×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Enter Air: 12. Boeing 737 już niebawem
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią flota Enter Air powiększy się w tym roku o kolejny samolot. Już w przyszłym tygodniu dołączy 12. Boeing 737 (SP-ENW). Jest to maszyna 737 NG nowej generacji w wersji -800 (zdjęcie samolotu zobaczyć można na stronie planes.cz.) użytkowana do tej pory przez Air Berlin (D-ABAS).

- Następna maszyna, która przyleci to B737-800. W przyszłym roku planujemy jeszcze lekką restrukturyzację floty B737-400, której celem jest zapewnienie sobie większej liczby samolotów "back-up'owych". Jednak jeśli chodzi o powiększanie floty to raczej wszystkie następne samoloty będą z rodziny "Next Generation", których mamy obecnie trzy sztuki. W niedalekiej przyszłości to właśnie B737 NG będą stanowiły trzon naszej floty - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Grzegorz Polaniecki, prezes Enter Air.Plany Enter Air na przyszły rok przewidują pozyskanie także od dwóch do czterech maszyn typu B737-800, jeśli rynek się utrzyma.

W ostatnim czasie przewoźnik zainstalował winglety w dwóch Boeingach 737-800NG (SP-ENZ, SP-ENX) linii Enter Air, które zamontowała, w swoim hangarze w Katowicach, polska firma Line Tech, we współpracy z brytyjskim ASL. To historyczna chwila i pierwsza taka instalacja w Polsce. Linia wymieniła także wszystkie fotele maszynach -800. Fotorelacja z wymiany już niebawem na naszym portalu.

Obecnie flota Enter Air składa się z 11 samolotów: ośmiu Boeingów 737-400 oraz trzech B737-800NG.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_41f1a - Profil
gość_41f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie