×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ATR z serii -600 certyfikowany w RosjiDziś (30.11) producent samolotów turbośmigłowych ATR otrzymał od rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) certyfikat na maszyny ATR z najnowszej serii -600.

W procesie certyfikacji zatwierdzonych zostało kilka nowych funkcji w zakresie projektowania samolotu w tym; nowy kokpit (glass cockpit), a także nowe systemy łączności i zarządzania lotem. Wersja -600 posiada również zmodernizowaną i nowoczesną kabinę pasażerską znaną pod nazwą "Armonia".


Samolot ATR-42 w wersji 600

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wersja -600 jest już po certyfikacji w Rosji i wkrótce zacznie trafiać do pierwszych przewoźników. Dziś jesteśmy jedynym producentem 50-osobowego samolotu turbośmigłowego na świecie i przypuszczamy, że w ciągu najbliższych kilkunastu lat nastąpi znaczny wzrost zamówień w tej kategorii - powiedział Filippo Bagnato, prezes ATR.

Dostawy pierwszych ATR-ów z serii -600, dla linii UTAir, zaplanowane są w przyszłym roku. Od uruchomienia, w październiku 2007 roku, programu "ATR -600" producent otrzymał zamówienia na łącznie 260 turbośmigłowych maszyn: 25 w wersji 42-600 oraz 235 większych 72-600.

Piotr Bożyk
Fot. ATR Media


gość_3e55d - Profil
gość_3e55d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie