×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair połączy Europę z Hanoi
Wczoraj (28.11) linia Finnair ogłosiła uruchomienie połączenia z Helsinek do Hanoi. Pierwszy rejs do 12. miasta w Azji został zaplanowany na 14 czerwca 2013 roku. Loty do Hanoi będą obsługiwane w sezonie letnim do 27 października 2013 roku. Według zapowiedzi przewoźnika połączenie powróci w maju 2014 roku.


Loty między 
Helsinkami a Hanoi będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki oraz soboty. Rejs AY 97 będzie startował z lotniska w Helsinkach o godzinie 16:30, a na lotnisku w Hanoi wyląduje o 6:40 następnego dnia. Loty powrotne AY 98 z Hanoi zaplanowano na wtorki, piątki oraz niedziele o godzinie 8:25, w Helsinkach spodziewany jest o 15:20 czasu lokalnego.

Nowe połączenie obsługiwane będzie Airbusem A330-300, który zabiera na pokład 271 pasażerów dwóch klasach podróży: 42 w klasie biznes oraz 229 w klasie ekonomicznej.

Warto dodać, że Finnair będzie jedynym europejskim przewoźnikiem oferującym bezpośrednie połączenie do Hanoi. Wcześniej trasę tę obsługiwały linie
Air France oraz PLL LOT. Czy uda się fińskiej linii? Czas pokaże, ale azjatycka strategia linii zaczyna przynosić pierwsze zyski oraz przewiduje podwojenie ilości rejsów do 2020 roku. O tym dlaczego Helsinki mają przewagę w lotach do Azji można przeczytać w naszym wywiadzie z Ville Iho, wiceprezesem Finnaira ds. operacyjnych.

Piotr Bożyk
Fot. Finnairgość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie