Dzień otwarty na lotnisku w Lublinie

2 grudnia 2012 16:22
28 komentarzy
Reklama
W sobotę (1.12) tysiące mieszkańców Lubelszczyzny zwiedzało nowowybudowany Port Lotniczy Lublin w ramach dnia otwartego. Pierwsze loty z nowego lotniska zaplanowano w połowie grudnia.

Podczas dnia otwartego wszyscy goście mogli zajrzeć w niemalże każdy zakamarek nowego portu. Zainteresowani zwiedzali terminal i przystanek dla szynobusu, który będzie woził na lotnisko pasażerów z Lublina, na płycie postojowej można było zobaczyć sprzęt lotniskowy. Strefa dla dzieci, liczne występy artystyczne oraz konkursy z nagrodami były tylko niektórymi z niespodzianek czekających na zwiedzających. A pracownicy lotniska odpowiadali na wszystkie pytania.

Zapraszamy na fotorelację naszego reportera z dnia otwartego na lubelskim lotnisku.

Każdy z gości miał szanse na wygranie biletu lotniczego. Wystarczyło trochę szczęścia oraz wypełnienie kuponu konkursowego rozdawanego przy wejściu.Jednym z najbardziej obleganych miejsc na lotnisku była Informacja. Tu zwiedzający wrzucali losy oraz zasięgali informacji dotyczących przygotowanych atrakcji.Również nie nudzili się najmłodsi. Specjalnie dla nich przygotowano kącik małego pasażera oraz specjalne miejsce do zabaw.

Dzień otwarty był również okazją na zobaczenie prac laureatów konkursu plastycznego "Nasze lotnisko" oraz wystawy zdjęć poświęconym lubelskim tradycjom lotniczym.

Jedno z pomieszczeń lotniska na chwilę zamieniło się w kino, gdzie wyświetlano pokaz filmów dokumentujących budowę lotniska.O swojej pracy opowiadali także funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej.

Tłumy osób chciały na własne oczy zobaczyć jak będzie wyglądać kontrola bagażowa.Zainteresowanie budziła również hala przylotów. Pomimo, że nie można było jeszcze odebrać z niej żadnych bagaży to chętnych nie zabrakło.Dzień otwarty dał możliwość zobaczenia jak wyglądają biura władz portu, w tym samego prezesa. Można było tam spotkać ich przyszłych użytkowników, którzy opowiadali m. in. o planach rozwoju siatki połączeń.
Atrakcje przygotowane w terminalu stanowiły jedynie początek niespodzianek. Na zewnątrz czekał nowy szynobus, który będzie kursować pomiędzy lotniskiem a Lublinem.

Budynek Straży Pożarnej tego dnia również otworzył swoje drzwi dla zwiedzających. W i przed budynkiem wystawione były wozy bojowe, a strażacy demonstrowali pełną gotowość bojową z użyciem sprzętu.

Prawdziwą gratką dla zwiedzających były wystawione na płycie postojowej sprzęty i pojazdy lotniskowe m.in odladzarki, odśnieżarki, agregaty, schody...


Justyna Żyła
fot. Justyna Żyła

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2012-12-05 07:59   
usuniety - Profil usuniety
pegie: nie to, że się troszczę, ale nie uważasz, że lepiej by było wiedzieć z kim się pisze na forum? A tak to napisze jeden gość np. gosc_xyz a później nie wiadomo czy to ten sam typ czy inny "pachołek" o nicku np "gość_qwerty". Nie tylko ja proszę i apeluję o wprowadzenie nakazu rejestracji żeby się wypowiedzieć.
pegie 2012-12-05 07:07   
pegie - Profil pegie
@b737800max miło, że się tak troszczysz o przejrzystość tego forum, szkoda, że ta troska działa tylko w jedną stronę. Ja bym chciał wiedzieć co za "goście" wieszają psy na LUZ, później można się odnieść do wypowiedzi. Nie bardzo też wiem, dlaczego chcesz namierzać po IP (syndrom agenta Tomka?), skoro nikt tu nie złamał prawa... Bo śmie mieć inne zdanie, niż etatowi użytkownicy tego forum prezentujący często swoje sympatie? Co do Lufthansy w LUZ było już to mówione - podpisanie umowy potwierdził w wystąpieniu telewizyjnym Prezydent M. Lublin.
usuniety 2012-12-05 04:12   
usuniety - Profil usuniety
A skąd tak zwani anonimowi "goście" których proszę o rejestrację ( nie są anonimowi - po IP wszystko ich namierzy) wiedzą czy będzie Lufthanza w LUZ i czy Eurolot uruchomi krajówki z LUZ czy nie uruchomi? Czyżby na tym forum siedzieli tak zwani anonimowi pracownicy lotniska Lublin?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy