×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dzień otwarty na lotnisku w Lublinie
W sobotę (1.12) tysiące mieszkańców Lubelszczyzny zwiedzało nowowybudowany Port Lotniczy Lublin w ramach dnia otwartego. Pierwsze loty z nowego lotniska zaplanowano w połowie grudnia.

Podczas dnia otwartego wszyscy goście mogli zajrzeć w niemalże każdy zakamarek nowego portu. Zainteresowani zwiedzali terminal i przystanek dla szynobusu, który będzie woził na lotnisko pasażerów z Lublina, na płycie postojowej można było zobaczyć sprzęt lotniskowy. Strefa dla dzieci, liczne występy artystyczne oraz konkursy z nagrodami były tylko niektórymi z niespodzianek czekających na zwiedzających. A pracownicy lotniska odpowiadali na wszystkie pytania.

Zapraszamy na fotorelację naszego reportera z dnia otwartego na lubelskim lotnisku.

Każdy z gości miał szanse na wygranie biletu lotniczego. Wystarczyło trochę szczęścia oraz wypełnienie kuponu konkursowego rozdawanego przy wejściu.Jednym z najbardziej obleganych miejsc na lotnisku była Informacja. Tu zwiedzający wrzucali losy oraz zasięgali informacji dotyczących przygotowanych atrakcji.
 


Również nie nudzili się najmłodsi. Specjalnie dla nich przygotowano kącik małego pasażera oraz specjalne miejsce do zabaw.

Dzień otwarty był również okazją na zobaczenie prac laureatów konkursu plastycznego "Nasze lotnisko" oraz wystawy zdjęć poświęconym lubelskim tradycjom lotniczym.

Jedno z pomieszczeń lotniska na chwilę zamieniło się w kino, gdzie wyświetlano pokaz filmów dokumentujących budowę lotniska.O swojej pracy opowiadali także funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej.

Tłumy osób chciały na własne oczy zobaczyć jak będzie wyglądać  kontrola bagażowa.Zainteresowanie budziła również hala przylotów. Pomimo, że nie można było jeszcze odebrać z niej żadnych bagaży to chętnych nie zabrakło.Dzień otwarty dał możliwość zobaczenia jak wyglądają biura władz portu, w tym samego prezesa. Można było tam spotkać ich przyszłych użytkowników, którzy opowiadali m. in. o planach rozwoju siatki połączeń. 
Atrakcje przygotowane w terminalu stanowiły jedynie początek niespodzianek. Na zewnątrz czekał nowy szynobus, który będzie kursować pomiędzy lotniskiem a Lublinem.

Budynek Straży Pożarnej tego dnia również otworzył swoje drzwi dla zwiedzających. W i przed budynkiem wystawione były wozy bojowe, a strażacy demonstrowali pełną gotowość bojową z użyciem sprzętu.

Prawdziwą gratką dla zwiedzających były wystawione na płycie postojowej sprzęty i pojazdy lotniskowe m.in odladzarki, odśnieżarki, agregaty, schody...


Justyna Żyła
fot. Justyna Żyła
gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie