Nowe opłaty w Ryanairze

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
28 listopada 2012 19:08
25 komentarzy
Reklama

Ryanair ogłosił dziś (28.11) wprowadzenie nowej opłaty manipulacyjnej przy płatnościach kartą kredytową. Pasażerowie używający tej metody będą musieli zapłacić o 2% więcej. Ponadto Ryanair wprowadza nową opłatę administracyjną w wysokości 6 euro lub funtów.

Zmiana dotyczy wszystkich nowych rezerwacji po 30 listopada. Przewoźnik tłumaczy wprowadzenie nowej opłaty manipulacyjnej koniecznością dostosowania się do przepisów brytyjskiego urzędu ochrony konkurencji (OFT).

Przewoźnik najprawdopodobniej odnosi się do sporu z OFT, w którym brytyjski urząd domagał się zmiany praktyki doliczania opłaty za płatność na samym końcu procesu rezerwacyjnego. Jednak w komunikacie prasowym Ryanaira nie ma informacji, czy to właśnie o ten przepis OFT chodzi.Opłaty manipulacyjnej za płatność kartą kredytową będzie można uniknąć płacąc kartą debetową lub niemiecką kartą ELV - czytamy w komunikacie prasowym linii.

Nowa opłata administracyjna w wysokości 6 funtów lub euro jest z kolei związana z kosztami utrzymania strony internetowej. Na razie będą mogli jej uniknąć jedynie pasażerowie dokonujący rezerwacji za pomocą karty Ryanair Cash Passport z Irlandii, Niemiec i Hiszpanii. Jednak i w tych krajach nowa opłata zostanie wprowadzona - odpowiednio 1 lutego, 15 lutego i 21 marca 2013 r.

Wygląda na to, że to już koniec latania za przysłowiową złotówkę. Jeszcze wczoraj Ryanair reklamował na swojej stronie najtańsze przeloty z polskich portów lotniczych za 1 PLN w jedną stronę, dziś te same rejsy kosztują już 29 PLN.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_8e00c 2012-12-10 12:08   
gosc_8e00c - Profil gosc_8e00c
Też zauważyłam, że system pod koniec rezerwacji nie dolicza opłaty administracyjnej, tylko tą dodatkową za kartę kredytową. Jeśli nie dolicza jej na samym końcu rezerwacji, to kiedy? Może ktoś kupił już bilet po zmianie i nas oświeci?
krzyniu30 2012-11-29 18:45   
krzyniu30 - Profil krzyniu30
Dwa dni temu 6 euro lub 6 funtów było w tabeli jako opłata administracyjne. Dzisiaj znikła i jest tylko 2% za kartę kredytową. Jest szansa,że owe 6 euro będą jako składowa biletu,tak jak teraz np. odprawa online,a znaczy to tyle,że jest szansa,aby ta opłata wynosiła 0 na wybranych połączeniach,szczególnie z Polski. Takie przynajmniej miałbym życzenie .
gosc_472ad 2012-11-29 18:15   
gosc_472ad - Profil gosc_472ad
Ja zawsze porownuje ceny biletow z narodowymi przewoznikami, i czesto okazuje sie ze ci drudzy oferuja usluge przewozu w podobnej cenie lu minimalnie wyzszej. Mowie o finalnej cenie. Pozdr
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama