Wizz Air obciąży Modlin za mgły

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
29 listopada 2012 23:47
29 komentarzy
Reklama

Wizz Air potwierdza w przesłanym do redakcji Pasazer.com komunikacie prasowym, że będzie obciążał port lotniczy w Modlinie kosztami związanymi z przekierowaniami i odwołaniami lotów z powodu mgły i braku systemu ILS. Dotyczyło to od października ponad 160 lotów i 30 tys. pasażerów. W komunikacie prasowym czytamy:

Wizz Air wezwał dziś (29.11) lotnisko w Modlinie do ukończenia instalacji Instrumentalnego Systemu Lądowania (ILS), który zgodnie z obietnicami lotniska miał działać do października 2012 r. Brak ILS-u w Modlinie powoduje zakłócenia podróży tysięcy pasażerów i czyni operacje w sezonie zimowym nieakceptowalnymi.

Wizz Air uważa, że niekompletna infrastruktura w Modlinie jest skutkiem złego zarządzania pomiędzy lotniskiem a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej (PAŻP). Od października ponad 160 lotów było opóźnionych, odwołanych i przekierowanych. Dotyczyło to ponad 30 tys. pasażerów. Linia lotnicza ponosi znaczne koszty związane z odszkodowaniami i nowymi rezerwacjami dla pasażerów. Tej zimy nieprzewidziane koszty spowodowane brakiem podstawowej infrastruktury umożliwiającej lądowania w złej pogodzie są szacowane na 8 mln zł. Wizz Air potwierdził, że będzie troszczył się o swoich pasażerów, a lotnisko zostanie obciążone tymi nieakceptowalnymi kosztami.

- Żałujemy, że lotnisko w Modlinie i PAŻP popełniły błędy w zarządzaniu i opóźniły instalację oraz kalibrację niezbędnego z uwagi na złą pogodę systemu ILS. Modlin musi wziąć odpowiedzialność za wszystkie koszty spowodowane utrudnieniami dla pasażerów od października, bo zgodnie z zapowiedziami lotniska wtedy miał zostać uruchomiony system ILS. Nieakceptowalne warunki zimowych operacji lotniczych czynią Modlin najdroższym polskim lotniskiem! - powiedział Daniel de Carvalho, dyrektor ds. komunikacji Wizz Aira.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_4d6a3 2012-12-03 09:48   
gosc_4d6a3 - Profil gosc_4d6a3
WiZZ sie w d...... poprzewracało rezygnuje z dobrze obłożonych kierunków np.z LCJ Dortmund i Luton.
Goni po lotniskach za dopłatami.Może sie zajmie kolendowaniem.....................
gosc_acfc6 2012-12-03 09:41   
gosc_acfc6 - Profil gosc_acfc6
W Polsce nie ma miejsca dla U2 i 4U, tylko dla FR i W6. Bo poza dużymi aglomeracjami reszta społeczeństwa to biedota, która kupuje wyłącznie towary i usługi najtańsze, lub wyglądające na najtańsze. Poza tym LCC są wykorzystywane jako transport taniej siły roboczej na wyspy i do Skandynawii, a nie jako kierunki wyjazdów turystycznych. Dodatkowo tylko takie loty istnieją w sezonie zimowym. W6 nie wróci na Okęcie, a chce po prostu zrekompensować sobie straty.
luka 2012-12-03 08:55   
luka - Profil luka
gosc_bc755: wojna cenowa z Ryanem przysparza im zysków? Muszą sprzedawać bilety poniżej kosztów... nie o to chodzi!

Problemem Wizza jest to, że nie wie w którą stronę pójść? Bo z jednej strony chce być taki jak Ryan ale ciągle musi toczyć z nim wojnę w czasie gdy Ryan ma gigantyczną przewagę skali. Z drugiej strony mogliby pójść w stronę EasyJeta albo Germana... ale czy w Polsce (i innych krajach naszego regionu) jest wystarczająco dużo klientów na taką ofertę? Niestety wątpie... ten rynek jest nadal stosunkowo mały
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama