×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy lot Airbusa A319 z sharkletamiDziś (23.11) odbył się pierwszy lot maszyny Airbusa w wersji A319 wyposażonej w końcówki skrzydeł typu "sharklet", które zostały zainstalowane na samolocie o rejestracji D-AVWC i numerze seryjnym 5327.Maszyna posłuży do lotów testowych samolotów w tej wersji. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji pierwsza maszyna A319 z sharkletami trafi w drugiej połowie 2013 roku do linii Drukair.Linie lotnicze będą otrzymywać samoloty tak wyposażone od połowy 2013 r. Airbus wylicza, że montaż sharkletów zmniejszy zużycie paliwa o 3,5% i pozwoli na zwiększenie maksymalnej masy startowej od 500 do 700 kg. Wygięte końcówki skrzydeł mają też wyciszyć samolot.

W przyszłości Airbus będzie również oferował możliwość wyposażenia latających samolotów z rodziny A320 w sharklety. Nowy model A319neo będzie również wyposażony w skrzydła o podobnej geometrii.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media, Helmut Groeninggość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie