestniczyć w strajkach. 12 dni protestów pilotów na początku 2012 r. kosztowało Iberię ponad 35 mln euro.

Iberia chce wprowadzić plan w życie do 31 stycznia. Jeśli do tego czasu nie uda się wypracować porozumienia ze związkami, możliwe są jeszcze głębsze cięcia i zwolnienia.

Dominik Sipińskigość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie