×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opóźnienia chińskiego ARJ-21 ciąg dalszy
Po 10 latach od uruchomienia projektu Commercial Aircraft Corporation of China (COMAC) potwierdził, że regionalny odrzutowiec ARJ-21-700 będzie opóźniony o kolejny rok lub dwa lata.

Chiński COMAC ma poważne problemy. Jego debiutancki model ARJ-21, który miał trafić do pierwszych klientów jeszcze w tym roku, ze względu na błędy konstrukcyjne nadal nie otrzymał certyfikacji chińskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Samolot przeszedł wiele testów naziemnych i zdatności do lotu w 2011. W 2012 roku zakończona została autoryzacja inspekcji typu (TIA). Był to już ostatni etap zanim samolot zostanie przekazany ponownie w ręce urzędu lotnictwa cywilnego Chin, który będzie odpowiedzialny za przyznanie całkowitej certyfikacji typu. Ma to nastąpić do połowy 2013 roku.Jak podaje agencja Reuters, podczas testów modelu ARJ-21 w ciągu ostatnich dwóch lat odkryto poważne problemy m.in. z wytrzymałością skrzydeł, które pękały przed osiągnięciem krytycznych obciążeń, a także z okablowaniem samolotu i komputerowymi systemami awioniki.

Linie Chengdu Airlines, pierwszy klient ARJ-21, miały otrzymać swój pierwszy samolot pod koniec 2011 roku. Niestety opóźnienia w procesie certyfikacji przesuwają pierwszą dostawę o ok. dwa lata, na koniec czwartego kwartału 2013 lub połowę 2014 roku. 

Piotr Bożyk
Fot. COMACgość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie