×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Shenzhen Airlines w Star AllianceDziś (29.11) chińskie linie Shenzhen Airlines zostały oficjalnie przyjęte do sojuszu lotniczego Star Alliance. To już 29. linia zrzeszona w tym aliansie.

- Członkostwo linii Shenzhen Airlines w naszym sojuszu wzmocni naszą ofertę w Chinach jak i okolicznych rynkach - powiedział Mark Schwab, prezes Star Alliance.

Sojusz Star Alliance został założony w 1997 r. przez Air Canadę, Lufthansę, SAS, Thai Airways International i United Airlines. Obecnie w sojuszu jest zrzeszonych 29 linii, ale ta liczba jeszcze wzrośnie, ponieważ niebawem członkiem zostanie linia EVA Air oraz prawodopodobnie Jet Airways.Przewoźnicy zrzeszeni w Star Alliance przewożą rocznie ponad 600 mln pasażerów, lądując w niemal wszystkich państwach świata.

Shenzhen Airlines to linia, której 90% sieci połączeń to rejsy krajowe.  Jest również czwartą co do wielkości linią w Chinach przewożącą rocznie około 17 mln pasażerów.

Obecnie flota przewoźnika składa się ze 116 samolotów: pięciu Airbusów A319, 53 maszyn A320, czterech Boeingów 737-700, 48 B737-800 oraz pięciu B737-900.

Piotr Bożyk
Fot. Shenzhen Airlines


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie