×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niepewna przyszłość Augsburg Airways
Augsburg Airways, regionalne niemieckie linie wykonujące loty w ramach marki Lufthansa Regional, mają przed sobą niepewną przyszłość. W październiku 2013 r. zakończy się współpraca z Lufthansą - jest to związane z przekształceniami siatki europejskiej tej linii i oparciu jej o nową linię na bazie Germanwings i programem oszczędnościowym w Lufthansie. 

Od przyszłego roku Lufthansa chce współpracować jedynie z liniami regionalnymi, które należą do Lufthansa Group: Lufthansą Cityline, Eurowings, Germanwings oraz Air Dolomiti. Kontrakt, poza Augsburg Airways, stracił też Contact Air.Augsburg Airways ma problemy ze znalezieniem innego partnera strategicznego, co stawia przyszłość linii pod znakiem zapytania. Dodatkowym kłopotem dla spółki jest to, że jak donosi "Air Transport World", pięć Embraerów 195, wykorzystywanych obecnie przez Augsburg Airways, ma trafić do Lufthansy Cityline. Właścicielem maszyn jest bowiem Lufthansa.

Augsburg Airways powstały w 1980 r. jako Interrot Airways. Od 1996 r., już pod obecną nazwą, linia współpracuje z Lufthansą. Od 2002 r. Augsburg Airways oficjalnie są częścią Lufthansa Regional. Umowa pomiędzy przewoźnikami zakończy się 26 października 2013 r. 

Przewoźnik wykorzystuje obecnie 17 samolotów: 10 Bombardierów Q400, 2 Embraery E-190 oraz 5 E-195 (należących do Lufthansy). 

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie