×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Balice Express obniża ceny. Po raz drugiPrzewozy Regionalne zdecydowały o obniżce cen biletów obowiązujących na trasie z Krakowa do Balic. Od 9 grudnia b.r. za przejazd szynobusem z/do portu lotniczego pasażerowie zapłacą 12 PLN, czyli tyle ile przed głośną podwyżką wprowadzoną w czerwcu b.r.

Polityka taryfowa stosowana przez PR na tej trasie była od tego czasu przedmiotem krytyki ze strony władz lotniska i Urzędu Marszałkowskiego, który postawił przewoźnikowi ultimatum i zagroził, że w razie braku redukcji ceny biletów cofnie dotację przekazywaną na poczet utrzymania tej linii. We wrześniu PR zdecydowały o obniżeniu stawki taryfowej z 19 do 15 PLNOd kilku miesięcy z połączenia kolejowego do Balic korzystało coraz mniej pasażerów, którzy przesiedli się do znacznie tańszych autobusów miejskich kursujących na lotnisko. Nierzadko szynobusem podróżowało jedynie kilku pasażerów. Wpływy z takich kursów nie pokrywały nawet opłaty uiszczanej przez przewoźnika za korzystanie z infrastruktury kolejowej.

Nowa umowa zawarta między Urzędem Marszałkowskim i PR wyłącza możliwość podwyższenia w przyszłości ustalonej obecnie ceny biletów.

Marek Stusgość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie