×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dwa ATR-y 42 zostaną w EurolocieWe flocie Eurolotu pozostaną dwa małe ATR-y 42-500. Choć przewoźnik chce pozbyć się starych samolotów turbośmigłowych, o czym informowaliśmy przed dwoma dniami, te dwie maszyny pozostaną we flocie linii do 2014 r. 

Z posiadanych maszyn sprzedajemy w tej chwili 9 sztuk ATR-ów 72 i 1 sztukę ATR 42. Dwa mniejsze ATR-y 42 pozostaną w leasingu co najmniej do 2014 roku - informuje nas Anna Rusajczyk, rzeczniczka prasowa Eurolotu.Starsze ATR-y (9 ATR-ów 72-202 i 4 42-500) są zastępowane Bombardierami Q400NG. We flocie najprawdopodobniej pozostaną 2 ATR-y 42-500, które Eurolot wyleasingował w 2011 r. Są to maszyny zarejestrowane jako SP-EDG i EDH. 

Będą one wykorzystywane zarówno w naszej siatce, jak i do obsługi połączeń LOT-u. Zarówno my jak i LOT będziemy dzięki temu mieli możliwość optymalnego wykorzystania mniejszych samolotów - dodaje Rusajczyk. Rzeczniczka Eurolotu zaprzecza jednak, by LOT zwrócił się z prośbą o pozostawienie we flocie ATR-ów 42.

Dominik Sipiński
Fot. Michał Petrykowskigość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie