Eurolot sprzedaje ATR-y

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
27 listopada 2012 18:22
17 komentarzy
Reklama

Do końca czerwca 2013 Eurolot chce zastąpić wszystkie swoje samoloty ATR nowoczesnymi Bombardierami Q400 NextGen. Trzynaście ATR-ów, które obecnie są w posiadaniu Eurolotu idą na sprzedaż. Przewoźnik uzyskał już wszystkie niezbędne i wymagane korporacyjne pozwolenia do sprzedaży tych maszyn. Obecnie toczą się rozmowy z potencjalnymi nabywcami, jednak przewoźnik odmawia komentarza na temat szczegółów transakcji, jak i podmiotów zainteresowanych zakupem maszyn.

W związku z wymianą floty w pierwszym kwartale 2013 zmieni się też czasowo siatka połączeń Eurolotu.

- Rozpoczynamy kolejny etap wymiany floty. Miejsce ATR-ów od kwietnia do czerwca przyszłego roku zastąpi kolejne sześć nowych Bombardierów Q400 NextGen. Dlatego też musimy dostosować siatkę połączeń Eurolotu do możliwości operacyjnych linii w I kwartale przyszłego roku. Stąd decyzja o zawieszeniu wybranych połączeń od stycznia 2013 – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu.Przewoźnik decydując się na wymianę floty i dostosowując siatkę połączeń do możliwości operacyjnych linii w okresie przejściowym, zdecydował się na zawieszenie połączeń, które w sezonie zimowym cieszyły się słabszym zainteresowaniem pasażerów.

Od 18 stycznia (do 30 marca) z rozkładu wyłączone zostaną połączenia na Ukrainę:
  • Kraków - Lwów
  • Wrocław - Lwów
Loty do Lwowa mają wrócić w letniej siatce przewoźnika.

Zawieszone będę też połączenia na trasach:
  • Gdańsk-Brema,
  • Poznań-Poprad,
  • Gdańsk-Katowice,
  • Kraków-Hamburg,
  • Kraków-Szczecin,
  • Gdańsk-Poprad,
  • Warszawa-Poprad
Do końca sezonu, czyli do 23 marca 2013 roku, liniami będziemy mogli polecieć bezpośrednio z Warszawy i Gdańska do Salzburga (w każdą sobotę od 1 grudnia), a od 22 grudnia co sobotę z Krakowa i Poznania do Werony.

Eurolot docelowo na wszystkich oferowanych trasach chce latać nowymi Bombardierami.- Do tego dążymy, stąd też decyzja o sprzedaży ATRów. Chcemy poszerzać siatkę połączeń regionalnych i międzynarodowych, i operować na niej nowymi samolotami. Bombardier Q400 NextGen stwarza nam szansę rozwoju i daje możliwość znaczącej poprawy oferowania i komfortu podróży – podkreśla Mariusz Dąbrowski.

Przewoźnik zapewnia, że każda osoba, która zapłaciła już za bilet, a teraz na skutek zmian rejs się nie odbędzie, otrzyma możliwość zmiany rezerwacji lub całkowity zwrot kosztów biletu.

Aktualnie flota Eurolotu liczy osiem nowych turbośmigłowych samolotów Bombardier Q400 NextGen. Prosto z fabryki w Toronto od kwietnia do czerwca 2013 roku do Polski przyleci kolejne sześć maszyn tego typu. Oznacza to, że z początkiem lipca 2013 roku w barwach Eurolotu latać ma łącznie 14 takich maszyn. Jak zapowiada przewoźnik, to nie koniec dostaw.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_3ee23 2012-11-29 11:17   
gosc_3ee23 - Profil gosc_3ee23
Gość "gosc_65bb5" czytałem ze zrozumieniem :) To jest zwykła zagrywka przewoźnika, wiele połączeń było tak wygaszanych, wystarczy, że polatasz trochę po świecie, to to ogarniesz. To stare zagranie.
gosc_968e1 2012-11-29 09:31   
gosc_968e1 - Profil gosc_968e1
za trzynascie ATRek szesc Bomardierow??? Sprawa jasna.
gosc_b463c 2012-11-29 08:04   
gosc_b463c - Profil gosc_b463c
Od pewnego czasu to wygląda jak Cyrk Monty Pythona. Logiki zero za to kupa smiechu. Tylko nie dla pracowników obu tych linii.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama