×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź: Nowa wieża już działa13 listopada z nowej wieży kontroli ruchu lotniczego w porcie lotniczym im. Reymonta w Łodzi wydano pierwsza zgodę na lądowanie statku powietrznego. Stało się to dokładnie po dwóch latach i dwóch miesiącach od uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego pod jej budowę.Nowa wieża ma pięć kondygnacji. Sala operacyjna znajduje się na wysokości 31,5 m nad poziomem terenu. Zwykle pracują na niej 2 osoby, a co najmniej 1 osoba jest do dyspozycji, odbywając obowiązkową godzinną przerwę i odpoczywając w pokoju socjalnym.Miesięcznie wieża obsługuje średnio prawie 3 tys. operacji, od 1 tys. zimą do ponad 5 tys. w sezonie letnim. Najwięcej operacji w roku 2012 w ciągu 1 miesiąca to 5 679. Do połowy listopada obsłużono w Łodzi około 34 tys. operacji lotniczych. Do końca roku liczba ta powinna przekroczyć 35 tys. Rekordowy ruch w Łodzi kontrolerzy obsłużyli w dniu 22 lipca. Było to aż 315 operacji lotniczych.

Budowa wieży kosztowała około 12 mln zł, a wyposażenie około 2,6 mln zł. 

Tomasz Wyszyński
Fot. Łódź Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie