×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Berlin sprzeda program lojalnościowyLinie Air Berlin chcą do końca roku sprzedać swój program lojalnościowy topbonus. Uczestniczy w nim obecnie ok. 3 mln pasażerów i 120 partnerów biznesowych.

- Postanowiliśmy przenieść topbonus do nowego podmiotu i sprzedać większościowy pakiet akcji - powiedział Hartmut Mehdorn, prezes Air Berlin.Sprzedaż programu lojalnościowego jest elementem planu, który ma doprowadzić do poprawy wyników finansowych. W ramach tej samej strategii Air Berlin zapowiedział również dalsze cięcia liczebności floty. Z obecnych 158 maszyn przewoźnik planuje pozostawić jedynie 135. Jeszcze latem Air Berlin zapowiadał, że flota będzie liczyć 144 maszyny.

Paul Gregorovich, dyrektor ds. obsługi klientów w Air Berlin, podkreślił w rozmowie z "Air Transport World", że linia jest bardzo zadowolona z członkostwa w sojuszu oneworld i pomimo rozwoju współpracy z koncernem Air France-KLM nie myśli o przenosinach do SkyTeamu. Według Gregorovicha dzięki współpracy w ramach oneworld Air Berlin zyskał od marca br. ponad 300 tys. nowych pasażerów. 

Niemiecki przewoźnik chce również rozwijać współpracę z liniami Etihad, które są dużym udziałowcem w Air Berlin. Jeszcze przed końcem roku Gregorovich chciałby rozszerzyć umowę code-share na loty przez Abu Zabi do Chin i Japonii.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie