×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air obciąży Modlin za mgłyWizz Air potwierdza w przesłanym do redakcji Pasazer.com komunikacie prasowym, że będzie obciążał port lotniczy w Modlinie kosztami związanymi z przekierowaniami i odwołaniami lotów z powodu mgły i braku systemu ILS. Dotyczyło to od października ponad 160 lotów i 30 tys. pasażerów. W komunikacie prasowym czytamy:

Wizz Air wezwał dziś (29.11) lotnisko w Modlinie do ukończenia instalacji Instrumentalnego Systemu Lądowania (ILS), który zgodnie z obietnicami lotniska miał działać do października 2012 r. Brak ILS-u w Modlinie powoduje zakłócenia podróży tysięcy pasażerów i czyni operacje w sezonie zimowym nieakceptowalnymi.

Wizz Air uważa, że niekompletna infrastruktura w Modlinie jest skutkiem złego zarządzania pomiędzy lotniskiem a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej (PAŻP). Od października ponad 160 lotów było opóźnionych, odwołanych i przekierowanych. Dotyczyło to ponad 30 tys. pasażerów. Linia lotnicza ponosi znaczne koszty związane z odszkodowaniami i nowymi rezerwacjami dla pasażerów. Tej zimy nieprzewidziane koszty spowodowane brakiem podstawowej infrastruktury umożliwiającej lądowania w złej pogodzie są szacowane na 8 mln zł. Wizz Air potwierdził, że będzie troszczył się o swoich pasażerów, a lotnisko zostanie obciążone tymi nieakceptowalnymi kosztami.

- Żałujemy, że lotnisko w Modlinie i PAŻP popełniły błędy w zarządzaniu i opóźniły instalację oraz kalibrację niezbędnego z uwagi na złą pogodę systemu ILS. Modlin musi wziąć odpowiedzialność za wszystkie koszty spowodowane utrudnieniami dla pasażerów od października, bo zgodnie z zapowiedziami lotniska wtedy miał zostać uruchomiony system ILS. Nieakceptowalne warunki zimowych operacji lotniczych czynią Modlin najdroższym polskim lotniskiem! - powiedział Daniel de Carvalho, dyrektor ds. komunikacji Wizz Aira.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_3e55d - Profil
gość_3e55d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie